Vidutinio dydžio įmonėms skirti privatūs debesies sprendimai – tai lankstumas, kontrolė ir mažesnės išlaidos

2017 06 02 Šaltinis: DocLogix

„DocLogix“ – dokumentų ir procesų valdymo platforma, organizacijoms teikianti pritaikomus debesies sprendimus. Debesies sistema atveria naujas galimybes smulkiosioms ir vidutinėms įmonėms.

Vis daugiau įmonių savo verslui – ir ne vien IT sektoriui – valdyti renkasi ir diegia debesų technologiją. Atsižvelgiant į patogumą, prieinamumą ir didesnį efektyvumą darosi aišku, kad ateitis – debesyse. Vienas naujausių debesų kompiuterijos priedų – tiesiai debesyje įdiegti verslo sprendimai ir platformos. Nelygu organizacijos dydis, tokie sprendimai gali būti statiniai arba pritaikomi.

Vis dėlto ne visiems žinomas smulkiai įmonei geriausias sprendimas ir kas pasikeičia įmonei augant ir tapus vidutinio dydžio. Toliau pateikiami kai kurie dažniausiai pasitaikantys scenarijai.

Smulki organizacija (ne daugiau kaip 30 darbuotojų) gali pasirinkti iš anksto parengtą (gryną) debesies sprendimą (pavyzdžiui, projektų valdymo, ryšių su klientais, rizikos valdymo ir t. t. funkcijas) ir nieko nelaukdama pradėti jį naudoti, mokėdama tik už tai, ką naudoja. Vis dėlto daugumos dabartinių debesies sprendimų funkcijos apsiriboja pasirinktu produktu, kitaip sakant, nėra jokios galimybės sprendimą pritaikyti. Pavyzdžiui, organizacija negalės užsakyti jokių papildomų funkcijų, keisti išvaizdos arba pridėti papildomų laukų, kuriuose būtų galima įvesti daugiau informacijos.

Stambios organizacijos (500 ir daugiau darbuotojų) taiko savus procesus ir joms priklausančiuose serveriuose turi įdiegti sudėtingus sprendimus, pavyzdžiui, ERP (organizacijos išteklių planavimo) arba ECM (organizacijos turinio valdymo). Dažniausiai tokios organizacijos serveriams, kuriuose veikia šios programos, skiriama dalis organizacijos fizinių patalpų.

Vidutinio dydžio įmonės (50–200 darbuotojų) patenka į „pilkąją zoną“. Jos stengiasi nenaudoti suvaržytų debesies sprendimų, kurie gali būti patrauklūs smulkioms įmonėms, nes joms visų pirma reikia naudojamas priemones pritaikyti pagal savo unikalius poreikius ir kintančius organizacijos procesus. Tuo pačiu vidutinio dydžio įmonės nenoriai renkasi savuose serveriuose diegiamus sudėtingus sprendimus, nes jie pernelyg brangūs. Taigi, iš anksto parengti debesies sprendimai yra pernelyg bendrojo pobūdžio, o įmonės patalpose diegiami sudėtingi sprendimai vidutinio dydžio įmonėms per brangūs. 

Privatus debesis: sprendimas vidutinėms įmonėms?

„DocLogix“ – dokumentų ir procesų valdymo platforma, skaičiuojanti jau 14 veiklos metus. Dalijamės patarimais, kaip pasirinkti, įdiegti ir be jokios rizikos naudoti visiškai pritaikytą privatų debesies sprendimą, galintį puikiai tikti vidutinio dydžio įmonėms.

„Suprantame, kur yra ateitis, ir ją matome debesų technologijose. Dėl šios priežasties skirtingo dydžio organizacijoms siūlome vis kitokius sprendimus. Smulkioms ir vidutinėms organizacijoms, pageidaujančioms labiau pritaikomo sprendimo, siūlome „DocLogix“ privataus debesies paslaugą. Savo platformą kartu su parengtais naudoti konkrečiais sprendimais įdiegiame debesyje, skirtame tik šiam klientui,“ – aiškina „DocLogix“ valdybos narys Aurimas Bakas.

Kalbant apie privačios debesų kompiuterijos privalumus, jų nemažai.

  1. Geresnė sauga ir kontrolė. Prieiga per privatų debesį suteikiama tik konkrečiai įmonei, todėl jis privatus ir saugus.
  2. Mažesnės išlaidos. Privatus debesies serverio eksploatavimo išlaidos kur kas mažesnės nei atskirose fizinėse patalpose laikyti įmonės serverius arba įsigyti skirtuosius serverius.
  3. Geresnis lankstumas. Naudojant privatų debesies serverį galima akimirksniu perskirstyti išteklius ir prireikus padidinti diskų talpą arba įdiegti daugiau procesorių.
  4. Prieiga. Įmonės vadovai gali bet kuriame prietaise ir iš bet kurios vietos matyti reikiamą informaciją.
  5. Duomenų apsauga. Sugedus ir nustojus veikti kompiuteriui jokia informacija nedings, nes ji saugoma debesyje.
  6. Glaudesnis bendradarbiavimas. Privatus debesis visiems įmonės darbuotojams teikia galimybę geriau bendradarbiauti ir dirbti nuotoliniu būdu.

„DocLogix“ yra unikali platforma, kurios didžiausioji stiprybė – lankstumas. 2016 m. ji buvo pripažinta pažangiausia sistema pasaulyje. Galima pritaikyti kiekvieną darbo tvarką arba dokumento formą ir teikti įvairius sprendimus, pavyzdžiui, biuro valdymo, sutarčių valdymo, projektų valdymo ir t. t.

Atgal į sąrašą
Į viršų