„Windows 9“ pasirodys kitais metais?

2014 01 13
Informacijos šaltinis: Balsas.lt

Bendrovė „Microsoft“ ruošia naują operacinę sistemą kodiniu pavadinimu „Threshold“, kuri turėtų pasirodyti 2015-ųjų balandį. Apie tai pranešė „The Verge“.

Pasak leidinio, bendrovė esą jau baigia planuoti „Threshold“, kuri greičiausiai bus pavadinta „Windows 9“, o po balandžio mėnesį įvyksiančios „Microsoft“ programinės įrangos plėtotojų konferencijos BUILD 2014 prasidės ir programavimo darbai. Manoma, kad šioje konferencijoje bus pristatyta ir nauja mobilioji OS „Windows Phone 8.1“.

Anksčiau sklido gandai, kad naują „Windows“ versiją kurdama „Microsoft“ bandys pasinaudoti „Windows 9“ vizija ir pavadinimu, kad kaip galima labiau atsiribotų nuo daug kritikos sulaukusios „Windows 8“ versijos. Kol kas neaišku, kokios permainos planuojamos naujoje versijoje, bet esą galima numanyti, kad „Windows 9“ gali būti naudojama pakeista „Metro 2.0“ sąsajos versija, atliepianti „Windows 8“ vartotojų lūkesčius.

Pasak leidinio, galima tikėtis, kad „Microsoft“ atskirs „Windows 8“ stiliaus („Metro“) taikomąsias programas taip, kad jas būtų galima laikyti ir leisti skirtinguose languose ant tradicinio darbastalio. Taip pat tikėtinas „Start“ meniu grąžinimas į „Windows 9“, bet esą bendrovė tai gali padaryti dar šiemet, kai išleis antrąjį „Windows 8.1“ atnaujinimą „Windows 8.1 Update 2“. Pirmojo atnaujinimo galima tikėtis jau šį pavasarį.

Jei „Microsoft“ iš tikrųjų siekia paversti „Windows“ hibridine asmeniniams kompiuteriams bei planšetėms skirta operacine sistema, jai iš tikrųjų prireiks daugiau patrauklumo, „Windows 8“ stiliaus aplikacijų ir rimtų techninių naujovių, pastebi leidinys. Jei pavyks „Windows 9“ padaryti inovatyvesnę ir kokybiškesnę už „Windows 8“, kompiuterių vartotojų akyse pastaroji gali likti kaip nepavykusios „Windows Vista“ prisiminimas, o „Windows 9“ būtų vertinama kaip naujas kokybiškai svarbus žingsnis į priekį.

Be to, skaičiaus 8 atsisakymas naujos kartos „Windows“ versijos pavadinime esą būtų aiškus pripažinimas, kad „Microsoft“ yra nusivylusi „Windows 8“ rezultatais. Praėjusių metų lapkritį „Net Applications“ duomenimis bendra „Windows 8“ ir „Windows 8.1“ dalis OS rinkoje sudarė vos 9,3 proc.

Atgal į sąrašą
Į viršų