Sukūrė programą biudžetininkų apskaitos reformai

2010 03 01 Šaltinis: Prototechnika

Informacijos šaltinis:  UAB “Prototechnika”

Metų pradžioje įsigalioję nauji viešojo sektoriaus įstaigų apskaitos standartai paskatino UAB “Prototechnika” sukurti naują programą “Biudžetų Skaita”. Šia programa besinaudojančios viešojo sektoriaus įstaigos gali saugiai ir operatyviai pereiti prie naujų apskaitos standartų, o patogūs įrankiai dar labiau padidina finansininkų darbo našumą.

Finansų ministerijos patvirtinti standartai turėtų priartinti valstybės sektoriaus apskaitą prie uždarųjų akcinių bendrovių apskaitos, t.y. nuo “pinigų” metodo, pereiti prie pranašesnio “kaupimo” metodo. Ekspertų teigimu, “pinigų” metodas yra paprastesnis, tačiau “kaupimo” principas yra tikslesnis ir leidžia lyginti kelių metų įstaigų išlaidas bei pajamas.

Pasak Kęstučio Skukausko, apskaitos ir verslo valdymo sistemas kuriančios “Prototechnikos” direktorius plėtrai, “Biudžetų Skaita” atitinka visus Finansų ministerijos pateiktus Viešojo sektoriaus apskaitos ir finansinės atskaitomybės standartus (VSAFAS). Iš viso jų yra net 26. Be to, apskaitos sistema “Biudžetų Skaita” leidžia įstaigų sukauptus duomenis perkelti saugiai ir operatyviai, o įdiegti duomenų kaupimo ir ataskaitų ruošimo įrankiai pagreitina viešųjų įstaigų specialistų darbą.

“Pavyzdžiui, naujieji standartai numato, kad finansavimo pajamų pripažinimas, kuris anksčiau buvo atliekamas sumiškai už ketvirtį ar metus, dabar gali būti atliekamas bet kuriuo momentu pagal kiekvieną operaciją individualiai. Dar vienas reikalavimas – galimybė atsekti visų operacijų sekas: pvz., paraiška Finansų ministerijai dėl lėšų skyrimo, pinigų gavimas, atsiskaitymas su tiekėju ir finansavimo pajamų pripažinimas. Visa ši seka turi būti aiški”, – pasakoja K.Skukauskas ir priduria, kad norėdami visus šiuos procesus atskirti, suskirstyti ir išrūšiuoti “rankiniu” būdu, specialistai sugaištų daug laiko. Tuo tarpu “Prototechnikos” sukurta “Biudžetų Skaita” reikiamas grandines sudaro automatiškai.

“Prototechnika” kuria verslo valdymo ir apskaitos produktus smulkioms, vidutinėms ir didelėms verslo įmonėms. Bendrovės diegiamų “Skaitos” programų šeimą sudaro buhalterinės apskaitos sprendimas smulkioms įmonėms “Lengva Skaita”, verslo valdymo ir optimizavimo sprendimas vidutinėms – “EuroSkaita”, darbo užmokesčio programa “PersonaloSkaita”, darbo su klientais sprendimas “CRM Skaita”, e. parduotuvių sprendimas “WWW Skaita”, viešojo sektoriaus įstaigoms sukurta apskaitos programa “Biudžetų Skaita” ir didelės įmonės individualius procesus valdanti programa “Skaita Solution”. “Prototechnikos” klientai be standartinės išteklių valdymo sistemos gali įsigyti mobilaus vadybininko sprendimą ir “Skaitą” papildančią sandėlio valdymo specializuotą programinę įrangą.

Atgal į sąrašą
Į viršų