ArcGIS

Aprašymas

Kas yra GIS? GIS yra integruotas kompiuterinės programinės įrangos ir duomenų rinkinys, naudojamas geografinės informacijos peržiūrai ir valdymui, erdvinių sąryšių analizei ir erdvinių procesų modeliavimui. GIS yra erdvinių duomenų ir susijusios informacijos kaupimo ir sisteminimo platforma, leidžianti juos atvaizduoti.

Kodėl GIS? Įgalina analizuoti duomenis ir matyti rezultatus galingų interaktyvių žemėlapių forma, atskleidžiančius įvairių reiškinių sąryšius ir leidžiančius priimti labiausiai pagrįstus sprendimus.

ESRI ArcGIS yra integruota programinės įrangos produktų šeima, sudaryta iš stalinių kompiuterių GIS, serverio GIS ir mobilios GIS. ArcGIS yra platforma, skirta kurti universalioms geografinėms informacinėms sistemoms (GIS), leidžiančioms lengvai dirbti su duomenimis, žemėlapiais, gaubliais ir modeliais darbalaukyje; prižiūrėti juos GIS serveryje ir naudoti juos darbalaukyje, internete ar lauke.

Kūrimas. Stalinių kompiuterių GIS. Sąveiki, atvira ir paremta standartais ArcGIS teikia verslo sistemą geografinių žinių kūrimui, pateikimui ir naudojimui. Vizualizacijos, duomenų valdymo ir erdvinės analizės ArcGIS įrankius žmonės naudoja norėdami surasti perspektyvias vietas greitai augančiam verslui ar rinkas gaminiams ir paslaugoms, nukreipti avarinių tarnybų transporto priemones, atstatyti miestus, tirti laukinių gyvūnų elgesį, planuoti žemės panaudojimą, didinti komunalinių įstaigų efektyvumą, prognozuoti ligų plitimą ir kiekvieną dieną atlikti daugybę kitų gyvybiškai svarbių užduočių.

Pateikimas. Žemėlapio paslaugos, gaublio paslaugos, analizės ir modeliavimo paslaugos, geoduomenų paslaugos, papildomos paslaugos.

Naudojimas. Darbalaukis, įvairiapusiai klientai, naršyklės programos, mobilieji įrenginiai, atviros API, verslo integravimo platforma.

Stalinių kompiuterių GIS

Stalinių kompiuterių GIS platforma skirta geografinės informacijos kūrimui, redagavimui ir analizei. Ji leidžia matyti jūsų duomenis žemėlapyje ir analizuoti juos, tiriant modelius, sąryšius ir nepastebimas tendencijas, kurios dažnai nepastebimos naudojant lentelėse pateiktus duomenis. Tokiu būdu palengvinamas sprendimų priėmimas.

Stalinių kompiuterių GIS apima paruoštus naudoti duomenis ir įrankius, leidžia kurti procesų modelius, scenarijus ir išsamias darbų eigas, padedančias lengviau rasti atsakymus į klausimus, prognozuoti ir tirti duomenų sąryšius. Stalinių kompiuterių GIS sudaro ArcGIS Dekstop, ArcGIS Engine ir ArcGIS Explorer.

ArcGIS Desktop

ArcGIS Desktop apima duomenis ir įrankius, padedančius kurti, redaguoti, importuoti, braižyti žemėlapius, teikti užklausas, analizuoti ir publikuoti geografinę informaciją. ArcGIS Desktop produktai: ArcInfo®, ArcEditor™, ArcView®, ArcReader™ ir ArcGIS Desktop moduliai.

ArcGIS Desktop 

● Duomenų vizualizavimas, integravimas ir valdymas

● Erdvinis modeliavimas ir analizė

● Pažangi kartografija

● Specializuoti GIS įrankiai

ArcGIS Engine

ArcGIS Engine – tai standartinė programavimo platforma, skirta adaptuojamų GIS ir kartografavimo taikomųjų programų kūrimui. ArcGIS Engine yra pagrindinis daugiaplatformių komponentų rinkinys, suderinamas su įvairiomis programavimo kalbomis. Tai leidžia programuotojams greitai kurti GIS sprendimus ESRI ArcGIS platformoje.

