Verslo vartotojų tarpe “Windows 7” vertinama palankiau nei “Vista”

2009 06 09 Šaltinis: UAB „DPA programinė įranga“

Informacijos šaltinis: UAB “DPA programinė įranga”Šių metų spalio mėnesio pabaigoje pasirodysianti naujoji Microsoft “Windows 7” operacinė sistema, kaip rodo apklausos, verslo vartotojų tarpe greičiausiai bus priimta palankiai ir populiarumu aplenks savo pirmtakę “Windows Vista”.

Tarptautinis rinkos tyrimų tinklas “ChangeWave Research” balandžio mėnesio pabaigoje atliko 68 “Windows 7” testuotojų ir virš 2000 verslo vartotojų bei IT specialistų apklausą. Joje 44 proc. apklaustų “Windows 7” bandomosios versijos testuotojų nurodė, jog naująja operacine sistema jie yra labai patenkinti. Toje pačioje apklausoje dalyvavusių verslo vartotojų buvo klausiama, kaip jie žada reaguoti į šį rudenį pasirodančią naująją Microsoft operacinę sistemą. Paaiškėjo, kad net 53 proc. verslo vartotojų planuoja iškart migruoti į “Windows 7”, vengdami “Windows Vista” įsidiegimo lengvatinėmis sąlygomis. Pastarąją operacinę sistemą pirmiau įsidiegti žada apie 15 proc. respondentų.

“Windows 7” bandomoji versija išties susilaukė žymiai palankesnių įvertinimų nei prieš porą metų pasirodžiusi “Vista”. Galima prisiminti, kad 2007 m. pradžioje atlikus ką tik pasirodžiusios “Windows Vista” vartotojų apklausą, tik 10 proc. respondentų šį produktą vertino teigiamai. Todėl, atsižvelgiant į apklausų rezultatus galima sakyti, kad nors ir kiek prieštaringai šiandien būtų kalbama apie naująją Microsoft operacinę sistemą, verslo segmente ji turi didelį potencialią”, – sako Genadijus Gricukas, UAB “DPA programinė įranga” direktorius.

Anot jo, viena pagrindinių priežasčių, dėl kurios “Windows Vista” kiek nuvylė verslo vartotojus ir sustabdė migraciją iš “Windows XP” sistemos buvo aukšti naujosios programinės įrangos techniniai reikalavimai. Todėl dauguma verslo atstovų, vengdami rizikos ir papildomų išlaidų naujai techninei įrangai, nusprendė likti jau išbandytos sistemos vartotojais. “Nors po “Vista” pasirodymo dalis verslo vartotojų išliko įtarūs naujų Microsoft produktų atžvilgiu, metų pabaigoje pasirodysianti “Windows 7” turėtų kardinaliai pakeisti verslininkų požiūrį. Ir tai įvyks ne tik todėl, kad “Windows 7” bus “lengvesnė” techninių reikalavimų atžvilgiu, bet ir dėl to, kad siūlys nemažai naujovių verslui. Vis dėlto, verslo atstovai, įsidiegę “Vista” operacinę sistemą, prie naujųjų “Windows 7″ galės pareiti itin palankiomis sąlygomis. Microsoft programinės įrangos licencijų prenumeratoriams bus taikoma naujumo garantija – perėjimas prie naujos versijos nemokamai”, – teigia G. Gricukas.

Tarp šių naujovių IT bendrovės vadovas įvardina duomenų šifravimo funkciją nešiojamoms USB laikmenoms, išmoningesnį, į elektros taupymą orientuotą, energijos vartojimo valdymą, spartesnius problemų identifikavimo bei pašalinimo įrankius, maksimalų programinės įrangos suderinamumą ir palaikomumą bei daug kitų naujovių. “Dėl savo spartaus veikimo, stabilumo ir greito užsikrovimo “Windows 7” testuotojų tarpe pelnė “naujosios Windows XP” vardą, – sakė G. Gricukas.

Daugiau informacijos:

Robertas Žudys

Rinkodaros vadovas

UAB “DPA programinė įranga”

Tel. 865631270

El.paštas: robertas@dpa.lt

Atgal į sąrašą
Į viršų