Stiprėja Lietuvos ir Azerbaidžano bendradarbiavimas IT srityje

2010 10 18 Šaltinis: Asociacija Infobalt

Infomacijos šaltinis: Asociacija “Infobalt”

Praėjusią savaitę asociacijos “INFOBALT” atstovai kartu su LR Susisiekimo ministru E. Masiuliu dalyvaudami verslo misijoje Azerbaidžane sutarė dėl naujų galimybių Lietuvos verslui geležinkelių, uosto, viešojo transporto, teismų sistemų ir kitose srityse. Pasirašytame protokole numatytas glaudus bendradarbiavimas skatinant informacinių technologijų naudojimą, keitimąsi patirtimi ir sprendimais.

Misijos dalyviai susitiko su Azerbaidžano Susisiekimo ministru, pareigūnais iš Teisingumo ministerijos, Ryšių ir informacinių technologijų ministerijos, Generalinės prokuratūros bei Registrų ir Notariato Departamento. Vizito dalyviai susitikimuose turėjo galimybę pristatyti Lietuvos patirtį, sprendimus ir realius miesto transporto valdymo, uosto, geležinkelio, teismų informacinių sistemų pavyzdžius.

“Vizitas parodė, kad Lietuvos ir Azerbaidžano partnerystė vis stiprėja ir artimiausias metais gali duoti gerų rezultatų Lietuvos verslui. Pristatymai, susitikimai, užmegzti kontaktai ir susitarimai leidžia tikėtis, kad Lietuvos įmonės turės unikalių galimybių dalyvauti Azerbaidžano uosto kūrime, tai pat kurti teismų valdymo ar kitas sistemas. Akivaizdu, kad tai atveria duris visoms Lietuvos kompanijoms”, – sako asociacijos “INFOBALT” viceprezidentas Tauras Pėstininkas.

Pasak T. Pėstininko, vystant Lietuvos verslą Azerbaidžane konkrečiai jaučiamas Lietuvos politikų, diplomatų darbo rezultatas, kurie tikrai puikūs. Lietuvos verslas turi pasitikėjimo kreditą, kuri turi pateisinti ir išnaudoti.

“Šiuo metu Azerbaidžanas yra atsinaujinanti, tobulinanti ir geriausių sprendimų ieškanti šalis, kurios valdžia didelį prioritetą skiria informacinių technologijų integravimui. Baltijos šalių įmonės domisi šia nauja rinka, o Lietuvos įmonės ten turi konkurencinį pranašumą. Labai svarbu, kad sulaukiame pagalbos ir palaikymo iš valstybinio sektoriaus. Faktas, kad vizito protokole užfiksuotos ne skambios frazės, o realios Lietuvos įmonių galimybės, rodo, jog verslo ir valstybinio sektoriaus bendradarbiavimas gali duoti ir greitų rezultatų”, – sako asociacijos “INFOBALT” viceprezidentas Gediminas Mikaliūnas.

Planuojama, kad plėtojant užmegztas galimybes asociacija “INFOBALT” laprikričio pabaigoje pristatys nacionalinį stendą parodoje Azerbaidžane.

Misijoje Azerbaidžane dalyvavo asociacijos “INFOBALT” nariai: Alna, Blue Bridge, Informacinė raida, Leksinova ir Lexnet.

Apie asociaciją “INFOBALT”:

Asociacija “INFOBALT” atstovauja nacionaliniam IRT sektoriui, vienijančiam 130 Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų įmonių bei mokslo ir studijų institucijų. Pagrindinis asociacijos “INFOBALT” tikslas – sukurti geriausias prielaidas IRT pramonės augimui, kuris būtų naudingas Lietuvos žmonėms, viešajam sektoriui bei verslui. “INFOBALT” tiesiogiai bendradarbiauja su Europos, JAV ir kitų valstybių nacionalinių IRT sektorių organizacijomis.

Atgal į sąrašą
Į viršų