„Teo“ atliko didžiausią duomenų migraciją į SAP HANA

2015 12 16 Šaltinis: Elektronika.lt

SAP kompetencijas Lietuvoje auginanti IT ir telekomunikacijų bendrovė „Teo“ kartu su „Rimi Baltic“ komanda atliko didžiausią SAP HANA atminties (in-memory) duomenų bazės diegimo projektą Baltijos šalyse. Į SAP HANA perkelti mažmeninės prekybos tinklo „Rimi Baltic“ duomenys padės paprasčiau ir greičiau valdyti verslo procesus.
Iš pradžių sukurta kaip duomenų bazė, vėliau tapusi platforma, Vokietijos programinės įrangos milžinės išvystyta SAP HANA yra moderniausia dabarties ir ateities technologija. Sugebėjimas precedento neturinčiu greičiu apdoroti didžiulius informacijos kiekius jai leidžia imtis pagrindinių užduočių – didžiųjų duomenų, operacijų realiuoju laiku ir daiktų interneto.
Diegiant naujos kartos SAP HANA sistemą „Teo“ turima patirtis leido migruoti visus duomenis nestabdant „Rimi“ verslo valdymo sistemų ir užbaigti procesą suplanuotu laiku per penkis mėnesius. „Rimi Baltic“ šiuo metu yra didžiausias SAP klientas Baltijos šalyse.
„Paprastumas yra sudėtingiausia skaitmeninės transformacijos dalis, tačiau tai ir yra didžiausias SAP HANA privalumas. Iš esmės supaprastintinus duomenų modelį, sistemai suteikiamas precedento neturintis greitis ir galimybės nuolat augti. O tai ir yra naujos kartos skaitmeninio pasaulio verslo pamatas“, – sako „Teo“ IT ir technologijų padalinio vadovas Andrius Šemeškevičius. „Teo“ pirmoji iš Lietuvos IT bendrovių pasiūlė HANA migracijos paslaugas.
Pasak A. Šemeškevičiaus, šiuolaikinio verslo skaitmenizavimas neatsiejamas nuo duomenų apdorojimo spartos, vartotojų patirties gerinimo, sugebėjimo realiu laiku reaguoti į rinkos signalus, įtraukti darbuotojus ir sukurti pridėtinę vertę vartotojui.
„Rimi Baltic“ tikisi, kad visiškai naujos kartos SAP HANA sprendimas atvers ir papildomas verslo analitikos panaudojimo galimybes. „Nuolat investuojame į naujus IT sprendimus ir matome, kad SAP HANA sistema yra greitesnė, lankstesnė ir labiau įvairiapusiška, panaudojant vos dalį SAP galimybių. Ateityje planuojame „įdarbinti“ ir kitas SAP HANA galimybes,“ – sako Jonas Survila, „Rimi Baltic“, SAP operacijų vadovas.
Kaip raktas į naujos kartos IT infrastruktūrą, atminties duomenų bazės iš esmės keičia informacines technologijas. SAP pagrindinė programinė įranga apima svarbiausius įmonių veiklos procesus nuo finansų ir logistikos iki klientų aptarnavimo, o SAP HANA platforma jau turi integruotas teksto ir prognozių analizės, duomenų gavybos ir tam tikrų paslaugų geografinės vietos nustatymo funkcijas. Kartu su verslo transformacijų procesu, SAP verslo valdymo sistema diegiama ir bendrovėje „Teo“.
Tuo pačiu metu kuriamas ir didžiausias Baltijos šalyse SAP kompetencijų centras. Nuo 2013 m. „Teo“ yra vienintelė bendrovė Baltijos šalyse turinti SAP sistemų talpinimo partnerystės statusą. SAP verslo valdymo sistemas Lietuvoje naudoja valstybės institucijos, didelės mažmeninės prekybos, pramonės ir gamybos įmonės, transporto ir logistikos bendrovės.

Atgal į sąrašą
Į viršų