“Tieto” Baltijos šalyse išaugo dešimtadaliu ir tapo didžiausia IT paslaugų bendrove

2012 06 05 Šaltinis: Verslo banga

Informacijos šaltinis: Verslo banga

“Tieto” tapo didžiausia informacinių technologijų (IT) bendrove pagal iš IT paslaugų gautas pajamas Baltijos valstybėse. Tą rodo Baltijos šalių IT paslaugų rinkos apžvalga, kurią kasmet skelbia konsultacijų kompanija “Prime Investment”. Per metus bendrovės pajamos išaugo daugiau nei dešimtadaliu. Lietuvoje jas labiausiai augino didėjantys pardavimai telekomunikacijų ir viešajame sektoriuje.

2011 m. bendros “Tieto” įmonių Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje, pajamos pasiekė beveik 120 mln. litų. Iš jų 99 proc. sudarė pajamos iš IT paslaugų. Lyginant su 2010 m. rezultatais, bendrovės pajamos padidėjo 12 proc.

“IT rinka panašiais tempais auga visose Baltijos šalyse. Lietuvoje pernai daugiausia dėmesio skyrėme veiklos perorientavimui nuo paslaugų eksporto grupės viduje prie aukštesnę pridėtinę vertę kuriančių IT paslaugų vietos įmonėms ir institucijoms bei klientams užsienyje. Šį tikslą pavyko įgyvendinti, ypač plečiant veiklos apimtis telekomunikacijų ir viešajame sektoriuje. Be to, stiprinome ir Lietuvoje sukurtų paslaugų bei sprendimų eksportą už Baltijos regiono ribų, ypač sėkmingai tą darėme telekomunikacijų ir finansų srityse”, – sako “Tieto Lietuva” vadovas Martins Liberts.

Anot jo, gerų rezultatų bei pirmąją poziciją Baltijos šalyse bendrovei padėjo pasiekti ir tai, kad “Tieto” yra tarptautinė kompanija. Tai suteikia galimybę vietos klientams pasiūlyti patikrintus pažangius sprendimus, kurie jau buvo įgyvendinti kitose Baltijos regiono, Skandinavijos ir Vakarų Europos valstybėse.

“Tieto” Baltijos šalyse teikia paslaugas telekomunikacijų, finansų, energetikos, komunalinių paslaugų ir kitų sričių bendrovėms, taip pat viešojo sektoriaus institucijoms. Dalį paslaugų ji eksportuoja už regiono ribų – į Skandinavijos, Vakarų Europos, Nepriklausomų šalių sandraugos bei Afrikos valstybes. “Tieto” biuruose Baltijos šalyse šiuo metu dirba daugiau nei 900 žmonių.

Didžiausių IT paslaugų bendrovių Baltijos šalyse sąrašą “Prime Investment” rengia nuo 2007 m. Jame bendrovės rikiuojamos pagal pajamas, per metus gautas iš IT paslaugų. Į šiuos finansinius rezultatus neįskaičiuojamos pajamos iš techninės ir programinės įrangos pardavimų (jei programinė įranga nebuvo sukurta pačios bendrovės).

Visą Baltijos šalių IT rinkos apžvalgą galima peržiūrėti čia.

Apie “Tieto”

“Tieto” yra viena didžiausių IT paslaugų bendrovių Šiaurės Europoje bei pasaulinė lyderė tam tikruose rinkos segmentuose. Jos biuruose beveik 3-ijose dešimtyse šalių dirba apie 18 tūkst. specialistų.

Atgal į sąrašą
Į viršų