Valstybinė mokesčių inspekcija pradeda naudoti „Oracle Exadata“ sistemą

2014 06 03 Šaltinis: Elektronika.lt
Informacijos šaltinis: Elektronika.lt

Valstybinė mokesčių inspekcija pereina prie naujos kartos infrastruktūros ir ruošiasi euro įvedimui su „Oracle Exadata“. Naujoji sistema veiks maždaug 10 kartų greičiau ir gerokai sumažins kasdienių administravimo užduočių skaičių. Tokiu būdu sumažės ir bendrosios išlaidos.

Dėl sparčiai augančio duomenų kiekio, investicijos į IT infrastruktūrą Lietuvos valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) tapo neišvengiamos. Daugiausia pastangų pareikalavo mokesčių apskaitos informacinė sistema (MAIS), kurią kuriant kai kurie procesai kėlė ypač didelius uždavinius, susijusius su duomenų bazės eksploatavimu. 2013 m. pavasarį VMI kreipėsi į kompaniją „Oracle“ ir jos partnerius. Buvo atliktas išsamus tyrimas. Patobulinus turimą programinę įrangą, situacija tik šiek tiek pagerėjo. „Oracle“ inžinieriai rekomendavo atlikti idėjos pagrindimą (angl. Proof-Of-Concept) ir įvertinti, ar „Exadata Database Machine“ programinė įranga būtų tinkamas sprendimas susidariusiai situacijai. Atlikus itin sėkmingą idėjos pagrindimą „Oracle“ sprendimų centre, sprendimas buvo patvirtintas. „Oracle Exadata“ atitiko visus VMI nustatytus eksploatacinių savybių reikalavimus.

2014 m. vasario mėn. VMI įsigijo naują „Oracle Exadata“ paremtą infrastruktūros sprendimą. Naujasis serveris

pristatytas į Vilnių balandžio 4 d., o šiuo metu konfigūruojamos jo operacijos.

„Naujos kartos infrastruktūros dėka galime sujungti visus turimus „Oracle“ sprendimus į vieną aplinką, ir be to, kad šioje infrastruktūroje duomenys apdorojami apie 10 kartų greičiau, naudojant ją, sumažėja integracijų bei kasdienių techninės priežiūros užduočių skaičius. Naujoji sistema padeda sutaupyti ir padidina pajėgumus. Naujus IT sprendimus galime kurti iškart naujojoje platformoje. Be to, ji užtikrins sklandų perėjimą prie euro šių metų pabaigoje“, – sakė VMI viršininko pavaduotojas Vytautas Vitkevičius.

„Esame be galo laimingi, kad toks svarbus klientas, kaip Lietuvos Respublikos Valstybinė mokesčių inspekcija, pasitiki „Exadata“ technologijos platforma ir yra pasirengusi naudotis jos privalumais. „Oracle“ tiki, jog tai bus puikus „Oracle Engineered Systems“ panaudojimo pavyzdys, atversiantis duris daugeliui kitų klientų šioje šalyje. Šiuo metu Lietuvoje turime mokymus praėjusius partnerius ir visus išteklius, reikiamus norint pristatyti visus moderniausius duomenų apdorojimo sprendimus Lietuvos klientams“, – sakė „Oracle“ vadovas Baltijos šalims Olle Tischler.

Atgal į sąrašą
Į viršų