„Microsoft“ pristatė naująją operacinę sistemą „Windows 8“

2012 10 26 Šaltinis: Alfa.lt

Informacijos šaltinis: Alfa.ltPenktadienį „Microsoft“ oficialiai pristatė naująją operacinę sistemą „Window 8″ Nuo spalio 26 dienos „Windows 8“ bus galima įsigyti arba atnaujinti ankstesnę operacinės sistemos versiją 37 skirtingomis kalbomis 40-tyje šalių, taip pat ir Lietuvoje. Naujoji operacinė sistema sukurta naudotis lietumui jautriais ekranais, taip pat ir įprastam darbui su klaviatūra ir pele. Kartu su naująja operacine sistema vartotojams duris atvėrė ir programėlių parduotuvė „Windows Store“, kurios siūlomos aplikacijos veikia daugiau nei tūkstantyje sertifikuotų „Windows 8“ asmeninių ir planšetinių kompiuterių modelių.

„Naujoji „Windows 8“ operacinė sistema yra bene didžiausias evoliucinis šuolis visoje „Windows“ istorijoje, vartotojams sukuriantis visiškai naują ir ypatingą patirtį. Atnaujinome kertines operacinės sistemos dalis ir vartotojams pasiūlėme naują požiūrį į „Windows“, – sakė „Microsoft“ rinkodaros vadovas Baltijos šalims Aleksandras Golod. Pasak A.Golod, pastebimas didžiulis susidomėjimas tiek iš vartotojų tiek iš programų kūrėjų pusės, todėl planuojama, kad naujoji operacinė sistema greitai paplis. „Windows 8“ sukurta tiek darbui, tiek pramogai, tiek personaliniams kompiuteriams, tiek planšetėms, todėl puikiai atitinka bet kurių vartotojų asmeninius ir darbo poreikius, nes kiekvienas gali sukurti tik jam reikalingą aplinką“, – sakė „Microsoft “ atstovas.

„Start“ mygtukas „Windows 8“ tapo „Start“ ekranu

Viena pagrindinių „Windows 8“ naujovių – iš esmės atnaujinta vartotojo sąsaja. „Windows 8“ sąsaja sukurta darbui jutimui jautriais įrenginiais, taip pat puikiai veikia su pele ir klaviatūra. Ankstesnėse „Windows“ versijose buvęs „Start“ mygtukas pakeistas „Start“ ekranu, kuriame kiekvienas vartotojas pats sudėlioja jam svarbiausias programas. Operacinės sistemos „Windows 8“ elementai pateikiami „gyvosiose plytelėse“ (angl. „live tiles“), kuriose rodoma nuolat atsinaujinanti aktuali informacija, pavyzdžiui, elektroninio pašto pranešimai, žinios iš viso pasaulio, žinutės iš draugų ar jų paskelbtos naujienos socialiniuose tinkluose, orų prognozės ir pan. Kiekvienas vartotojas pats pasirenka, kokią informaciją ekrane ir kokiu formatu nori matyti. Vienu prisilietimu ar pelės spragtelėjimu atsidarančios programėlės veikia ypač sparčiai, o kompiuterio resursai su operacine sistema „Windows 8“ panaudojami itin efektyviai, todėl darbas su naująja sistema vyksta sklandžiai ir greitai.

Naujoji operacinė sistema ir naršyklė „Internet Explorer 10“ skirti darbui „debesyse“

„Windows 8“ integruota naujausia „Internet Explorer 10“ naršyklės versija, sukurta lietumui jautriems ekranams ir pritaikyta darbui „debesyje“. Naujoji operacinė sistema taip pat glaudžiai susieta su „debesų“ technologijomis. Dokumentai, nuotraukos ir sistemos nustatymai, kuriuos vartotojai saugo kompiuteryje, gali būti automatiškai perkeliami į „SkyDrive“ debesijos talpyklą, todėl virtualią individualaus kompiuterio kopiją galima turėti bet kuriame „Windows 8“ įrenginyje. Jei prie kompiuterio su „Windows 8“ operacine sistema prisijungiama naudojant „Outlook.com“ vartotojo vardą, visi laiškai, kalendoriuje pažymėti įvykiai ir kontaktai automatiškai sinchronizuojami.

Programėlių parduotuvėje „Windows Store“ bus siūlomos ir lietuviškos aplikacijos

Tūkstančiai programėlių iš „Windows Store“ parduotuvės „Windows 8“ aplinkoje leidžia patogiai klausytis muzikos, žiūrėti filmus, skaityti knygas, bendrauti socialiniuose tinkluose ar žaisti „Xbox 360“ žaidimus. „Microsoft“ sukūrė geriausias sąlygas programuotojams užsidirbti iš savo kūrinių, todėl programėlių skaičius „Windows Store“ parduotuvėje sparčiai augs.

„Windows 8“ programėlių parduotuvėje savo kūrinį jau patalpino pirmieji programuotojai iš Lietuvos „Visma Lietuva“. Programėlė „Filmai by cinema.lt“ leidžia patogiai išsirinkti kino teatrą ir filmą. Kaip teigia programėlės kūrėjai, su naująja programėle naršyti yra kur kas greičiau ir patogiau, nei ieškant kino repertuaro internete.

„Ilgainiui didžioji dalis kompiuterių vartotojų pereis prie „Windows 8“ operacinės sistemos, todėl IT bendrovės turi būti pasiruošusios kurti naujajai operacinei sistemai. Kurdami „Windows 8“ operacinei sistemai programuotojai pasiekia iškart trijų segmentų – asmeninių kompiuterių, planšečių ir išmaniųjų telefonų – vartotojus, tad su viena programa galima pasiekti itin didelį vartotojų ratą“, – sakė „Visma Lietuva“ direktorius Mantas Urbonas.

Naujosios operacinės sistemos „pionieriams“ – išskirtiniai pasiūlymai

Vartotojams siūlomos dvi naujos operacinės sistemos versijos – „Windows 8“ ir „Windows 8 Pro“. Verslo organizacijoms siūloma „Windows 8 Enterprise“ versija su įdiegtomis mobiliojo darbo funkcijomis „Windows To Go“, „DirectAccess“ ir „BranchCache“, taip pat aukštą saugumo lygį užtikrinančiomis sistemomis „BitLocker“ ir „AppLocker“. Tuo pačiu metu pristatoma ir naujoji operacinės sistemos šeimos narė – „Windows RT“, kuri bus iš anksto įdiegta ARM technologijos pagrindu sukurtuose planšetiniuose įrenginiuose.

Vartotojai turintys kompiuterius su „Windows XP“, „Windows Vista“ arba „Windows 7“ iki 2013 m. sausio 31 d. gali atnaujinti savo operacinę sistemą į „Windows 8“ už kiek daugiau nei 100 Lt, o įsigyti naująją „Windows 8 Pro“ kainuos kiek daugiau nei 200 litų.

Visi vartotojai, šiemet po birželio 2 d. įsigiję kompiuterį su „Windows 7“, gali atnaujinti operacinę sistemą į „Windows 8 Pro“ tik už kiek daugiau nei 50 litų. Šis pasiūlymas galioja iki 2013 metų sausio mėnesio, daugiau informacijos galima sužinoti čia.

Atgal į sąrašą
Į viršų