Verslui konsultacijų reikia dukart dažniau

2009 07 09 Šaltinis: UAB „Prototechnika“

Informacijos šaltinis: UAB “Prototechnika”UAB “Prototechnika” pirmojo pusmečio veiklos rezultatai parodė, kad Lietuvos įmonėms konsultacijų dėl verslo valdymo ir apskaitos sistemų prireikia 120% daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Šiemet praūžusi mokesčių reforma taip pat padidino programų priežiūros bei aptarnavimo darbų poreikį.

Verslo valdymo ir apskaitos programas kuriančios bei diegiančios bendrovės direktorius plėtrai Kęstutis Skukauskas sako, kad šiemet “Prototechnikos” paslaugas dažniausiai rinkosi veiklą optimizuoti siekiančios Lietuvos įmonės.

“Yra trys krizės įveikimo scenarijai: išlaidų mažinimas, naujų produktų kūrimas ir veiklos optimizavimas. Būtent pastarąjį scenarijų ir pasirinko tie, kas kreipiasi į “Prototechnikos” specialistus. Lietuvos įmonės vis dažniau ieško IT įrankių, galinčių pakeisti rankų darbą bei sutaupyti darbuotojų laiką, padidinti darbo našumą. Tokius sprendimus ir kuria mūsų specialistai”, – sako K.Skukauskas.

Greta “Prototechnikos” kuriamų “Skaitos” programų bendrovė neseniai rinkai pasiūlė ir verslo duomenų bei dokumentų apsikeitimo sistemą “dPort”, su kuria įmonės bet kokia elektronine informacija tarpusavyje ar su savo klientais keisis greičiau, patogiau ir svarbiausia sunkmečiu – pigiau. Naujasis dokumentų apsikeitimo sprendimas sąskaitas faktūras, ataskaitas, kainininkus, pranešimus apie skolas, informaciją tiekėjams ir daugelį kitų dokumentų išsiunčia klientui patogiausiu būdu: elektroniniu laišku, patalpinant į serverį, kitą kompiuterį, specializuotą “dPort” svetainę ir kt.

“Prototechnikos” direktorius plėtrai pastebi, kad sunkmečiu įmonės renkasi labiau ekonomiškai pasvertus IT sprendimus ir nesivadovauja vien kompanijos vardu ar produkto prekės ženklu: “Šiandien lietuviškų IT sprendimų ir sistemų kūrėjams konkuruoti su užsienio gamintojais lengviau.” Pasak jo, konkuruoti padeda ir tai, kad būdami šalia kliento jie labiau atsižvelgia į jo veiklos specifiką ir sugeba pasiūlyti individualius poreikius atitinkančius, o ne visoms pasaulio bendrovėms unifikuotus apskaitos ar kitus sprendimus. Be to, “Prototechnikos” teikiama programų autorinės priežiūros paslauga garantuoja, kad už mėnesinį mokestį klientų įsigyti sprendimai bus nuolat atnaujinami, prižiūrimi ir tobulinami. Ėmusi kurti daugiau individualių sprendimų bendrovė išsaugojo visus specialistus.

“Prototechnika” kuria produktus smulkioms, vidutinėms ir didelėms verslo įmonėms. Šiandien bendrovės paslaugomis naudojasi daugiau nei 800 Lietuvos bendrovių. “Prototechnikos” kuriamų “Skaitos” programų šeimą sudaro buhalterinės apskaitos sprendimas smulkioms įmonėms “Lengva Skaita”, verslo valdymo ir optimizavimo sprendimas vidutinėms – “Euro Skaita”, darbo užmokesčio programa “Personalo Skaita”, darbo su klientais sprendimas “CRM Skaita”, e. parduotuvių sprendimas “WWW Skaita” ir didelės įmonės individualius procesus valdanti programa “Skaita Solution”. “Prototechnikos” klientai be standartinės išteklių valdymo sistemos gali įsigyti mobilaus vadybininko sprendimą ir “Skaitą” papildančią sandėlio valdymo specializuotą programinę įrangą.

“Prototechnika” į “Skaitos” šeimos produktų plėtrą pernai investavo daugiau nei 1,2 mln. Lt. Tobulinamas “NetSkaita–account” apskaitos portalas internete dar šį rudenį turėtų leisti įmonėms ir apskaitos kompanijoms optimizuoti apskaitos procesą ir akivaizdžiai sumažinti išlaidas.

Šiemet “Prototechnikos” apyvarta sumažėjo 17 procentų, nes didelės įmonės ir valstybinis sektorius nebeinicijuoja naujų IT projektų ir visai nebekuria naujų darbo vietų. 2009 m. I pusmetį bendrovės apyvarta sudarė 3,2 mln. Lt, o 2008 m. tuo laikotarpiu – 3,8 mln. Lt. 2008 m. bendrovės apyvarta augo 10% ir sudarė 7,8 mln. Lt, 2007 m. – 7,1 mln. Lt, o 2006 m. – 6,7 mln. Lt.

Daugiau informacijos:

Kęstutis Skukauskas, UAB “Prototechnika” direktorius plėtrai, tel. (85) 2139111, +370 687 12262, e. paštas: kestutiss@prototechnika.lt, tinklalapis: www.prototechnika.lt.

Atgal į sąrašą
Į viršų