Vasarį didžiausia grėsmė kilo žaidimų mėgėjų duomenims

2009 03 06 Šaltinis: UAB NOD Baltic

Informacijos šaltinis:  UAB “NOD Baltic”Pasaulinė saugumo sprendimų kūrėja ESET sudarė pavojingiausių vasario virusų ir kenkėjiškų programų dešimtuką. Intensyvioje kovoje tarp labiausiai paplitusių kenkėjiškų programų praėjusį mėnesį nugalėjo “Win32/PSW.OnLineGames”, iš kompiuterinių žaidimų mėgėjų vagianti prisijungimo duomenis. Trojos arklio tipo virusų šeimai priklausanti “Win32/PSW.OnLineGames” aptikta 7,33 proc. kompiuterių. Fiksuodamas žaidimo klaviatūros mygtukų paspaudimus, šis virusas renka slaptažodžius ir šiuos duomenis persiunčia savo kūrėjams. ESET populiariausių mėnesio virusų dešimtukas sudaromas pagal unikalios grėsmių stebėjimo sistemos “ThreatSense.Net” duomenis.

“Internetinių žaidimų sistemų duomenų vagys atkuto, tad ir žaidimų mėgėjams derėtų suklusti. Be to, dėmesį reiktų atkreipti ir į kitas tykančias grėsmes – tokias kaip tapatybės vagystės ar kitokios suktybės, kurios realiame pasaulyje atneša finansinių nuostolių”, – sakė Darius Černeckis, ESET saugumo sprendimus šalyje atstovaujančios bendrovės “NOD Baltic” pardavimų vadovas.

Kelis mėnesius iš eilės dešimtuko viršūnėje vyravęs “INF/Autorun” šeimos virusas šįsyk smuktelėjo į antrąją vietą. Vasarį 6,44 proc. kompiuterių aptiktas virusas plinta per mobiliąsias duomenų laikmenas (USB atmintines, atminties laikmenas, skaitmeninius fotoaparatus).

Nedaug atsilieka ir trečiąją dešimtuko vietą užėmęs virusas “Win32/Conficker.AA”, užkrėtęs 5,38 proc. kompiuterių. Šis kirminas į kompiuterį patenka per bendro naudojimo aplankus arba duomenų laikmenas ir leidžia valdyti apkrėstą sistemą nuotoliniu būdu. Vasarį ketvirtasis pagal paplitimą tapo vartotojo duomenis vagiantis virusas “Win32/Agent”, aptiktas 3,67 proc. kompiuterių. Virusas įsikuria laikiname kataloge ir pradeda veikti kiekvieną kartą įjungus kompiuterį.

Penktoje virusų dešimtuko vietoje – šįkart iš trečiosios vietos smuktelėjusi kenkėjiška programa “Win32/Conficker.A” (aptiktas 2,10 proc. kompiuterių), išjungianti standartinę “Windows” ugniasienę ir bandantis į kompiuterį atsiųsti kenkėjiškų programų. Šeštoje vietoje – dešimtuko naujokė, kenksmingų programų šeima “Win32/TrojanDownloader.Swizzor” (2,07 proc.), į apkrėstą kompiuterį diegianti papildomas kenkėjiškas programas.

Septintoje vietoje likęs virusas “WMA/TrojanDownloader.GetCodec” pažeidžia WMA formato garso failus ir vartotojui siūlo instaliuoti žalingus komponentus. Jis vasarį aptiktas 1,67 proc. kompiuterių. Net iš 83 į aštuntą dešimtuko vietą šoktelėjo reklamas užkrėstame kompiuteryje diegianti kenkėjiška programa “Win32/Adware.TencentAd”, rasta 1,6 proc. kompiuterių.

Priešpaskutinėje dešimtuko vietoje – 1,47 proc. kompiuterių aptikta kenkėjiška programa “Win32/Toolbar.MyWebSearch”, veikianti kaip interneto naršyklės paieškos priedas ir visas užklausas nukreipiantis į “MyWebSearch.com” sistemą. Paskutinis sąraše – itin sunkiai iš kompiuterio pašalinamas virusas “Win32/Adware.Virtumonde” (1,13 proc.). Jis ne tik vienu metu atidaro daug internetinės naršyklės langų, rodydamas nepageidaujamą reklamą, bet ir sparčiai mutuoja, keisdamas sistemines bylas bei sistemos registro įrašus.

Apie “NOD Baltic”

Pažangius programinės įrangos sprendimus šalyje pristatanti bendrovė “NOD Baltic” siūlo ne tik ESET antivirusinę programinę įrangą “NOD32”, bet ir papildomus apsaugos sprendimus, taip pat modernius programinius įrankius patogesniam kasdieniam darbui.

“Nod Baltic” turi išskirtines pasaulinės kompiuterinio saugumo priemonių įmonėms bei vartotojams kūrėjos “ESET”, įkurtos 1992 metais, atstovavimo teises Lietuvoje, o PDF tipo bylų redagavimui ir peržiūrai skirto įrankio “Fox IT PDF” – ir Latvijoje.

Apie ESET

ESET sukurta antivirusinės įrangos sistema “NOD32”, pelniusi daug apdovanojimų, saugo nuo žinomų ir nežinomų kompiuterinių virusų, šnipinėjančių bei kitų kenksmingų programų realiuoju laiku. ESET buvo įtraukta į “Deloitte” sudaromą 500 sparčiausiai augančių įmonių sąrašą. ESET būstinė įsikūrusi Bratislavoje (Slovakija), kompanija turi filialus San Diege (JAV), Prahoje (Čekija), Buenos Airėse (Argentina). Jos atstovai veikia daugiau negu 80-yje šalių. Daugiau informacijos http://www.eset.com/.

Atgal į sąrašą
Į viršų