VMI: Elektroninio deklaravimo sistema – saugi

2010 02 19 Šaltinis: Valstybinė mokesčių inspekcija

Informacijos šaltinis:  Valstybinė mokesčių inspekcija

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI prie FM) informuoja, institucijos informacinių technologijų sistemos yra gerai apsaugotos tiek administracinėmis, tiek technologinėmis priemonėmis, vartotojų duomenys – saugūs.

VMI prie FM Elektroninio deklaravimo sistema (toliau – EDS) veikia daugiau nei 6 metus, o jos struktūra kur kas tobulesnė nei analogas Latvijoje. Per visą šį laikotarpį jokių incidentų, per kurios būtų dingusi (pavogta) informacija apie mokesčių mokėtojus nebuvo. VMI prie FM visada kviečia el. paslaugas kurti tik patikimas įmones, sugebančias valdyti įmonės viduje informacijos saugos procesus pagal standarto ISO27000 reikalavimus, į pirkimo dokumentus įtraukiami saugos reikalavimai, identifikuojamos grėsmės.

Pažymėtina, kad VMI įdiegtos fizinės, kompiuterinių tinklų saugos (Ugnies užtvara (Fire Wall), Turinio kontrolės sistema, Antivirusinės apsaugos priemonės ir pan.), informacinių sistemų prieigos kontrolės priemonės. Veikia kelių lygių technologinės bei administracinės saugos priemonės (pvz. darbuotojams komisija suteikia teises jungtis prie duomenų bazių tik tada, kai tai reikalinga darbuotojo funkcijoms vykdyti). Taip pat veikia ir kitos apsaugos priemonės, kurios nėra viešintinos.

“Mokesčių mokėtojų duomenys siunčiami iš EDS tinklapio šifruojami naudojant šiuo metu galiojantį ir VeriSign kompanijos pasirašytą sertifikatą, todėl kai kurių “ekspertų”, (kurie atstovauja kompanijoms, prekiaujančioms alternatyviais sertifikatais) skleidžiama informacija neatitinka tikrovės. Mokesčių administratorius imasi visų priemonių, kad sumažintų visame pasaulyje egzistuojančią programišių atakų riziką. VMI taiko organizacines, fizines ir technologines priemones, siekdamas užtikrinti tinkamą informacijos apsaugą ir prieinamumą. VMI parengta ir nuolat atnaujinama vidaus tvarka, reglamentuojanti informacijos prieinamumą. Šioje srityje taip pat nuolat vykdoma įvairaus lygio kontrolė”, – teigia VMI prie FM viršininko pavaduotojas.

VMI prie FM pažymi, kad mokesčių mokėtojas savo duomenis turėtų pateikti tik įsitikinęs, kad juos teikia mokesčių administratoriui, o įtaręs, kad jie bandomi pasisavinti trečiųjų šalių – informuoti apie tai teisėsaugos institucijas.

VMI primena, kad daugiau informacijos galima rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt arba paskambinus trumpuoju Mokesčių informacijos centro telefonu 1882.

Atgal į sąrašą
Į viršų