IT lyderiai vienija jėgas aplinkosaugos problemų sprendimui

2011 12 09 Šaltinis: UAB "HNIT-BALTIC"

Informacijos šaltinis: UAB „Hnit-Baltic“Europos Aplinkos Agentūra (EAA), kartu su pasaulinėmis GIS ir IT lyderėmis “Esri” bei “Microsoft” pristato pasaulinę geoerdvinę (angl. geospatial) iniciatyvą, suteikiančią galimybę dalintis aplinkosauginiais duomenimis, – “Žvilgsnis į Žemę” (Eye on Earth Network).

Konferencijoje “Žvilgsnis į Žemę”, vyksiančioje Abu Dabyje (JAE) š.m. gruodžio 12-15 d., buvęs JAV prezidentas Bill Clinton, “Esri” prezidentas Jack Dangermond ir EAA direktorė Jacquelyn McGlade, kartu su kitais pranešėjais aptarinės, kokią vertę tarptautiniam bendradarbiavimui ir sprendimų priėmimui suteikia lengvai pasiekiami valstybinių institucijų kaupiami duomenys.

“Esri”, “Microsoft” ir EAA suvienijo savo patirtį ir “Žvilgsnis į Žemę” svetainę perkėlė į Esri ArcGIS Online bei Microsoft Windows Azure – debesų kompiuterijos pagrindu veikiančią geoerdvinę turinio valdymo sistemą. “Žvilgsnis į Žemę” dabar turi priemones, kuriomis galima kurti savo žemėlapius, pasiekti tūkstančius jau paruoštų žemėlapių ir duomenų, valdyti geoerdvinį turinį. Žmonės gali naudotis šia svetaine ir dalintis ekologine, geografine informacija viešai, grupėse ar naudoti ją privačiai. Vyriausybės, tyrimų ir nevyriausybinės organizacijos, visuomenė gali naudotis šiuo tinklalapiu ir dirbti kartu įvertinant ekologinę situaciją, ieškant sprendimų, kuriant veiklos planus ir bendrai sprendžiant problemas. Jau dabar žmonės gali įvesti savo stebėjimų rezultatus, apie oro bei vandens kokybę ir triukšmo lygį savo gyvenamoje aplinkoje, sekti skelbiamą informaciją. Tikimasi, šis debesų kompiuterijos principais sukurtas tinklalapis paskatins ir kitų analogiškų aplinkosauginių iniciatyvų plėtojimą įvairiuose Pasaulio regionuose.

“Žmonės iš tiesų rūpinasi savo aplinka, bet jie gali nežinoti, kaip prisidėti prie aplinkosauginės politikos ir kaip ją keisti”, sako Jack Dangermond. “Įduodamas aplinkosauginę ir socialinę informaciją į daugelio žmonių rankas, “Žvilgsnio į Žemę” tinklas tampa diskusijos katalizatoriumi. Mes manome, tai išjudins žmones, suteiks jiems galią suprasti problemas ir tapti sprendimų priėmimo dalimi.”

“Galime drąsiai teigti, kad prieš keletą metų Lietuvoje inicijuotas “Maps.lt” ir Baltijos Aplinkos Forumo projektas “Pranešk apie skriaudžiamą gamtą” tapo aplinkosauginių iniciatyvų, apjungiančių visuomenės, nevyriausybinių organizacijų ir internetinių žemėlapių teikiamas galimybes, pradininku,” sako “Hnit-Baltic” direktorius Linas Gipiškis. “Esri” prezidentas p. Dangermond asmeniškai rodė didelį dėmesį mūsų projektui ir prisidėjo prie jo garsinimo – šis lietuviškas projektas per pastaruosius porą metų ne kartą pristatytas daugiatūkstantinėse tarptautinėse konferencijose, įvairiose Pasaulio valstybių vyriausybinėse institucijose, todėl sulaukė didelio susidomėjimo ir, kaip matome bei džiaugiamės, pasekėjų.”

Apie UAB “HNIT-BALTIC”

Pradėjusi veiklą 1993 m. UAB “HNIT-BALTIC” tapo GIS sprendimų lydere Baltijos šalyse. Įmonė yra įgaliotoji “Esri Inc.” kompanijos atstovė, Cellular Expert™ telekomunikacinių tinklų belaidžio ryšio planavimo ir duomenų valdymo programinės įrangos kūrėja. Bendrovė diegia GIS sprendimus, pritaikytus įvairiems verslo ir valstybės sektoriams (aplinkosaugos, savivaldos, inžinerijos, nekilnojamojo turto, transporto, prekybos ir kt.), ir įgyvendina visuomeninius GIS projektus (“Maps.lt”, “Pranešk apie skriaudžiamą gamtą” ir kt.).

“HNIT-BALTIC” paslaugomis naudojasi daugiau kaip 400 užsienio ir Lietuvos organizacijų. 2010 metais konsoliduotos pajamos iš veiklos sudarė 14 mln. Lt. “HNIT-BALTIC” Baltijos šalyse veikia per dukterines įmones “Envirotech” (Latvijoje) ir “AlphaGIS” (Estijoje), pasaulyje – tiesiogiai per savo 45 atstovų tinklą.

http://www.hnit-baltic.lt/, http://www.cellular-expert.com/, http://www.maps.lt/

Apie Esri Inc.

Esri Inc. – pasaulinė GIS sistemų lyderė, nuo 1969 m. įgalinanti savo klientus visame pasaulyje galvoti ir planuoti geografiškai. Įmonės programinę įrangą naudoja daugiau nei 300000 organizacijų visame pasaulyje, įskaitant 200 didžiausių JAV miestų, daugumos šalių vyriausybes, daugiau nei du trečdalius iš didžiausių pasaulio kompanijų, daugiau nei 7000 kolegijų ir universitetų. Esri teikia universalias GIS stalinių kompiuterių, mobilioms, serverių ir interneto platformoms. http://www.esri.com/

Atgal į sąrašą
Į viršų