Tyrimas: „Firefox“ – labiausiai pažeidžiama interneto naršyklė

2009 04 16 Šaltinis: Balsas.lt

Informacijos šaltinis: Balsas.lt

Kompiuterinio saugumo sprendimų kūrėja bendrovė „Secunia“ paskelbė populiariausių interneto naršyklių saugumo tyrimą, kuriame teigiama, kad „Firefox“ tarp jų yra pati pažeidžiamiausia. Tokia išvada neabejotinai sukels karštas interneto vartotojų diskusijas, teigia „Neowin.net“.

„Šiemet „Secunia“ pateikė keturių plačiausiai vartojamų interneto naršyklių – „Internet Explorer“ (IE), „Safari“, „Opera“ ir „Mozilla Firefox“ patariamąsias apžvalgas. „Microsoft Explorer“ naršyklėje (IE 5.x, 6.x ir 7 versijose) 2008 m. buvo aptikta 31 saugumo spraga, įskaitant tas, apie kurias buvo pranešta dar iki pataisos išleidimo, bei tas iš jų, apie kurias buvo paskelbta „Microsoft“ programinės įrangos saugumo biuleteniuose. „Safari“ ir „Opera“ turėjo atitinkamai po 32 ir 30 saugumo spragų, o „Firefox“ naršyklėje 2008 m. buvo užregistruota 115“, – teigiama tyrimo išvadose.

„Secunia“ fiksavo tokius naršyklių pažeidžiamumus, kurie reikalauja saugumo spragos ištaisymo, kad ja pasinaudoję įsilaužėliai negalėtų iš vartotojo kompiuterio perimti svarbių duomenų.

Tokia „Secunia“ tyrimo išvada dramatiškai prieštarauja daugelio vartotojų įsitikinimui, kad „Firefox“ yra pati saugiausia naršyklė. Remiantis šio tyrimo duomenimis saugiausia yra „Opera“, tačiau nuo jos nelabai atsilieka ir „Microsoft“ bei „Apple“ naršyklės, pastebi „Neowin“.

Su visu „Secunia“ tyrimu „Secunia 2008 Annual Report“ galima susipažinti štai čia.

Atgal į sąrašą
Į viršų