ArcGIS Engine

● Palaiko Java™, .NET, C++ ir COM aplinkas
● Apima vartotojo nurodytas komandas, valdiklius ir programuojamas objektines bibliotekas
● Siūlo šablonus, pavyzdžius ir papildinius, skirtus Microsoft® Visual Studio® ir Eclipse™ IDE
● Programinės įrangos kūrimo rinkinys prieinamas per ESRI programuotojų tinklą (Developer Network EDNSM)

ArcGIS Explorer

ArcGIS Explorer – tai nemokamai parsisiunčiama programa, leidžianti lengvai pasiekti ir integruoti ESRI Web Services ir vietinius duomenis. ArcGIS Explorer galite naudoti visoms ArcGIS Server GIS galimybėms pasiekti, įskaitant geoapdorojimą ir 3D paslaugas.

ArcGIS Explorer

● 2D ir 3D žemėlapių paslaugų palaikymas
● Geoapdorojimo paslaugų palaikymas
● Galimybė naudoti ir derinti visas standartines Web Services paslaugas

Serverio GIS

Serverio GIS aprūpina geografinėmis žiniomis didelį vartotojų ir klientų skaičių organizacijos viduje ir už jos ribų. Serverio GIS teikia geografinės informacijos ir žinių platinimo priemones dideliam vartotojų ir klientų skaičiui organizacijos viduje ir už jos ribų. Serverio GIS siūlo centralizuotą geografinių duomenų, vaizdų, procesų modelių valdymą bei GIS pagrįstas interneto paslaugas ir taikomąsias programas. Serverio GIS yra pritaikoma, funkciškai sąveiki ir saugi. Serverio GIS produktai: ArcGIS Server ir ArcGIS Server moduliai.

ArcGIS Server

ArcGIS Server yra universali ir integruota serverio GIS. Ji prieinama su parengtomis interneto žemėlapių programomis ir siūlo interneto paslaugas, palaikančias erdvinių duomenų valdymą, erdvinę analizę, 2D bei 3D vizualizavimą.

ArcGIS Server

● Interneto naršykle pagrįsta prieiga prie GIS
● Centralizuotas geografinių duomenų valdymas
● Vaizdų valdymas
● Integracija su kitomis įmonės sistemomis (CRM, ERP)
● GIS ir IT sąveikumo standartų palaikymas

ArcGIS Server moduliai

ArcGIS Server siūlo papildomus modulius, padidinančius sistemos galimybes pilnam stalinių kompiuterių ir mobiliųjų GIS projektų integravimui.

ArcGIS Server moduliai

● 3D
● Image Server
● Spatial, Network
● Data Interoperability
● Geostatistical Analysis
● Schematics

ArcGIS Server programavimo galimybės

ArcGIS Server suteikia universalią platformą funkcionalių GIS internetinių ir taikomųjų programų kūrimui.

ArcGIS Server programavimo galimybės

● Interneto programų kūrimo aplinka (Web Application Developer Framework – ADF™) Java ir .NET aplinkoms
● Integravimas su Microsoft Visual Studio 2008, Eclipse ir NetBeans™ IDE
● Palaikantis AJAX technologiją
● Atviros API, skirtos SOAP, REST ir JavaScript™

ESRI Developer Network (EDN)

Tai metine prenumerata pagrįsta programa, kuri suteikia galimybę programuotojams naudotis ArcGIS funkcijomis, įskaitant darbalaukio (desktop) ir serverio (server) GIS. Tinklas pateikia išteklius, būtinus įvairių GIS sprendimų kūrimui. Daugiau informacijos rasite www.esri.com/edn.

