Tobulinamas Nacionalinis teistumo registras

2009 06 23 Šaltinis: Elektronika.lt

Informacijos šaltinis: Elektronika.lt

Informatikos ir ryšių departamentas (IRD) prie LR Vidaus reikalų ministerijos dalyvauja Europos Sąjungos 2007-2013 metų specialiojoje programoje „Baudžiamasis teisingumas“ ir, ruošdamasis prisijungti prie kuriamos bendros Europos teistumo registrų sistemos, atnaujina ir tobulina Nacionalinį teistumo registrą. Ministerija sėkmingai, be jokių pretenzijų ir teisminių procesų įvykdė visas reikalingas procedūras ir birželio 19 d. pasirašė sutartį dėl Nacionalinio teistumo registro modernizavimo su Lietuvos įmonių konsorciumu – Lietuvos informacinių technologijų rinkos lyderėmis „Atea“, „Sintagma“, „Alna“, „Blue Bridge“ ir kitomis. Daugiau nei 9 mln. litų projektui įgyvendinti tiesiogiai iš Europos Komisijos gauti ministerijai pirmą kartą dalyvaujant atvirame finansavimo konkurse. Visus atnaujinimo darbus planuojama baigti iki 2010 m. gegužės 1 dienos.

„Naudojant kompiuterizuotas sistemas bus lengviau keistis informacija iš Europos Sąjungos nacionalinių teistumo registrų su kitomis šalimis, todėl įgyvendinusi projektą Lietuva ženkliai prisidės prie bendros viešojo saugumo politikos kūrimo bei visuomenės saugumo visoje Europos Sąjungoje stiprinimo“, – teigia vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.

Šiuo metu informacija apie nuosprendžius dažniausiai teikiama popieriniu būdu, tačiau tokia sistema yra pernelyg lėta, neatitinkanti teisinių, teisminių ir administracinių institucijų bendradarbiavimo poreikių šalyje ir Europos Sąjungoje. Modernizavus Nacionalinį teistumo registrą ir pasitelkus naujausias informacines technologijas, IRD duomenis Lietuvos ir ES šalių teismams, mokesčių administravimo, teisėtvarkos, kitoms institucijoms, įstaigoms bei fiziniams asmenims galės teikti elektroniniu būdu. Tad informacija bus perduodama sparčiau, be to, bus užtikrinta nukentėjusių, įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų asmenų teisių apsauga, gerės ne tik teisminių, bet ir teisėtvarkos, mokesčių administravimo ir kitų administracinių institucijų, kurių sprendimams priimti reikalingi registro duomenys, bendradarbiavimas.

Atgal į sąrašą
Į viršų