VMI atnaujins elektroninio deklaravimo sistemą

2018 08 17

Šaltinis: Elektronika.lt

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad pasirašyta sutartis su UAB „NRD“, kuri jungtinės veiklos sutarties pagrindu kartu su UAB „NFQ Technologies“ laimėjo viešojo pirkimo konkursą dėl elektroninio deklaravimo sistemos (EDS) plėtojimo.

Konkursui buvo pateikti 3 pasiūlymai, jį laimėjo geriausią kokybės ir kainos santykį pasiūlęs tiekėjas. Šių metų rugpjūčio 1 d. pasirašytos sutarties vertė – 1,1 mln. eurų su PVM. Įgyvendinus projektą deklaravimo sistema keisis iš esmės, kad taptų patogesne vartotojams.

„Siekiant supaprastinti deklaracijų teikimą, bus atsisakoma sudėtingų formų, kurios yra nemažos apimties ir kurių pildymas atima daug laiko. Gyventojai pajamų mokesčio deklaracijas galės pildyti ir teikti žingsnis po žingsnio naudodamiesi interaktyviu vedliu, atsižvelgiant į prisijungusio naudotojo situaciją. Gyventojas matys pagalbinę informaciją, kuri palengvins dokumento pildymą, leis išvengti dažniausiai pasitaikančių klaidų, – sako EDS plėtros projekto atstovė Aušra Jankeliūnaitė-Taraškienė. – Be to, sistema bus pritaikyta mobiliesiems įrenginiams.“

Planuojama, kad EDS bus atnaujinta iki 2020 m. Šiuo metu sistema naudojasi apie 2 mln. asmenų. Pajamų ir turto deklaracijas elektroniniu būdu savarankiškai šiemet pateikė daugiau nei 80 proc. gyventojų – tokia tendencija pastebima ne pirmus metus. Tikimasi, kad atnaujinus deklaravimo sistemą, dar daugiau mokesčių mokėtojų naudosis šia e. paslauga.

EDS sukurta 2004 m. Nuo veiklos pradžios įgyvendinti keturi šios sistemos plėtros projektai, kurių metu buvo diegiamos naujos ir atnaujinamos esamos funkcijos.

Atgal į sąrašą
Į viršų