Svarbiausių Latvijos Parlamento sprendimų skaidrumą užtikrins nauja sistema

2009 08 24 Šaltinis: Exigen Services Lietuva

Informacijos šaltinis: UAB “Exigen Services Lietuva”Praėjusią savaitę 20 Latvijos parlamento narių išbandė naują informacinę balsavimo sistemą, kurią įdiegė didžiausia informacinių sistemų kūrėja Baltijos šalyse “Exigen Services”. Plenarinių sesijų balsavimo sistema, pakeitusi iki šiol naudotą programinę įrangą, užtikrins paprastesnį techninio pasirengimo, balsavimo ir rezultatų pateikimo procesą.

Naujoji sistema, pradėta kurti 2007 metais, yra integruota su kitomis Parlamento informacinėmis sistemomis – įstatymų projektų, nutarimų ir prašymų registrais, personalo valdymo sistema, Parlamento narių duomenų baze ir elektronine įrašų saugojimo sistema. Sistemos integracija leis operatyviai pateikti pagrindinę plenarinių sesijų informaciją ne tik vidiniame Parlamento tinkle, o taip pat viešai paskelbti Parlamento interneto svetainėje.

Sistemą kūrusios kompanijos “Exigen Services” atstovybės Lietuvoje vadovo Tomo Vaičiūno teigimu, balsavimo sistema yra ne vien techninis įrankis, palengvinantis Latvijos Parlamento darbą, bet ir didelis žingsnis atviresnės valdžios link.

“Mes pasisakome už atvirumo didinimą viešajame sektoriuje, skatiname ir remiame e-valdžios projektus. Džiaugiamės, kad “Exigen Services” sukurta sistema jau išbandyta pirmosios plenarinės sesijos metu ir veikia puikiai. Tikiuosi, kad sėkmingi šis ir kiti technologijų diegimo pavyzdžiai skatins siekti tolesnių žingsnių tobulinant naujų veiksmingų e-valdžios elementų kūrimą Baltijos šalyse”, – teigia T. Vaičiūnas. Sistema sukurta naudojant pažangiausias technologijas, leidžiančias ją patobulinti neeikvojant papildomų biudžeto lėšų.

Apie “Exigen Services”“Exigen Services” yra pirmaujanti naujos kartos užsakomųjų informacinių sistemų kūrimo paslaugų (Outsourcing 2.0) teikėja. Kompanija suderina tarptautinius standartus atitinkančius įgūdžius, pripažintą kompetenciją taikant pažangias programavimo metodikas ir patirtį IT srityje tam, kad sumažintų projektų riziką, kaštus ir sukurtų optimalias IT sistemas.

Exigen Services naujai pažvelgė į pasaulinį Outsourcing 2.0 paslaugų teikimą, ir siūlo tokias komercines sąlygas, kurios optimizuoja finansų paskirstymą tarp kliento ir teikėjo. Tokiu būdu informacinių sistemų kūrimo paslaugos tampa naudingesnės tarptautinėms įmonėms ir teikiamos paprasčiau.

2000 m. “Exigen Services” viena pirmųjų pradėjo naudoti “Agile” metodus greitesniam ir tikslesniam sistemų kūrimui bankininkystės, draudimo ar brokerių rinkose, sveikatos apsaugos, telekomunikacijų, valstybiniame ir žiniasklaidos sektoriuose. Bendrovės klientai yra tiek “Fortune 500” organizacijos, tiek vidutinio dydžio įmonės, tarp kurių – “Sun Microsystems”, CSC, “Universal Music Group”, “Standard & Poor’s”, “T-Mobile”, AXA, “Logitech”, “GE Money bank”, “Westpac Bank”, SEB bankas ir daugelis kitų.

“Exigen Services” yra įtraukti į įvairių nepriklausomų reitingų sąrašus. “The black book of outsourcing” publikacijos duomenimis 2008 metais kompanija užėmė pirmą vietą programinės įrangos testavimo ir kokybės užtikrinimo dešimtuke. Remiantis “Inc Magazine’s 2008 Inc5000” duomenimis, “Exigen Services” patenka į 100 geriausių IT paslaugas teikiančių įmonių sąrašą JAV.

Norėdami sužinoti daugiau, apsilankykite http://www.exigenservices.lt/.

Atgal į sąrašą
Į viršų