„Windows 8“ programėlių parduotuvė atvėrė duris Lietuvos programuotojams

2012 09 14 Šaltinis: Alfa.lt

Informacijos šaltinis: Alfa.lt 

Naujausios „Microsoft“ operacinės sistemos „Windows 8“ programėlių parduotuvė tapo prieinama programuotojams iš 120 šalių, tarp kurių yra ir Lietuva. Nuo šiol Lietuvos programuotojai gali talpinti programėles „Windows Store“ parduotuvėje ir pradėti uždirbti iš savo kūrinių. Pirmąją lietuvišką programėlę į „Windows Store“ jau patalpino įmonė „Visma Lietuva“. Bendrovė sukūrė kino repertuarų programėlę „Filmai by cinema.lt“.

„Nors dar liko laiko iki galutinės „Windows 8“ versijos pasirodymo, jau kurį laiką matome didėjantį programuotojų susidomėjimą „Windows 8“ programų kūrimu. Planuojame, kad „Windows 8“ greitai užims didelę operacinių sistemų rinkos dalį, o tai reiškia puikias perspektyvas programuotojams“, – sakė „Microsoft“ technologijų ekspertas Tautvydas Dagys.

Išskirtinės galimybės kurti „Windows 8“ programas suteikiamos studentams ir pradedantiesiems verslininkams

Nemokama prieiga prie „Windows Store“ parduotuvės suteikiama per „Microsoft“ programą studentams „DreamSpark“. Jos dalyviams „Microsoft“ nemokamai suteikia visus reikalingus programų kūrimo įrankius ir skiria erdvę sukurtoms programėlėms išbandyti.

Kurti „Windows 8“ programėles bei talpinti jas „Windows Store“ parduotuvėje išskirtinėmis sąlygomis gali ir pradedantieji verslininkai, kurie yra užsiregistravę „BizSpark“ programoje. Perspektyvūs verslininkai taip pat gauna nemokamą prieigą prie programų kūrimui būtinų įrankių bei debesų kompiuterijos resursų, baigtas programas gali kelti į „Windows Store“ parduotuvę, kur jų kūriniai gali atnešti pirmąjį pelną.

Lietuvių debiutas „Windows 8“ – kino teatrų repertuaras

Pirmoji lietuviška „Windows 8“ programėlė „Filmai by cinema.lt“ leidžia naudotojams patogiai išsirinkti kino teatrą ir filmą. Kaip teigia programėlės kūrėjai, naujoji programėlė leidžia vartotojams naršyti kur kas greičiau ir patogiau nei atsidarius kino repertuarą internete.

„Naujoji „Windows 8“ operacinė sistema programuotojams suteikia galimybę iškart kurti trims įrenginių tipams. Sukurtos programos veiks tiek planšetiniuose, tiek staliniuose ir nešiojamuose kompiuteriuose. Dėl to savo kūriniais iškart galime pasiekti didžiulį vartotojų ratą“, – sakė „Visma Lietuva“ direktorius Mantas Urbonas.

Už „Windows Phone“ programėles skiriamos iki 70 tūkst. eurų premijos

Lietuvos programuotojams suteikiamos išskirtinės sąlygos kurti ir „Windows Phone“ išmaniųjų telefonų operacinei sistemai. Pagal „Nokia“ ir „Microsoft“ finansuojamą programėlių kūrimo programą „AppCampus“ programuotojai savo kūrinių gamybai ir plėtojimui gali gauti premijas nuo 20 iki 70 tūkstančių eurų. Programa dalyviams suteikia visus reikiamus įrankius bei suteikia nemokamas ekspertų konsultacijas nuo idėjos pristatymo iki programėlės publikavimo „Windows Phone Store“ parduotuvėje.

„Lietuvos programuotojams atsiveria didžiulės galimybės kurti perspektyvioms „Windows 8“ ir „Windows Phone“ platformoms. Su „Microsoft“ kuruojamomis programomis programų kūrėjai gali sulaukti pasaulinio pripažinimo ir savo programas paversti sėkmingo verslo pradžia“, – sakė T. Dagys.

„Windows 8“ operacinė sistema bus oficialiai pristatyta spalio 26 dieną. Pirmąją lietuvišką „Windows 8“ programėlę „Filmai by cinema.lt“ galima parsisiųsti paspaudus čia, pristatomąjį programėlės klipą galite pamatyti „Youtube“.

Atgal į sąrašą
Į viršų