VMI išgirdo verslo prašymus – patvirtinta nauja SAF-T versija įneš pokyčių.

2018 01 19

2017 m. gruodžio pabaigoje buvo patvirtinta nauja SAF-T specifikacija, kurioje be techninio pobūdžio pakeitimų (sutvarkyti aprašymai, pavadinimai, apibrėžtos galimos reikšmės), yra ir verslui reikšmingų pokyčių.

SAF-T rinkmenos pateikimas dalimis. Įmonėms leista SAF-T rinkmeną pateikti dalimis. Tai aktualu bendrovėms, kurios duomenis kaupia keliose informacinėse sistemose. Iki šiol buvo reikalavimas prieš pateikiant duomenis VMI, iš skirtingų sistemų eksportuotus duomenis sujungti į vieną bylą. Naujoje SAF-T versijoje bylą galima skaidyti padalinio/informacinės sistemos, duomenų tipo ir laikotarpio lygiu.

Papildytas VMI klasifikatorius. VMI klasifikatorius “Sąskaitų planas” papildytas reikšmėmis “Kita”, kurias įmonės galės naudoti tuo atveju, kai įmonės naudojamų sąskaitų negalima aiškiai priskirti nė vienai klasifikatoriaus reikšmei. Taip pat atsirado reikšmė, skirta užbalansinėms sąskaitoms.

Geros naujienos laukia ir mažų įmonių. Planuojama, kad nuo 2019 m. ir vėlesniais laikotarpiais prievolė teikti SAF-T atsiras įmonėms, kurių apyvarta didesnė nei 300.000 Eur. Šiuo metu galiojančioje tvarkoje ši riba yra žymiai mažesnė ir tesiekia 45.000 Eur.

Primename, kad nuo 2018 m. sausio 1 d. standartinę duomenų apskaitą į posistemį SAF-T privalo teikti įmonės, kurių 2016 m. apyvarta viršijo 700.00 Eur.

Duomenys VMI teikiami pagal pareikalavimą. SAF-T rinkmeną už mokestinį laikotarpį VMI teikia mokesčių mokėtojai, kurių atžvilgiu yra vykdomi kontrolės veiksmai.

Įmonių patikrinimus naudojant SAF-T rinkmeną VMI turėtų pradėti 2018 m. antrą pusmetį.

 

Efektyviai vykdyti VMI reikalavimus įmonėms padeda ir naudojamų verslo valdymo/apskaitos sistemų integraciniai sprendimai. UAB „Softera Baltic“ turi paruošusi i.SAF, i.VAZ ir SAF-T modulius, kuriuos įdiegus į įmonės naudojamą Microsoft Dynamics NAV (Navision) sistemą galima teikti privalomus duomenis Valstybinei mokesčių inspekcijai.

 

Daugiau informacijos  www.softera.lt |pardavimai@softera.lt |

softera

Atgal į sąrašą
Į viršų