Skelbiama apie naujas „Skype“ permainas: greitai programėlė veiks visai kitaip

2018 07 26

Šaltinis: Technologijos.lt

Susirašinėjimo paslaugos „Skype“ istorija yra ganėtinai keista ir paini. Prikurta daugybė šią paslaugą gauti leidžiančių programų ir programėlių, pasižyminčių skirtingais funkcionalumais, o aiškios bendros visų šių programėlių krypties nebuvo. Bet nuo dabar viskas keisis, rašo „Ars Technica“.

Štai pažvelkite į „klasikinę“ 32 bitų „Windows“ operacinei sistemai skirtą programą – ji iš esmės be pakeitimų mena dar tuos laikus, kai „Skype“ nepriklausė korporacijai „Microsoft“. Tuo tarpu „modernioji“ programa, platinta per „Microsoft“ programėlių parduotuvę, pasižymi visiškai kitokia vartotojo sąsaja ir kitokiu funkcionalumu.

Tačiau tokiai programėlių įvairovei artėja galas. „Microsoft“ sugebėjo galų gale daugiau ar mažiau suvienyti „Skype“ programėlių kūrimą „Windows“, „MacOS“, „Linux“ ir mobiliosioms operacinėms sistemoms. Šis projektas buvo pradėtas dar 2016 metais, o dabar, suvienijimo darbus užbaigus, JAV korporacija pagaliau gali pradėti kurti naujas funkcijas.

Dabar programėlė sugeba palaikyti 1080p raiškos vaizdo skambučius tarp 24 žmonių vienu metu. Grupinio susirašinėjimo žinutėse, norint atkreipti kurio nors iš pašnekovų dėmesį, galima naudoti @paminėjimo įrankį, galima dalintis iki 300 MB dydžio rinkmenomis. Taip pat palengvinta pasidalintų vaizdo ar garso rinkmenų paieška – „Skype“ turi ir savą daugialypės terpės turinio galeriją.

Jau šią vasarą „Microsoft“ ketina į „Skype“ įtraukti ir integruotą skambučių įrašymo galimybę (anksčiau tam reikėdavo pasitelkti trečiųjų šalių įrankius), pradėti rodyti, kada jūsų žinutė buvo perskaityta, be to, žadamas duomenų šifravimas nuo vieno programėlės vartotojo kompiuterio iki kito – nesvarbu, ar tai būtų tekstinė, vaizdinė, ar garsinė informacija.

Ir tai ne pabaiga – „Microsoft“ ketina palengvinti „Skype“ garso ir vaizdo skambučių integraciją į vaizdo transliacijas („Mixer“ ar „Twitch“). Kitaip tariant, „Skype“ vaizdo ar garso skambučių turinį bus galima užkrauti ant žaidimų ar kitokio turinio transliacijos taip, kaip dabar daroma su standartine kompiuterio kamerų ar mikrofonų fiksuojama informacija.

Skambučių įrašymo ir žinučių šifravimo funkcijų „Skype“ vartotojai laukė jau labai ilgą laiką – tokį ilgą, kad jau spėjo susirasti ir tobulesnes, jiems būtinas funkcijas palaikančias programėles.

Visų skirtingų programėlių konsolidavimas į vieningą vartotojo sąsajos ir funkcionalumo versiją teoriškai turėtų pagreitinti „Skype“ tobulinimo darbus, nes „Microsoft“ programuotojams nebereikės kiekvienos funkcijos kiekvienai programėlei kuri atskirai. Iki vasaros galo turėtume sužinoti, ar teorija taps praktika.

Tačiau esama ir ne tokių gerų žinių: „Win32“ sistemai skirtos „Skype“ programėlės palaikymas nuo šių metų rugpjūčio pabaigos bus oficialiai nutraukiamas. Tad šios programėlės naudotojai, norėsiantys ir toliau naudotis „Skype“ paslauga, privalės programėlę atsinaujinti iki „Skype 8.0“ versijos (taip vadinasi naujoji „unifikuota“ „Skype“ versija „Windows“ kompiuteriams).

Atgal į sąrašą
Į viršų