SMS įmonėms brangs ir tai yra gerai

2016 01 12 Šaltinis: Elektronika.lt

Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriai nuo šio pavasario SMS rinkodarą vykdančioms bendrovėms už tokias žinutes didins tarifus. Masinių žinučių platintojas „VertexSMS“ teigia, kad ir šalies gyventojai, ir pačios įmonės turėtų tuo džiaugtis.
„Įmonių siunčiamos žinutės beveik iškart taps mums naudingesnės. Kol šis komunikacijos kanalas pigus, bendrovės kartais leidžia sau siųsti SMS, kurios yra įdomios joms pačioms, o ne gavėjams. Kai žinutės pabrangs, įmonės jų neatsisakys ir bandys efektyviau išnaudoti savo biudžetą SMS rinkodarai. Visiems siunčiamų vienodų nuolaidų žinučių smarkiai sumažės ir mes gausime personalizuotas žinutes pagal tai, ką anksčiau pirkome“, – sako „VertexSMS“ direktorius Ernestas Petkevičius.
Jo teigimu, tikimybė, kad įmonės nustos siųsti SMS savo klientams yra artima nuliui. „Tai tiesioginis ir labai intymus kanalas. Telefonas šalia mūsų yra didžiąją dienos dalį, kiekvieną dieną ir SMS funkcijos išjungti neįmanoma. Todėl įmonių komunikacija žinutėmis tik augs“, – sako E. Petkevičius.
Bendrovė prognozuoja, kad įskaičius išaugusius tarifus, 2016 m. įmonių siunčiamų žinučių skaičius Lietuvoje augs 9–12 procentų. „Lietuvoje įmonės dar tik atranda SMS rinkodarą. Per šiuos metus įvyks psichologinis lūžis ir SMS taps įprastu komunikacijos kanalu. Gera žinia ta, kad įmonės siųs vis daugiau mums svarbių bei reikalingų SMS“, – aiškina E. Petkevičius.
Iki šiol tarp Lietuvos įmonių populiariausios buvo reklaminės žinutės, kurias 2016 m. keis informacinės, transakcinės ir autentifikacinės. Jomis bendrovės klientams praneš apie artėjančius susitikimus, atliktus darbus, atvežtus siuntinius, užsakytas paslaugas ar gautas pajamas.
Per 2015 m. gruodį lietuviai iš prekybininkų sulaukė daugiau nei 15 mln. trumpųjų žinučių. Iš viso, per praėjusius metus šalies gyventojai gavo apie 159 mln. įmonių siųstų SMS.
Bendrovės duomenimis, 99 proc. Lietuvoje naudojamų mobiliųjų telefonų gali gauti SMS žinutes. 90 proc. lietuvių jas perskaito per tris pirmąsias minutes po gavimo. Iš viso jie perskaito 98 proc. gautų SMS žinučių.

Informacijos šaltinis: http://www.elektronika.lt

Atgal į sąrašą
Į viršų