Valstybės sienos apsaugos tarnybos darbuotojai kėlė programinės įrangos naudojimo kvalifikaciją

2011 03 21 Šaltinis: UAB "HNIT-BALTIC"

Informacijos šaltinis: UAB „HNIT-BALTIC”

Š. m. kovo 15 – 17 dienomis Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) darbuotojai dalyvavo geografinių informacinių sistemų (GIS) mokymo kursuose, kurie vyko autorizuotame „Esri“ GIS mokymo centre.

Mokymo kursų „Kartografija su ArcGIS“ metu dalyviai gilino žinias apie GIS kartografiją, jos dizainą bei naudojamas spalvas, simbolių ir kitų žemėlapio elementų charakteristikas, tekstinės informacijos įvairovę ir kt. Mokymai, susidedantys iš teorinės medžiagos apie žemėlapių sudarymo techniką ir praktinių užduočių, truko 3 dienas, 24 akademines valandas.

Šių mokymų tikslas – kelti darbuotojų kvalifikaciją ir didinti geografinių informacinių sistemų naudojimo kompetenciją, kad įgytos žinios padėtų geriau išnaudoti VSAT įdiegtos sistemos galimybes.

Įvairių sudėtingumo lygių ArcGIS kursuose apmokomi ir nauji vartotojai, ir jau turintys darbo su GIS patirties. Įgytas žinias darbuotojai galės pritaikyti GIS vystymui, skaitmeninių žemėlapių kūrimui, VSAT valdomos įrangos apskaitai, įvykių sekimui, taip pat pateikdami informaciją nutolusiems padaliniams per vidinį VSAT tinklą.

Išorės sienų fondas (ISF) siekia padėti efektyviai organizuoti išorės sienų patikrinimus ir priežiūrą, valdyti žmonių srautus, užtikrinti vienodą sienų kirtimą reglamentuojančių teisės nuostatų taikymą, gerinti valstybių narių konsulinių įstaigų trečiosiose šalyse veiklą ir kt.

Kursai finansuojami pagal išorės sienų fondo dalies „Specialioji tranzito schema“ 2009 m. metinės programos projektą 3.5.3.1.12/2 „Valstybės sienos apsaugos tarnybos personalo mokymai“.

Apie UAB „HNIT-BALTIC”

Pradėjusi veiklą 1993 m. UAB „HNIT-BALTIC“ tapo GIS sprendimų lydere Baltijos šalyse. Įmonė yra įgaliotoji „Esri Inc.“ kompanijos atstovė, Cellular Expert™ telekomunikacinių tinklų belaidžio ryšio planavimo ir duomenų valdymo programinės įrangos kūrėja. Bendrovė diegia GIS sprendimus, pritaikytus įvairiems verslo ir valstybės sektoriams (aplinkosaugos, savivaldos, inžinerijos, nekilnojamojo turto, transporto, prekybos ir kt.), ir įgyvendina visuomeninius GIS projektus („Maps.lt“, „Pranešk apie skriaudžiamą gamtą“ ir kt.). „HNIT-BALTIC“ paslaugomis naudojasi daugiau kaip 400 užsienio ir Lietuvos organizacijų. 2010 metais konsoliduotos pajamos iš veiklos sudarė 14 mln. Lt. „HNIT-BALTIC“ Baltijos šalyse veikia per dukterines  įmones „Envirotech“ (Latvijoje) ir „AlphaGIS“ (Estijoje), pasaulyje – tiesiogiai per savo 45 atstovų tinklą. http://www.hnit-baltic.lt/, http://www.cellular-expert.com/, http://www.maps.lt/

Atgal į sąrašą
Į viršų