„Microsoft“ pristatė „Windows 8“ programų parduotuvės privalumus programuotojams

2011 12 08 Šaltinis: Balsas.lt

Informacijos šaltinis: Balsas.lt

San Franciske vykusioje programų parduotuvės „Windows Store“ apžvalgoje „Microsoft“ atskleidė galimybes programuotojams, norintiems kurti sprendimus „Windows 8″ operacinei sistemai. Renginyje „Windows Web Services“ viceprezidentas Antoine’as LeBlondas smulkiai paaiškino, kaip suksis „Windows Store“ parduotuvės ekonomikos variklis.

Naujoji programų parduotuvė veiks visame pasaulyje, todėl programuotojai, įkėlę programą į „Windows Store“, iškart pasieks tarptautinę auditoriją. Kaip operacinė sistema „Windows 8″, taip ir programų parduotuvė veiks 231 rinkoje ir bus išversta į 100 kalbų.

Programuotojams, kuriantiems programas „Windows 8″ sistemai, „Microsoft“ siūlo ir palankias uždarbio sąlygas. Visos „Windows Store“ patalpintų programų pajamos bus dalinamos rinkoje nusistovėjusia 70 ir 30 proc. proporcija. Jei programa atneš daugiau nei 65 tūkst. litų (25 tūkst. JAV dolerių), programuotojui atiteks didesnė – 80 proc. pajamų dalis. Taip pat programuotojams „Microsoft“ palieka laisvę rinktis arba bendrovės pasiūlyto sandorio paslaugą, arba naudotis savo sukurtu mechanizmu (angl. in-app purchase) ir taip sau pasilikti 100 proc. programos pajamų.

Atsižvelgdama į programuotojų pastabas dėl kai kuriose platformose naudojamo paslaptingo, ilgo ir painaus programų tvirtinimo proceso, „Microsoft“ pristatė skaidrų programų tvirtinimo mechanizmą. „Windows 8″ programuotojai patys atliks programos testavimą, galės pamatyti, kaip programa veikia prieš ją patalpinant į parduotuvę t.y. patys atlikti dalį patvirtinimo proceso. Be to, programuotojams bus suteikiami ir programų rodiklių stebėjimo įrankiai, rodantys svarbiausius programos rodiklius parduotuvės vitrinoje.

Kitas svarbus „Microsoft“ prioritetas „Windows Store“ parduotuvėje – tai programų matomumas vartotojams. Programos, patalpintos „Windows Store“, bus glaudžiai susietos su „Bing“ paieškos varikliu ir naująja naršykle „Internet Explorer 10″, todėl vartotojams bus lengva rasti norimą produktą. Papildomai programuotojai savo produktus galės reklamuoti siūlydami bandomąsias versijas bei talpindami jas į teminius puslapius.

„Windows Store“ jau bus prieinama bandomojoje „Windows 8 Beta” versijoje kai kuriose rinkose, nuo 2012 m. vasario mėnesio. „Microsoft“ skatina programuotojus nesnausti ir pradėti kurti „Windows 8“ programas jau dabar tam, kad suspėtų iki oficialaus operacinės sistemos pristatymo visam pasauliui.

Atgal į sąrašą
Į viršų