Lietuvoje pradeda veikti pirmoji Baltijos šalyse Eismo informacijos sistema

2011 11 17 Šaltinis: UAB "Affecto Lietuva"

Informacijos šaltinis: UAB “Affecto Lietuva”

Jau nuo spalio pabaigos lietuviai gali realiu laiku stebėti informaciją apie situaciją šalies keliuose. Gyventojai šiuos duomenis gali rasti specialiame interneto tinklapyje http://www.eismoinfo.lt/. Minėto tinklapio paleidimas užbaigė vieną iš pagrindinių etapų įgyvendinant Valstybinės reikšmės kelių eismo informacinės sistemos projektą. Tai pirmoji eismo informacijos sistema Baltijos šalyse, sukūrusi puikų pagrindą tolesniam eismo dalyvių informavimo tobulinimui.

Kelių eismo informacinės sistemos diegimą jungtinės veiklos pagrindu įgyvendino viena didžiausių IT paslaugų bendrovių Lietuvoje UAB „Affecto Lietuva“ ir intelektualių inžinerinių sprendimų bendrovė „Fima“. Projekto darbai truko daugiau nei metus ir susidėjo iš šių pagrindinių etapų: eismo sąlygų registravimo infrastruktūros įrengimo Lietuvos valstybinės reikšmės keliuose, Eismo informacijos centro sukūrimo ir juos sujungusios – Eismo informacijos sistemos sukūrimo.

Vykdant projektą, visuose Lietuvos valstybinės reikšmės keliuose buvo įrengtos 43 automatinės kelių oro sąlygų stotelės su oro sąlygų stebėjimo įranga ir vaizdo kameromis bei eismo intensyvumo skaitikliai. Visus šiuos įrenginius bei jau anksčiau įrengtas 48 oro sąlygų stoteles apjungė sukurta Eismo informacijos sistema, kaupianti duomenis apie kelius ir jų būklę. Šiai sistemai valdyti buvo įsteigtas Eismo informacijos centras, kuriame įrengta moderni vaizdo siena: specialistų nuolat stebimuose aštuoniuose vaizdo kubuose pateikiami duomenys apie eismo ir oro sąlygas keliuose. Eismo informacija bus teikiama ne tik specialioms už kelių priežiūrą atsakingoms tarnyboms, kurios galės planuoti ir kontroliuoti kelių priežiūros darbus, bet ir keliautojams, kurie galės iš anksto pasiruošti sunkioms oro sąlygoms ar galimiems eismo apribojimams dėl kelio darbų ar eismo įvykių, pasirinkti saugų važiavimo greitį, važiavimo laiką, tinkamą kelionės maršrutą.

Atgal į sąrašą
Į viršų