„Microsoft“: suteikiame galimybę rinktis kada ir iš kur dirbti

2011 09 30 Šaltinis: Technologijos.lt

Informacijos šaltinis: Technologijos.lt

 

Artimiausiais mėnesiais „Microsoft“ Lietuvoje pristatys net keletą naujų vadinamosios debesų kompiuterijos (angl. cloud computing) produktų. Pasak bendrovės atstovų, jie suteiks galimybę įmonėms ir organizacijoms sutaupyti IT priežiūrai skiriamų lėšų, efektyviau organizuoti veiklą, o taip pat sukurti lankstesnes sąlygas darbuotojams.

Aukščiausius saugumo reikalavimus atitinkantys, patikimą prieigą prie duomenų iš bet kurios vietos ir bet kuriuo metu užtikrinantys sprendimai iš esmės keis vartotojų darbo ir laisvalaikio įpročius, tvirtina „Microsoft“ atstovai. Pasak jų, jau šį rudenį įmonės galės nemokamai išbandyti naująjį biuro programų paketą „Office 365“. Šis produktas taps pirmąja programine įranga, kuria organizacijos pradės naudotis kaip paslauga. Debesų technologijomis grįstas sprendimas apima populiariausius organizacijose produktus – biuro programų rinkinį „Office Professional Plus“, informacijos bendrinimo ir valdymo sprendimą „SharePoint Online“, e. pašto ir bendradarbiavimo programą „Exchange Online“, taip pat verslo komunikacijos ir bendradarbiavimo produktą „Lync Online“.

„Office 365“ – tai organizacijų galimybė lanksčiau ir efektyviau organizuoti darbą, pigiau mokėti už naudojimąsi programine įranga, o darbuotojams suteikti daugiau laisvės pasirenkant iš kur ir kada dirbti,“ – sakė Mindaugas Glodas, „Microsoft“ generalinis direktorius Baltijos šalims. Pasak M. Glodo, paslauga „Office 365″ kainuos nuo 15 Lt per mėnesį vienam vartotojui ir priklausys nuo pasirenkamo plano. Jei įmonėse darbuotojų skaičius keisis, atitinkamai bus galima mažinti arba didinti užsakymo apimtis, o mokėti tik už faktinį naudojimąsi paslaugomis. „Tai leis įmonėms sutaupyti IT infrastruktūros sukūrimui ir priežiūrai skiriamas lėšas, paprasčiau planuoti išlaidas,“– teigė M. Glodas.

„Microsoft“ netrukus planuoja pristatyti ir kitus debesų technologijų produktus. Vienas jų – serverių infrastruktūros valdymo programinė įranga „System Center Virtual Machine Manager (VMM) 2012“, kurios bandomąją versiją galima parsisiųsti ir išmėginti jau nuo rugsėjo pradžios. Duomenų bazes tvarkantys profesionalai taip pat laukia naujosios SQL serverio versijos kodiniu pavadinimu „Denali“. Šis sprendimas padės organizacijoms ne tik operatyviai apdoroti didžiulius duomenų masyvus, bet ir pateikti verslo sprendimams reikalingą informaciją.

Privačių ir viešųjų debesų kompiuterijos scenarijų įvairovė

„Ateinantys metai Lietuvos IT rinkai taps laikotarpiu, kai įmonės pradės aktyviai diegti jų individualioms reikmėms pritaikytus debesų kompiuterijos sprendimus,“ – teigia Martynas Bieliūnas, „Microsoft“ verslo strategijos ir rinkodaros vadovas Baltijos šalims. Jo manymu, mažesnės ir vidutinio dydžio įmonės taupymo sumetimais aktyviau naudosis viešuosiuose debesyse esančiais standartizuotais programiniais produktais. Didesnės organizacijos ar valstybės įstaigos prioritetą teiks privačių debesų scenarijams, arba įvairioms privačių ir viešų debesų kombinacijoms. „Sprendimų pasirinkimas yra labai platus ir kiekvienu atveju priklausys nuo konkrečios organizacijos poreikių, reikalavimų saugumui, ir galimybėms prižiūrėti sudėtingą IT infrastruktūrą“, – sakė M. Bieliūnas.

Lankstusis darbo stilius „kada ir iš kur noriu“ netrukus paplis ir Lietuvoje

Skelbiama, kad naujieji IT produktai netrukus pakeis darbdavių ir darbuotojų požiūrį į veiklos organizavimą, jo rezultatų vertinimą, keis įprastus darbo santykius, požiūrį į suteikiamas darbo sąlygas. „Labai greitai žmonės pradės rinktis darbovietę pagal joje naudojamos programinės įrangos kokybę, galimybes dirbti nuotoliniu būdu ir savarankiškai valdyti savo darbo grafiką, – teigė Mindaugas Glodas. – Dabartinės technologijos užtikrina patikimą prieigą prie informacijos, sukuria vienodas sąlygas bendrauti ir bendradarbiauti nepriklausomai nuo to, iš kur žmonės dirba.“

Skirtingų įrenginių – personalinių kompiuterių, išmaniųjų telefonų, internetinių planšečių ir kt. – paplitimas ir tarpusavio sąveikumas, galimybė naudotis tomis pačiomis dokumentų tvarkymo ar komunikacijos programomis dar labiau skatins rinktis lankstųjį darbo stilių. „Ribos tarp darbo ir laisvalaikio tampa nebeapčiuopiamos, – pasakojo M. Glodas. – Mums nebereikia vykti į biurą, norint atlikti užduotis; mes bet kurį darbą galime padaryti bet kur ir bet kuriuo metu.“

Galėdama pasiūlyti universalius debesijos sprendimus tiek didelėms organizacijoms, tiek mažajam verslui ar privatiems vartotojams, „Microsoft“ pranašauja didžiulius pokyčius įmonių veiklos organizavime. Dar visai neseniai lanksčiuoju darbo stiliumi buvo laikoma galimybė darbuotojui atvykti į darbą kiek anksčiau arba vėliau. Įdiegus debesų kompiuterijos sprendimus įmonės galės suteikti darbuotojams laisvę rinktis, kada ir kur dirbti – būnant namie ar tradiciniame biure, lankantis viešosiose vietose ar keliaujant. Nepriklausomai nuo darbuotojų buvimo vietos jie turės galimybę bendrauti ir dirbti komandose, todėl taps paprasčiau derinti darbo ir privataus gyvenimo poreikius. „Iš esmės turės pasikeisti ir įmonių požiūris į darbuotojams suteikiamas darbo sąlygas, darbo efektyvumo vertinimą, bendradarbiavimą ir komunikaciją,“ – įsitikinęs M. Glodas.

Lankstųjį darbo stilių pasirinkusios įmonės JAV ir Vakarų Europoje išskiria keletą privalumų. Greičiau vyksta sprendimų priėmimas ir komandinių užduočių atlikimas, darbuotojai geriau susikoncentruoja atidumo reikalaujančiam darbui, iškart padidėja bendrasis darbuotojų pasitenkinimas, iki 25 % atpinga biuro išlaikymas. Įmonės neišvengiamai įdiegia efektyvesnę darbo rezultatų vertinimo sistemą, gali aiškiau matyti kiekvieno padalinio indėlį. „Debesų kompiuterijos sprendimai formuoja naująją – maksimaliai į darbo rezultatus orientuotą darbo kultūrą, skatina įmones efektyviau organizuoti verslo procesus, taigi – didina jų konkurencingumą,“ – sakė M. Glodas.

Atgal į sąrašą
Į viršų