„Windows“ gims antrą kartą, žada „Microsoft“

2012 05 23 Šaltinis: Balsas.lt Mokslas ir IT

Informacijos šaltinis: Balsas.lt Mokslas ir IT

Bendrovės „Microsoft“ vykdomasis direktorius Steve’as Ballmeris pareiškė, kad „Windows 8“ išleidimas bus antrasis „Windows“ operacinės sistemos gimimas.

Tai „Microsoft“ vadovas sakė kalbėdamas Pietų Korėjoje vykstančioje „Seoul Digital Forum“ konferencijoje.  Pasak S. Ballmerio, „Windows 8“ – tai „pati galingiausia, išbaigčiausia ir efektyviausia“ „Windows“ operacinės sistemos versija, kada nors sukurta šioje bendrovėje. „Tam tikra prasme tai iš tiesų yra antrasis „Windows“ gimimas. Tai neabejotinai pats svarbiausias mūsų kada nors sukurtas produktas“, – „Microsoft“ vykdomojo direktoriaus žodžius cituoja naujienų agentūra AFP.

S. Ballmeris prognozuoja, kad iki 2013 m. pabaigos pasaulyje bus iki 500 milijonų „Windows 8“ naudotojų. Išleisdama ARM procesoriams, kurie naudojami planšetiniuose kompiuteriuose, skirtą „Windows 8“ modifikaciją „Microsoft“ tikisi pasiekti didesnį OS pardavimų augimą.

Kalbėdamas konferencijoje „Microsoft“ vadovas taip pat palietė debesų kompiuterijos (cloud computing) paslaugų rinkos plėtros problemas. Jo manymu, per artimiausius 3 – 5 metus bus suformuotos didžiulės kelių IT kompanijų debesijos paslaugų ekosistemos. Tarp jų esą bus ir „Microsoft“. Jis taip pat sakė, kad tarp kitų kompanijų bus „Apple“ ir „kitų „Linux“ atmainų“ ekosistemos. Manoma, kad pastaruoju atveju jis turėjo mintyje „Google“ ir jos operacinę sistemą „Android“.

S. Ballmerio manymu, didžioji dalis debesų ekosistemų bus sutelkta kelių gamintojų rankose, o joms skirtų programinių platformų įvairovė nebus didelė.

Atgal į sąrašą
Į viršų