Lietuvos aukštosioms mokykloms dovanojama geografinių informacinių sistemų programinės įrangos

2009 10 19 Šaltinis: UAB "HNIT-BALTIC"

Informacijos šaltinis: UAB “HNIT-BALTIC”

Vilnius, spalio 19 d. Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius bei JAV kompanijos ESRI Inc. (Aplinkos sistemų tyrimų institutas) prezidentas Jackas Dangermondas, atvykęs dalyvauti praėjusią savaitę Vilniuje vykusioje Europos ESRI vartotojų konferencijoje, pasirašė susitarimą, kuriuo amerikiečių kompanija Lietuvos universitetams ir kolegijoms dovanoja geografinių informacinių sistemų (GIS) programinės įrangos. Jos vertė – daugiau nei 800 tūkst. litų.

„Ši programinė įranga bus naudinga ir jau susipažinusiems su geografinėmis informacinėmis sistemomis, ir pirmą kartą susiduriantiems su šiomis naujomis technologijomis. Geografinių informacinių sistemų programinė įranga padės studentams plėtoti erdvinį mąstymą, mokys priimti sprendimus, pagrįstus ne tik tradicine, bet ir erdvine analize“, – pažymėjo švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

Per susitikimą ministerijoje taip pat aptarta, kaip programinė įranga GIS gali būti naudojama mokyklose, universitetuose, perkvalifikuojant suaugusiuosius. GIS taip pat gali labai praversti optimizuojant mokyklą tinklą, moksleivių pervežimus „geltonaisiais“ autobusiukais.

Programinė įranga dovanojama 15 universitetų ir 14 kolegijų. Kai kurios iš šių mokymo įstaigų, pvz., Vilniaus universitetas, Kauno technologijos universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Kauno kolegija ir kt., jau turi GIS naudojimo patirties. Kitoms tai bus nauja patirtis ir naujos galimybės. GIS informacinė sistema skirta skaitmeniniams, koordinuotiems erdvėje duomenims tvarkyti, publikuoti bei analizuoti.

Kompanija ESRI visame pasaulyje skatina GIS švietimą ir remia įvairias mokymo įstaigų iniciatyvas. Lietuvoje ESRI atstovaujanti UAB „HNIT-BALTIC“ taip pat turi ilgametes bendradarbiavimo tradicijas su mokyklomis ir universitetais.

Apie ESRI Inc.

ESRI Inc. (Environmental Systems Research Institute) –pasaulinė GIS sistemų lyderė, nuo 1969 m. įgalinanti savo klientus  visame pasaulyje galvoti ir planuoti geografiškai. Įmonės programinę įrangą naudoja daugiau nei 300000 organizacijų. ESRI teikia universalias GIS stalinių kompiuterių, mobilioms, serverių ir interneto platformoms. Įmonė žinoma kaip ArcInfo®, ArcView®, ArcSDE®, ir kitos GIS programinės įrangos kūrėja.

http://www.esri.com/

Apie UAB „HNIT-BALTIC”

1993 m. įkurta UAB „HNIT-BALTIC yra įgaliota „ESRI Inc.“ kompanijos atstovė, didžiausia GIS sprendimų teikėja Baltijos šalyse bei Cellular Expert™belaidžio telekomunikacinių tinklų radijo ryšio planavimo ir duomenų valdymo programinės įrangos platintoja. Bendrovės paslaugomis naudojasi daugiau kaip 400 užsienio ir Lietuvos organizacijų. Bendrovės įstatinis kapitalas – 1,545 mln. Lt. 2008 metais konsoliduotos pajamos iš veiklos sudarė 27,9 mln. Lt. Nuolat auganti privataus kapitalo įmonė Baltijos šalyse veikia per dukterines  įmones „Envirotech“ (Latvijoje) ir „AlphaGIS“ (Estijoje), pasaulyje – tiesiogiai per savo 34 atstovų tinklą. http://www.hnit-baltic.lt/,http://www.cellular-expert.com/

**

HNIT-BALTIC ir bendrovės logotipas, http://www.hnit-baltic.lt/, Cellular Expert, http://www.cellular–expert.com/ yra UAB „HNIT-BALTIC“ prekiniai ženklai registruoti Lietuvos Respublikoje. Kiti paminėti prekiniai ženklai yra atitinkamų organizacijų nuosavybė.

Jolanta Masionienė

Rinkodaros vadovė

HNIT-BALTIC, UAB

jmasioniene@hnit-baltic.lt

Tel.: (+370 650) 46659

Atgal į sąrašą
Į viršų