Mobili GIS

Mobili GIS technologija išplečia GIS galimybes už biuro ribų, leisdama organizacijoms priimti tikslius verslo sprendimus bei dirbti ne tik biuruose, bet ir lauko sąlygomis. Belaidis ryšys, geografinės paslaugos ir internetines kartografavimo programos leidžia lauke dirbantiems profesionalams atlikti duomenų bazės operacijas beveik realiu laiku. Mobilios GIS produktai yra ArcGIS Mobile ir ArcPad®.

ArcGIS Mobile

ArcGIS Mobile yra platforma, leidžianti organizacijoms ir lauke dirbantiems darbuotojams naudoti GIS duomenis ir paslaugas iš centralizuotų serverių ir suteikianti prieigą per belaidžius ir laidinius tinklus prie įvairių Windows mobiliųjų įrenginių. Organizacijoje lauke kaupiamus duomenis dalinkitės dinamiškai su pilnaverte, paruošta naudojimuisi mobiliąja programa ir pritaikytu pilnai adaptuojamu kūrimo rinkiniu (Software Development Kit – SDK).

ArcGIS Mobile

● Paprasti .NET programavimo įrankiai
● Realaus laiko žemėlapių peržiūra ir greitas duomenų redagavimas
● Belaidis sinchronizavimas su ArcGIS Server
● Centralizuotai valdomi stambių mastelių žemėlapiai
● Dirbančios tinkle bei autonomiškai veikiančios GIS taikomosios programos

ArcPad

ArcPad programinė įranga delniniams kompiuteriams leidžia dirbantiems lauke integruoti žemėlapio atvaizdavimo, GIS ir GPS galimybes. Duomenys ArcPad renkami lauko sąlygomis, greitai ir lengvai, bei leidžia lauke priimti geresnius sprendimus.

ArcPad

● Palaiko įvairias taikomąsias programas, skirtas darbui lauko sąlygomis
● ArcPad programinė įranga paruošta naudojimuisi, iš karto prieinamos funkcijos
● Lengvai integruojama su išorine programine įranga
● Veikia esant neaktyviam GPS imtuvui

Daugiau apie ArcGIS rasite www.esri.com/arcgis.

Duomenys

ESRI teikia daug paruoštų naudojimuisi aukštos kokybės geoduomenų produktų ir demografinių rinkos duomenų, siekiant padėti vartotojams vizualizuoti ir analizuoti įvairius projektus.

Duomenys

● ArcGIS Online Services
● ArcGIS Data Appliance
● Community Data
● ESRI duomenys ir žemėlapiai

ESRI priežiūra ir mokymo paslaugos

ESRI įsipareigojusi vykdyti priežiūrą ir tenkinti GIS vartotojų bendruomenės norus bei reaguoti į juos. Šį įsipareigojimą iliustruoja ESRI priežiūros paslaugų įvairovė. ArcGIS palaikymo ir mokymo paslaugas sudaro techninio palaikymo skirtingiems vartotojų tipams programos, programinės įrangos versijos ir atnaujinimai, techninė priežiūra, pagalbos paslaugos per internetą, informaciniai leidiniai, mokymo ir konsultavimo paslaugos.

ArcGIS naujumo garantijos

ESRI siūlo rentabilią naujumo garantijos programą, apimančią programinės įrangos atnaujinimus, techninę priežiūrą ir daugelį kitų privalumų. Siūloma kaip kasmetinė prenumerata, ši programa leidžia lengvai planuoti palaikymo ir programinės įrangos atnaujinimų kaštus. Užsisakius tam tikras standartines ESRI programinės įrangos naujumo garantijas, suteikiama teisė registracijai į ESRI tarptautinę vartotojų konferenciją. Daugiau informacijos rasite www.esri.com/maintenance.

