Modernus viešųjų finansų valdymas ir apskaita taupo mokesčių mokėtojų lėšas

2012 11 26 Šaltinis: Ryšių su visuomene agentūra „Nova media“

Informacijos šaltinis: Ryšių su visuomene agentūra „Nova media“Finansų ministerija baigia vykdyti finansų valdymo ir apskaitos informacinės sistemos (FVAIS) kūrimo ir diegimo projektą, kuris buvo finansuojamas Europos Socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis. Sistema jau įdiegta Finansų, Teisingumo, Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijose, taip pat ja naudojasi apie 150 kitų viešojo sektoriaus subjektų. Iš viso šiose įstaigose yra registruota apie 500 sistemos naudotojų.

Vykdydama minėtą projektą, ministerija finansų valdymui ir apskaitai pradėjo naudoti „Microsoft Dynamics NAV“ pagrindu sukurtą standartizuotą sistemą. Šio sprendimo įgyvendinimas taupo išlaidas skirtingų institucijų finansų valdymui ir sukuria galimybes dar labiau taupyti mokesčių mokėtojų pinigus. Debesų kompiuterijos principų pritaikymas užtikrina valstybės institucijų duomenų saugumą, vientisumą ir patikimumą, leidžia lengviau analizuoti informaciją pasitelkiant standartizuotas ataskaitas.

Ieškota lėšas taupančio patikimo sprendimo

Siekdama užtikrinti apskaitos duomenų ir finansų valdymo efektyvumą ir kokybę, Finansų ministerija 2005 metais pradėjo viešojo sektoriaus buhalterinės apskaitos ir finansinės atskaitomybės sistemos reformą. Viešajame sektoriuje pereinant prie buhalterinės apskaitos tvarkymo taikant kaupimo principą nuspręsta standartizuoti procesus, automatizuoti duomenų perdavimą.

„Anksčiau naudota apskaitos sistema nebeatitiko reikalavimų ir buvo technologiškai pasenusi. Iki reformos viešasis sektorius naudojo įvairias informacines sistemas, o kai kurios institucijos apskaitą vis dar tvarkė rankiniu būdu. Didelė sistemų įvairovė, atskiros sistemos atskiroms apskaitos funkcijoms trukdė standartizuoti procesus, automatizuoti duomenų perdavimą. Be to, šių sistemų kūrimui ir palaikymui reikėjo skirti nemažai žmogiškųjų ir finansinių resursų“, – sako Diana Seredokaitė, Finansų ministerijos Informacinių technologijų departamento direktorė.

Atsižvelgta į pasaulines tendencijas ir geriausią Vakarų Europos šalių patirtį

Anksčiau standartizuoti IT sprendimai tarp skirtingo pavaldumo organizacijų Lietuvos viešajame sektoriuje nebuvo taikomi, todėl ieškant geriausio varianto buvo išsamiai analizuojama skirtingų šalių (Danijos, Estijos ir kitų) patirtis. Be to, buvo vertinamos galimybės integruoti iki tol naudotas sistemas, lyginami skirtingi IT sistemų modeliai, institucijų poreikiai ir kiti aspektai, atsižvelgiama į IT tendencijas. Ši analizė lėmė sprendimą sukurti naują standartizuotą finansinės apskaitos informacinę sistemą, tenkinančią daugumą viešojo sektoriaus subjektų apskaitos tvarkymo poreikių.

„Toks sprendimas dar prieš penkerius metus atrodė sunkiai įgyvendinamas, net apie debesijos paslaugas viešajame sektoriuje nebuvo kalbama. Vis dėlto finansinis vertinimas parodė, kad tai yra galimybė sutaupyti valstybės lėšų mažinant sąnaudas dėl centralizuotos informacinės sistemos priežiūros ir palaikymo ir didinti darbo efektyvumą naudojant inovatyvius debesijos pagrindu kuriamus sprendimus“, – sako D. Seredokaitė.

Sistema padėjo pereiti prie apskaitos tvarkymo taikant kaupimo principą, kurį per pastarąjį dešimtmetį naudoja vis daugiau valstybių ir tarptautinių institucijų.

Įdiegtą sprendimą bus paprasta plėsti ir naujinti

„Vienas pagrindinių sukurtos sistemos privalumų yra lankstumas. Sukurtas funkcionalumas atitinka visus dabartinius viešojo sektoriaus poreikius, bet sistemą bus galima bet kada atnaujinti ar tobulinti atsižvelgiant į pasikeitimus“, – sako Darius Bužinskas, „Alna Business Solutions“ Verslo plėtros direktorius.

Projektą Finansų ministerijos užsakymu vykdė UAB „Alna Business Solutions“, projekto partneris – UAB „Sintagma“.

Apie „Alna Business Solutions

„Alna Business Solutions“ yra Baltijos IT lyderės „Alnos“ grupės bendrovė, teikianti veiklos valdymo ir analizės sprendimų kūrimo bei priežiūros paslaugas. Nuo 1994 m. verslo valdymo srityje veikianti įmonė yra subūrusi daugiau nei 100 sertifikuotų profesionalų komandą ir yra sukaupusi sėkmingos projektų įgyvendinimo patirties komerciniame ir viešajame sektoriuje.

„Alna Business Solutions“ yra Auksinė Microsoft partnerė Verslo valdymo kompetencijoje ir partnerystės pagrindais vykdo naujausios „Microsoft Dynamics NAV 2013“ versijos lokalizaciją bei pateikimą Lietuvos rinkai.

Daugiau informacijos:

Darius Bužinskas

„Alna Business Solutions“

Verslo plėtros direktorius

Tel. +370 5 278 5500

El. paštas dbuzinskas@alna.lt

Kristina Juostaitė-Jurgilė

Ryšių su visuomene agentūra „Nova media“

Tel. +370 673 41658

El. paštas kristina.juostaite@novamedia.lt

Atgal į sąrašą
Į viršų