Technologijų pardavėjai – itin paklausūs, bet sunkiai randami

2015 12 16 Šaltinis: Elektronika.lt

Šiandien Lietuvos rinkoje rasti stiprų IT ir inžinerinių sprendimų pardavimo specialistą – rimtas iššūkis, nes paklausa milžiniška. Personalo paieškos specialistai pastebi, kad vienas pagrindinių trikdžių – skirtingi potencialaus darbuotojo ir darbdavio lūkesčiai.
„Jau penktus metus iš eilės išlieka didžiulis susidomėjimas ir nuolatinis poreikis pardavimo specialistams, turintiems tarpdisciplininių kompetencijų ir žinių. Tokių produktų kaip IT ar inžineriniai sprendimai ir infrastruktūros produktai, programinės įrangos ir IT sistemų, naujausių technologijų ir robotikos pardavėjai, taip pat eksporto pardavimo specialistai yra ne tik vieni labiausiai trokštamų, bet ir sunkiausiai randamų“, – sako Božena Petikonis-Šabanienė, tarptautinės personalo valdymo kompanijos „Manpower“ padalinio Lietuvoje direktorė.
Pasak jos, šių specialistų iššūkiai daugiausiai susiję su darbdavių ir kandidatų lūkesčių nesutapimu bei techninių žinių ir pardavimo įgūdžių prasilenkimu.
Pasak Neringos Smailienės, per 50 pardavėjų turinčios telematikos sprendimų bendrovės „Ruptelos“ žmogiškųjų išteklių skyriaus vadovės, parduoti techninius sprendimus technologijų žmogus nėra būtinas. „Pastebėjome, kad tie, kurie itin įsigilinę į technologijas ir produktus išmano iki mažiausių detalių, linkę pernelyg susikoncetruoti į techninius niuansus, o parduodamą vertę – palikti antrame plane. Svarbu rasti balansą, nes domėtis technologijomis ir naujovėmis būtina, tačiau parduoti produktą vien įsigilinus į jas – ne visada pavyks“, – sako N. Smailienė.
Anot jos, vien techninių žinių nepakanka, todėl kartais paieškas apsunkina ir reikalavimas, kad pardavėjas išmanytų ir suprastų rinką, kurioje bandoma parduoti bendrovės produktus: „Mūsų atveju sprendimus parduodame daugiau nei 110 pasaulio rinkų, todėl dažnai ieškome pardavėjų ne tik kalbančių pagrindine tam tikro regiono kalba, bet ir ten gyvenusių ir pažįstančių vietinę kultūrą. Tokius, vietinius pardavėjus itin vertina Artimųjų Rytų rinkos.“
B. Petikonis-Šabanienė pastebi, kad algos lūkesčiai šiame segmente – vieni labiausiai augančių: „Atsižvelgiant į pasaulines tendencijas ir technologijų sparčią raidą galima teigti, kad didelė paklausa išliks ir artimiausią dešimtmetį, tad darbuotojams, turintiems techninių žinių ir gerų bendravimo, įtaigos ir derybų įgūdžių, atsiveria didelės perspektyvos ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniu mastu.“
Taip pat tokiems pardavėjams, kurie siekia tarptautinės karjeros, bet nenori išsikraustyti į kitą šalį, atsiveria vis daugiau galimybių ir Lietuvoje. „Turime pavyzdžių bendrovės viduje, kai vienu iš pagrindinų argumentų pasirinkti mus, kaip naują darbovietę, tapo faktas, kad gyvenant ir didžiąją dalį laiko praleidžiant Lietuvoje, galima sėkmingai realizuoti savo pardavimo įgūdžius tokiuose egzotiniuose kraštuose, kaip Afrika, Centrinė ir Pietryčių Azija, Lotynų Amerika“, – sako „Ruptelos“ žmogiškųjų išteklių skyriaus vadovė.

Atgal į sąrašą
Į viršų