„Microsoft“ debesijos platforma „Windows Azure“ jau Lietuvoje

2012 06 08 Šaltinis: Elektronika.lt

Informacijos šaltinis: Elektronika.lt

Programinės įrangos gamintoja „Microsoft“ šią savaitę paskelbė, kad debesijos sprendimų kūrimui skirta platforma „Windows Azure“ jau prieinama ir Lietuvoje.

Kartu su šia naujiena pristatomi „Windows Azure“ atnaujinimai, taip pat „Windows Azure SDK“ – programinės įrangos kūrimo įrankiai .NET, Java, PHP, bei Node.js kalboms.

Viena pagrindinių naujųjų „Windows Azure“ funkcijų – „Infrastructure as a Service“ (IaaS) galimybės, kurios leis kurti naujas, šablonais paremtas, ar įkelti savo sukurtas virtualias mašinas „Windows Server“ bei „Linux“ operacinių sistemų pagrindu. Taip pat pristatyta ir „Windows Azure Virtual Network“, skirta saugiam ryšiui užtikrinti tarp „Windows Azure“ debesies ir nuosavo duomenų centro.

„Microsoft“ tai pat pristatė naująją paslaugą „Windows Azure Web Sites“, leidžiančią programų kūrėjams keliais paspaudimais paleisti interneto tinklalapius, sukurtus .NET, Node.js bei PHP technologijų pagrindu. Taip pat pristatomas atnaujintas „Windows Azure“ valdymo portalas, paremtas HTML5 technologijomis.

Nuo šiol „Windows Azure“ taip pat užtikrins ir paprastą atvirojo kodo programų, tokių kaip „WordPress”, „Joomla!“, „DotNetNuke“, „Umbraco“ bei „Drupal“, diegimą tiesiai iš galerijos.

Be naujųjų savybių reikšmingai papildytos ir atnaujintos jau buvusios funkcijos – pateikti suderinamumo atnaujinimai drauge su naujomis bibliotekomis, kurios skirtos „Java“ ir „Python“ programavimo kalboms. Atnaujinta ir „Windows Azure SQL Reporting“ funkcija, taip pat tokios paslaugos, kaip „Windows Azure Active Directory“, „Content Delivery Network“, „Media Services“.

Lietuvoje IT bendrovės „AdDuplex“, „1ClickFactory“, „AdForm“ jau naudojasi „Windows Azure“ ir pateikia savo sprendimus vartotojams visame pasaulyje. Dar dešimtys kitų partnerių ruošiasi pristatyti savo sprendimus „Windows Azure“ platformoje.

Atgal į sąrašą
Į viršų