Techninė priežiūra

ESRI siūlo platų techninės priežiūros paslaugų pasirinkimą ir vartotojų bendruomenės išteklius, padedančius jums priimti GIS iššūkius. ESRI siūlo įvairiais galimybes jūsų sėkmės užtikrinimui: nuo 24 valandų per parą ir 7 dienų per savaitę techninės priežiūros interneto vartotojų grupėms iki plataus spektro programų individualiam tobulėjimui. Daugiau informacijos rasite www.esri.com/support.

Mokymas ir ugdymas

ESRI siūlo dėstomus kursus ESRI mokymosi centruose ir kliento patalpose visame pasaulyje, taip pat internetu. Savarankiško mokymosi internetiniai kursai skirti tiems, kurie teikia pirmenybę mokymuisi internetu. Kursuose nagrinėjamos įvairios temos, susijusios su ESRI programine įranga, teorija, kuria pagrįsta GIS technologija, ir GIS įrankių taikymo metodais, padedančiais rasti sprendimus konkrečiu atveju. ESRI susieja praktinę patirtį, interaktyvumą ir instruktorių pagalbą, sukurdama efektyvią mokymosi aplinką. Daugiau informacijos rasite www.esri.com/training.

UAB „HNIT-BALTIC“ – pirmasis autorizuotas ESRI, Inc. mokymo centras Baltijos šalyse ir jau daugiau nei septyneri metai organizuoja ir veda šios bendrovės sukurtos GIS programinės įrangos mokymo kursus.

Mokymo kursai organizuojami ne tik tiems, kurie pradeda darbą su GIS programine įranga, bet ir turintiems darbo su GIS priemonėmis patirties. Mokymo kursų metu dalyviai supažindinami su geografinėmis informacinėmis sistemomis (GIS), GIS programinių priemonių funkcionalumu, išmoksta įgytas žinias bei įgūdžius pritaikyti praktikoje.

Mokymus veda ESRI, Inc. sertifikuoti instruktoriai. Kursuose dalyvauja ne daugiau 10 specialistų. Kursai vyksta lietuvių kalba. Užtikrinamas dinamiškas darbas (teorinės paskaitos derinamos su praktinėmis užduotimis). Besimokantieji aprūpinami mokymo medžiaga (anglų kalba). Specialistams, sėkmingai baigusiems kursus, įteikiami sertifikatai. Daugiau informacijos rasite http://www.hnit-baltic.lt/ (skiltis „Mokymai“) ir ESRI GIS mokymo centro kursų tvarkaraštyje 2009.

Knygos

ESRI Press knygos ir pratimų rinkiniai apie geografinės informacijos mokslą, GIS technologiją ir GIS taikomąsias programas yra naudojami oficialiose universitetų ir įmonių mokymų programose. ESRI spausdinti leidiniai yra skirti pradedančiajam ir profesionalui. Juos galima įsigyti iš didžiųjų knygų platintojų ir iš ESRI internetu www.esri.com/esripress.

Profesionalios paslaugos

ESRI GIS specialistai teikia konsultavimo, projektavimo, programavimo ir diegimo, taip pat duomenų bazių projektavimo paslaugas ir pagalbą publikuojant duomenis. Daugiau informacijos rasite www.esri.com/services.

Šis sprendimas skirtas kompanijai, kuri yra

Mikro, Maža, Vidutinė, Didelė

Gamintojas

UAB „HNIT-BALTIC“
S. Konarskio g. 28 A, LT-03127, Vilnius,
Tel.: +370 5 215 0575,
Faks.: +370 5 215 0576,
Mob.: +370 652 13800,
El. paštas.: info@hnit-baltic.lt,
http://www.hnit-baltic.lt/

Diegėjas

UAB „HNIT-BALTIC“
S. Konarskio g. 28 A, LT-03127, Vilnius,
Tel.: +370 5 215 0575,
Faks.: +370 5 215 0576,
Mob.: +370 652 13800,
El. paštas.: info@hnit-baltic.lt,
www.hnit-baltic.lt

Į viršų