Tyrimas: Programinės įrangos diegimas įmonėje reikalauja projekte nenumatytų išlaidų

2009 01 21 Šaltinis: Softconsulting.lt

Informacijos šaltinis: Softconsulting.lt

Praeitų metų gruodžio mėnesį vykdytas tyrimas atskleidė, kad daugiau nei trečdalis Lietuvos įmonių, įsidiegusios verslo programinę įrangą, yra priverstos mokėti papildomas išlaidas, kurios nebuvo numatytos diegimo projekte.

2008 metų gruodžio mėnesį Softconsulting.lt informacinis portalas atliko tyrimą “Kiek kompiuterinės programos diegimo projektas viršija numatytą biudžetą?”. Tyrimo tikslas buvo išsiaiškinti, kaip dažnai įmonėms tenka mokėti nenumatytas išlaidas už įdiegtą kompiuterinę programą.

Tyrimo respondentai – verslo programinės įrangos tiekėjai ir ją naudojančios įmonės.

Dauguma apklaustųjų jau yra įsidiegę (41 %) ar patys diegia (44 %) programinę įrangą. Net 61 proc. įmonių programinė įranga buvo įdiegta gana greitai, t. y. per 6 mėnesius ar greičiau.

Tačiau 39 proc. jų turėjo investuoti nenumatytų lėšų į sistemos papildomas funkcijas ar užtrukusius diegimo darbus.

Kaip paaiškėjo, daugumos (43 proc.) įmonių diegimo projektas viršijo numatytą biudžetą 10-20 proc. Be to, 14 proc. apklaustųjų nurodė, kad įmonė už diegimo projektą sumokėjo dvigubai daugiau negu buvo planuota.

Apklausos metu nustatytas ir santykis, kaip diegimo projekto papildomos išlaidos priklauso nuo įmonės, kuriai įdiegta kompiuterinė programa, dydžio.

Pastebėta, kad dažniausiai programos diegimui papildomai tenka investuoti vidutinio dydžio (50 proc.), rečiau – mažoms įmonėms (40 proc.).

Išsamią tyrimo ataskaitą galite rasti „Softconsulting.lt“ interneto svetainėje (www.softconsulting.lt).

Apie „Softconsulting.lt“

„Softconsulting.lt“ – portalas, kuriame teikiama specializuota informacija ir paslaugos, leidžiančios įmonių ar organizacijų vadovams, atsakingiems už informacinių sistemų naudojimą įmonėje asmenims susipažinti su Lietuvoje platinamos programinės įrangos rinka, rasti patarimų apie programinės įrangos licencijavimą, diegimą, projektų valdymą, pasirinkimą ir pan.

Softconsulting.lt portalą prižiūri UAB „Informacinės konsultacijos“ (http://www.konsultacijos.lt/).

Kontaktinis asmuo

Milda Marcinkevičiūtė

Tel. +370 5 2150404

Mob. tel. +370 657 69882

milda@konsultacijos.lt

Atgal į sąrašą
Į viršų