Valstybės įmonė „GIS-Centras” įvertinta apdovanojimu „Už ypatingus pasiekimus GIS srityje”

2009 07 16 Šaltinis: VĮ „GIS-Centras“ (atsiųsta naujiena)

Informacijos šaltinis: VĮ „GIS-Centras“ 

2009 m. liepos 15 d. VĮ „GIS-Centras” suteiktas „Ypatingų pasiekimų GIS srityje” (Special Achievement in GIS – SAG) apdovanojimas. San Diego mieste Kalifornijoje vykusios ESRI (Enviromental Systems Research Insitute) naudotojų Tarptautinės konferencijos metu VĮ „GIS-Centras” tokiu būdu buvo pagerbta už įžvalgas, lyderystę ir inovatyvų ESRI geografinės informacijos sistemų technologijos pritaikymą. Įmonė buvo išrinkta iš daugiau kaip 300 000 organizacijų visame pasaulyje ir SAG apdovanojimų įteikimo ceremonijos metu įvertinta už išskirtinį indėlį vystant globalią pasaulio bendruomenę.

GIS – geografinės informacijos sistemos – yra pagrindinė technologija, padedanti VĮ „GIS-Centras” kaupti, tvarkyti ir teikti visuomenei valstybės geografinius duomenis. Įmonės vykdytas Lietuvos geografinės informacijos infrastruktūros (LGII) išvystymo projektas siekė sukurti nacionalinę geografinės informacijos sistemą. Įgyvendinus LGII, organizacijos gali lengvai keistis geografine informacija. Naudotojai LGII portale gali ieškoti geografinių duomenų, juos peržiūrėti, įvertinti ir norimus duomenis įsigyti. Čia taip pat teikiamos duomenų konversijos ir duomenų geografinės analizės elektroninės paslaugos.

„Greiti pokyčiai yra iššūkis mūsų pasauliui” – sako Džekas Deindžermondas (Jack Dangermond), ESRI prezidentas. – „GIS technologija vis plačiau diegiama siekiant geriau suprasti visuomenės problemas. ESRI kompanijoje mums nuolat daro įspūdį mūsų produktų naudotojų darbai, todėl stengiamės juos įvertinti. „Ypatingų pasiekimų GIS srityje” apdovanojimais įvertinti taikymai yra puikus pavyzdys, kaip GIS padeda kurti geresnį pasaulį.

GIS jungia kompiuterių techninę ir programinę įrangą bei duomenis į vieningą sistemą, kurioje galima kaupti, tvarkyti ir analizuoti geografinę informaciją. Praktiškai bet kokia informacija gali būti susieta su erdve ar vieta Žemės paviršiuje, tokiu būdu suteikiant galimybę žmonėms ją suvokti kaip platesnės, globalios visumos dalį. Naudodami GIS jie gali stebėti ryšius, procesus, struktūras ir tendencijas žemėlapių, gaublių, ataskaitų ir diagramų pavidalu. Nesvarbu, kokia geografinė informacija – etanolio pervežimo maršrutai ar nuošliaužos – yra analizuojama, GIS padeda suvokti objektų išsidėstymą ir stebėti pokyčius. Daugiau kaip milijonas žmonių visame pasaulyje naudoja GIS kaip pagrindinį problemų sprendimo įrankį ir priima geresnius sprendimus, pagrįstus geografiniu mąstymu ir planavimu.

Tarp organizacijų, apdovanotų ESRI naudotojų Tarptautinės konferencijos metu yra ir NASA Langley tyrimų centras, JAV Nacionalinė Okeanų ir atmosferos administracija, Josemičio (Yosemite) nacionalinis parkas, Madrido miestas, DHL Express kurjerių tarnyba ir kt.

Daugiau informacijos apie ESRI SAG apdovanojimų 2009 m. laimėtojus, jų projektų aprašymus, iliustracijas ir nuotraukas galima rasti Internete: www.esri.com/sag. Daugiau informacijos apie ESRI ir jų GIS sprendimus: http://www.esri.com/.

###

Apie ESRI

ESRI nuo 1969-ųjų metų savo klientams visame pasaulyje teikia priemones geografiškai mąstyti ir planuoti. GIS rinkos lyderė, ESRI programinė įranga yra naudojama daugiau kaip 300 000 organizacijų visame pasaulyje įskaitant visus 200 didžiausių JAV miestų, daugumą nacionalinių valdžios institucijų, daugiau kaip 2/3 Fortune 500 kompanijų ir daugiau kaip 7000 universitetų ir kolegijų. ESRI taikomosios programos, įdiegtos daugiau kaip milijone darbo vietų ir tūkstančiuose Interneto ir įmonių serverių, sudaro pasaulinį kartografijos ir erdvinės analizės karkasą. ESRI yra vienintelis kompleksinių techninių sprendimų, apimančių darbo vietas, o taip pat mobilias, serverių ir Interneto platformas. Aplankykite http://www.esri.com/.

Apie VĮ „GIS-Centras“:

Valstybės įmonė Distancinių tyrimų ir geoinformatikos centras “GIS-Centras” tvarko valstybės georeferencinio (topografinio) pagrindo duomenis; sudaro, atnaujina ir platina ir jų geografinius duomenis bei žemėlapius; projektuoja, diegia ir techniškai palaiko geografines informacines sistemas; teikia geografinės analizės, modeliavimo paslaugas bei kompleksinius sprendimus. Įmonės savininko teises ir pareigas įgyvendina Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. http://www.gis-centras.lt/.

Plačiau apie LGII projektą: http://www.lgii.lt/.

ESRI, ESRI gaublio logotipas, „GIS by ESRI“, ArcGIS, www.esri.com, ir @esri.com yra ESRI JAV, Europos bendrijos ar kitos konkrečios jurisdikcijos prekės ženklai, registruoti prekės ženklai ar paslaugų ženklai. Kitos minimos kompanijos ir produktai gali būti prekės ženklai ar registruoti prekės ženklai, priklausantys jų savininkams.

Kontaktinė informacija:

Caitlyn Mitchell, ESRI

Tel.: 909-793-2853, ext. 1-2186

El paštas press@esri.com

Vaizdinė informacija teikiama atskirai paprašius

Mindaugas Pažemys, VĮ „GIS-Centras“ direktoriaus pavaduotojas projektams ir plėtrai,

Tel. 8 5 275 01 22, mob. 8 686 08750,

El paštas m.pazemys@gis-centras.lt

Atgal į sąrašą
Į viršų