Verslo lankstumui – IBM kalbos atpažinimo technologijos

2008 09 16 Šaltinis: IBM Lietuva
Informacijos šaltinis: UAB “IBM Lietuva”
 
Tarptautinė informacinių technologijų korporacija IBM pristatė rinkai naujausią kalbos atpažinimo programinės įrangos versiją, sukurtą “IBM Research” laboratorijose. Sprendimas yra skirtas IBM partneriams ir klientams, kuriantiems ar diegiantiems elektroninę ir kompiuterinę įrangą.

Tai, kad IBM pateikė į rinką patį išradimą, o ne galutinį produktą, leis kalbos atpažinimo sprendimams plačiai pasklisti rinkoje, o vartotojas galės rinktis geriausiai jo poreikius atitinkantį produktą. Kūrėjai pabrėžia, kad “IBM Research” išradimai skatina augti visą informacinių technologijų pasaulį.

Pirmosios IBM diktavimo sistemos pasirodė dar prieš 15 metų, ir per tą laiką buvo žengtas didelis žingsnis į priekį. Dabar IBM kalbos atpažinimo programinė įranga yra pritaikyta veikti išvien su automobilių navigacijos ir garso sistemomis, naudojama vaikų mokymui skaityti, atveria naujas sveikatos apsaugos paslaugų galimybes.

Viena labiausiai pritaikomų kalbos atpažinimo funkcijų iki šiol buvo komandų balsu sistema (angl. – Voice Search), naudota automobiliuose, mobiliuosiuose telefonuose bei protingo būsto projektuose.

Ekspertų nuomone, didžiausią minėtų inovacijų naudą pajus verslo sektorius. Plačiai diegiama kalbos atpažinimo programinė įranga leis kompanijoms žymiai kokybiškiau aptarnauti klientus ir efektyviau bendrauti su partneriais, o tokios funkcijos kaip automatinis vertimas padės įeinant į naujas rinkas.

“Sparčiai modernėjančiame verslo pasaulyje kalba darosi lygiavertė tekstui, o tai yra investicijų į technologijas rezultatas”, – sako “IBM Lietuva” vadovas Rimantas Vaitkus. Jo teigimu, barjerų tarp žodinės ir rašytinės komunikacijos panaikinimas leis šiandieniam verslui dirbti kaip niekad lanksčiai.

Daugiau informacijos apie IBM – www.ibm.com ir www.ibm.com/lt.

Atgal į sąrašą
Į viršų