Smulkioms ir vidutinėms įmonėms sukurtas gelbėjimosi ratas – naujas finansų valdymas

2009 03 18 Šaltinis: UAB „Veritana“

Informacijos šaltinis: UAB „Veritana“Tikslus ir profesionalus finansų valdymas pasaulyje visada buvo ne įmonės prestižo, bet būtinas kasdienio darbo įrankis. Lietuvoje ekonomikos kilimo laikais į intelektualias finansinio planavimo technologijas investavo daug stambių įmonių ir organizacijų, tačiau dabar tai ypač aktualu tapo smulkesniems verslininkams.

“Esame tikri, kad tinkamas finansų valdymas su specialiai įmonei pritaikytu integruoto finansinio planavimo modeliu yra saugiausias gelbėjimosi ratas recesijos metu”, – teigia UAB “Veritana” direktorius Ramūnas Mazeliauskas. Ši įmonė kartu su Vokietijos bendrove “Corporate Planning AG” sukūrė ir pristato naują finansų valdymo sistemą smulkioms ir vidutinėms įmonėms.

“Mūsų šešerių metų praktika aktyviai konsultuojant ir verslo bendrovėms specialiai adaptuojant finansų planavimo sistemas rodo, kad kol verslo aplinka buvo palanki, dauguma smulkių ir vidutinių įmonių Lietuvoje finansinio planavimo ir modeliavimo poreikį ignoravo. Tokiu požiūriu smarkiai skyrėmės nuo Europos ir daugumos pasaulio įmonių, kurios jau kelis dešimtmečius versle skaičiuoja tikrai ne tik pelną ir išlaidas. Tačiau šiandien, pasikeitus bendrai situacijai bei realiai pablogėjus įmonių veiklos rezultatams, vadovai yra rimtai susirūpinę, kas galėtų jiems padėti valdyti, kontroliuoti bei planuoti finansus. Reaguodami į rinkos pokyčius, kartu su vokiečių kompanija “Corporate Planning AG” sukūrėme finansų valdymo sistemą “CP Light”, – naują finansų valdymo pagalbą smulkioms ir vidutinėms įmonėms pristato Laura Mašalaitytė, UAB “Veritana” finansinio planavimo departamento vadovė.

Pagrindinis naujosios sistemos “CP Light” tikslas – sudaryti kompanijoms galimybę įdiegti ir įsisavinti integruoto finansinio planavimo teikiamus privalumus lengvai ir su aiškiai apskaičiuojama grįžtamąja nauda vos per dvi savaites. Ypač lengvai įsisavinamas naujasis integruotas finansinio planavimo įrankis “CP Light” valdo Pelno (nuostolių), Balanso ir, svarbiausia, Pinigų srautų ataskaitas, planuojant ir kontroliuojant įmonės mokumo būseną. Pasaulyje operatyviam kontrolingui ir strateginiam planavimui sistemą CP naudoja daugiau kaip 3000 kompanijų.

“Net ir toms įmonėms, kurios niekada neplanavo ir nespėjo sukaupti praktikos ir žinių, reikalingų efektyviam ir veiksmingam finansiniam planavimui, “CP Light” yra lyg atversta knyga, kurioje galima rasti atsakymus – ką planuoti, kada planuoti ir kaip planuoti,” – įsitikinęs Ramūnas Mazeliauskas. Jo teigimu, “CP Light” įmonių finansininkams ir vadovams atsako į šiuos klausimus: kaip mažėjant pardavimams pasikeis fiksuotų kaštų įtaka veiklos pelningumui, koks prognozuojamas įmonės grynųjų pinigų poreikis, kokią įtaką atsiskaitymams su tiekėjais daro besikeičiančios sąlygos, kokią įtaką pinigų srautams daro blogėjantis atsargų apyvartumas, kokia yra veiklos ar atskirtų prekybos taškų pelningumo struktūra, kaip galimas savikainos pasikeitimas įtakos veiklos rezultatus ir piniginius srautus ir kt.

UAB “Veritana” – tai verslo konsultacijų kompanija, diegianti finansinio planavimo bei verslo analitikos projektus. Ji padeda klientams pritaikyti geriausias verslo praktikas, optimizuojant verslo valdymo procesus, tiesiogiai įtakojančius įmonių pelningumo rodiklius. UAB “Veritana” diegiami išbaigti verslo duomenų analizės sprendimai apima įdarbinto kapitalo ir pinigų srautų optimizaciją, prekių bei klientų pelningumo analizę, marketingo akcijų efektyvumo matavimą. Įmonė bendradarbiauja su vokiečių bendrove “CP Corporate Planning AG”, veiklos valdymo ir finansinio planavimo programinės įrangos gamintoju, inovatyviai ir sėkmingai rinkoje veikiančiu jau per 20 metų. Jų kuriamai programinei įrangai būdinga lengva adaptacija, lankstumas bei greitas diegimas.

Daugiau informacijos:

Ramūnas Mazeliauskas UAB “Veritana” direktorius

Mob.tel..: 8 698 11420

El. paštas: r.mazeliauskas@veritana.lt

www.veritana.lt

Atgal į sąrašą
Į viršų