Startuoja lietuviška internetinė apskaitos programa

2010 04 15 Šaltinis: UAB „Prototechnika“

Informacijos šaltinis: UAB „Prototechnika“

Verslo valdymo ir apskaitos sistemas kurianti UAB “Prototechnika” klientams siūlo buhalterinės apskaitos programą internete “NetSkaita-Account”. Naujoji programa leidžia apskaitos bendrovėms visą klientų apskaitą tvarkyti internete, o jų klientams reikiamus duomenis siųsti bei pasiimti vos prisijungus prie sistemos iš bet kurios pasaulio vietos.

Pasak Kęstučio Skukausko, “Prototechnikos” direktoriaus plėtrai, programinė įranga internete įmonėms patraukli tuo, kad nereikalauja didelių pradinių investicijų – nereikia įsigyti licenzijų, įrangos ir t.t., nereikia skirti lėšų IT sistemos ir įrengimų priežiūrai. Skaičiuojama, kad įmonė, pakeitusi įprastą programinę įrangą naujos platformos sistema internete gali sutaupyti apie 50-75 proc. lėšų, skirtų IT sistemoms išlaikyti.

“Internetinės apskaitos sistema “NetSkaita-Account” apskaitos specialistams leidžia duomenis suvesti ar įkelti tik vieną kartą, t.y. nereikia kelis kartus ranka įvedinėti tų pačių skaičiukų, vartyti šūsnis popierių ar važiuoti bent kartą per mėnesį pas klientą. Sumažėja klaidų tikimybė, o darbas atliekamas nepalyginamai operatyviau. “NetSkaita-Account” besinaudojančios bendrovės dokumentus, pažymas, faktūras ar ataskaitas galės tiesiogiai spausdinti iš bet kur, kur tik yra interneto prieiga”, – pasakoja “Prototechnikos” direktorius plėtrai.

Anot jo, naujoji sistema veikia panašiai kaip anksčiau “Prototechnikos” sukurta ir Lietuvos įmonių naudojama buhalterinės apskaitos programa “Euro Skaita”, tik dokumentai į “NetSkaita-Account” keliami per interneto prieigą.

“Be to, naudotis programine įranga internete yra paprasčiau, vartotojui ji yra patrauklesnė, suprantamesnė, lanksčiau prisitaiko prie poreikių – augdama įmonė gali suteikti teisę sistema naudotis šimtams ir tūkstančiams vartotojų be papildomų išlaidų IT infrastruktūrai ir žmogiškiesiems ištekliams. Programinės įrangos internete atnaujinimai vartotojus pasiekia daug dažniau. Tokio modelio sistemos taip pat užtikrina didesnį duomenų ir operacijų saugumą”, – sako “Prototechnikos” direktorius plėtrai ir priduria, kad programinė įranga internete leidžia įmonei planuoti tikslias IT ūkio išlaidas, nes mokamas nuomos arba abonentinis mokestis leidžia prognozuoti, kiek reikės sumokėti už šias paslaugas per pusmetį ar metus, nepriklausomai nuo darbuotojų kiekio kaitos.

Naujoji “Prototechnikos” sistema kuriama WEB 2.0 platformoje, t.y. naudojamos naujausios technologijos leidžiančios kurti ne statinius, o dinaminius puslapius. Su WEB 2.0 platforma augant apdorotos informacijos kiekiui puslapis kraunamas taip pat greitai, kaip ir anksčiau.

Naująją “Prototechnikos” programą šiuo metu testuoja apskaitos paslaugų UAB “Patikimumo garantas” specialistai. Jie pirmieji susipažįsta su “NetSkaita-Account” galimybėmis ir privalumais. Saulius Lapšinskas, Lietuvos auditorių rūmų prezidentas ir UAB “Patikimumo garantas” savininkas, žvelgdamas į programos darbalaukį prognozuoja, kad tokia internetinė sistema palengvins buhalterių darbą ir sutrumpins dokumentų siuntimo, rengimo ir pateikimo kelią.

“Naujasis programinės įrangos internete veikimo principas leidžia prie sistemos jungtis iš bet kurio pasaulio taško. Didelė greitaveika žada, kad pasiekti darbo dokumentus bus galima akimirksniu – tai patogu ir apskaitos specialistams, ir jų klientams. Kaip internetinės programos galimybes įvertins klientai, pamatysime jau po kelių savaičių – išanalizavę sistemą, dirbti su “NetSkaita-Account” pasiūlysime ir klientams”, – sako S.Lapšinskas.

Atgal į sąrašą
Į viršų