Pažangūs apskaitos ir audito įmonių darbo organizavimo sprendimai

2009 03 05 Šaltinis: UAB "Balco Ltd"

Informacijos šaltinis: UAB “BALCO LTD”

Informacinės sistemos jau įsiskverbė į buhalterijos sritį. Tačiau apskaitos ir audito įmonių darbuotojai vis dar priversti dirbti su klientų spausdintais dokumentais ir didelę laiko dalį suvedinėti jų duomenis į finansų apskaitos programą. Dėl to atsiranda nemaža klaidų tikimybė. Augantis apskaitos ir audito įmonių populiarumas Lietuvoje verčia ieškoti būdų efektyviau organizuoti jų darbą.

Siekiant padidinti operatyvumą, reikia keisti darbo metodiką: audito kompanijos neturėtų gaišti laiko, suvedinėjant duomenis į sistemą. Užsienyje šį darbą nesunkiai atlieka pačios įmonės vadybininkai ir kiti darbuotojai. Tačiau Lietuvoje iki šiol tokia audito įmonių darbo metodika nėra plačiai paplitusi. To priežastimi galima laikyti apskaitos sistemų sudėtingumą: buhalterinių žinių neturintys vadybininkai “pasiklysta” tarp daugybės langų ir negali atlikti net paprasčiausios operacijos, pavyzdžiui, pajamavimo ar sąskaitos-faktūros išrašymo. Užsienyje panašiomis programomis besinaudojantiems darbuotojams nebūtina turėti specialių buhalterinių žinių, kad galėtų tiesiog suvesti duomenis. Atliekamų operacijų skaičius nesikeičia, o buhalteriniai įrašai formuojami automatiškai. Taikant tokį darbo organizavimo būdą, įmonės darbuotojui nereikalingos sistemos funkcijos yra paslepiamos. Todėl apskaitos įmonei nereikia jaudintis, kad kliento darbuotojai sukels netvarką sistemoje ar padarys daug klaidų.

Be to dažnai net įmonės, patikėjusios apskaitos tvarkymą audito kompanijoms, kažkokiu būdu fiksuoja informaciją apie įmonės pajamas (išlaidas). Visa tai galėtų būti atliekama naudojantis viena bendra sistema, kuri automatiškai išsiunčia ir priima mokėjimų nurodymus iš banko.

Lietuvoje pamažu yra kuriami ir diegiami Vakarų šalių patirtimi grįsti sprendimai. UAB “Balco Ltd” apskaitos ir audito įmonėms jau daugiau nei metus teikia paslaugą – “BC Serveris”, kuri leidžia prisijungti bei dirbti su verslo ir finansų valdymo sistema BC Plius ir audito įmonės darbuotojams, ir jų klientams. Tam nereikia pirkti papildomą programinę įrangą, o audito kompanijos klientui skiriamas prisijungimas prie centrinės duomenų bazės papildomai nekainuoja nė cento. Ši paslauga suteikia audito ir apskaitos įmonei išskirtinumą ir konkurencinį pranašumą.

“Mūsų tikslas – parodyti, jog yra efektyvesnių būdų teikti finansinės apskaitos paslaugas. Integravus apskaitos ir audito įmonių bei jų klientų procesus į vientisą sistemą, pašalinamas darbų dubliavimas, mažėja darbų apimtys, taupomas laikas”, – teigia UAB “Balco Ltd” prezidentas Aleksandras Laurinavičius.

Atgal į sąrašą
Į viršų