Renkasi individualias verslo valdymo ir apskaitos programas

2008 07 18

Informacijos šaltinis: UAB “Prototechnika”

Lietuvos įmonės vis dažniau pageidauja individualių verslo valdymo ir apskaitos programų. UAB “Prototechnika” analizė rodo, kad tai lemia šiandienos ekonominė situacija, didėjanti konkurencija, siekis efektyviai ir ekonomiškai valdyti verslo procesus bei įvairiais pjūviais analizuoti įmonės veiklą.


Verslo valdymo ir buhalterines programas kuriančios “Prototechnikos” apyvarta iš individualiai įmonėms kuriamų sprendimų “Skaita Solution” pastaruosius pora metų vidutiniškai augo po 25%. Prieš penkerius metus Lietuvos rinkai pasiūliusi individualiai kuriamus verslo valdymo ir apskaitos sprendimus šiandien “Prototechnika” ties “Skaita Solution” kūrimu yra sutelkusi apie 75% visų savo informacinių technologijų specialistų.

Kęstučio Skukausko, “Prototechnikos” direktoriaus plėtrai teigimu, klientai nebenori taikytis prie visoms įmonėms “tinkančių” programų “iš dėžučių” veikimo principų ir pageidauja, kad programos prisitaikytų prie konkrečių įmonės tikslų ir veiklos modelio.

“Itin dažnai individualių sprendimų ieško didesnės įmonės, kuriose dirba apie šimtą ir daugiau darbuotojų. Tokių įmonių sudėtingus ir specifinius procesus su “iš dėžutės” siūlomomis programomis reguliuoti yra sunku. Dar vienas individualius programų sprendimus besirenkančių įmonių požymis – vadovų noras nuolat tobulinti įmonės procesus, siekis efektyviai panaudoti specialistų gebėjimus ir žinias. Tokios įmonės gali būti ir nedidelės, bet nuolat siekiančios aukštumų”, – sako K.Skukauskas.

“Prototechnikos” direktorius plėtrai pastebi, kad šiandienos verslo situacija neleidžia auginti pelningumo didinant apimtis, todėl ieškoma ne tik naujų segmentų ar naujų produktų, bet ir procesų tobulumo, ir didesnio veiklos efektyvumo: “Tai glaudžiai susiję su įmonės vidinių procesų pertvarkymu ir darbuotojų motyvacijos kėlimu”.

Specialistas teigia, kad įmonės į IT ūkį investuoja atidžiau.

“Rinkdamiesi programinę įranga klientai dažnai klausia, ar programa yra atnaujinama ir tobulinama, ar prireikus įmonės specialistai, naudodami šios programos pagrindą, galės sukurti individualią verslo valdymo sistemą. Juk keisti vieną programą kita yra brangu dėl kelių priežasčių – tenka daug investuoti į naują programą ir darbuotojų mokymus, be to, prarandama brangi vertybė – įmonės veiklos analizės informacija ir duomenų bazės”, – sako K.Skukauskas.

“Prototechnikos” kuriami verslo valdymo ir buhalterinės programos sprendimai pasižymi lankstumu. Klientai, dar 1996 m. įsigiję “Euro Skaitos” ir “Personalo Skaitos” programas, ir pasirašę autorinės priežiūros sutartį šiandien dirba su šių programų naujausiomis versijomis. Įsigydamos nuolat tobulėjantį IT produktą įmonės saugo savo investicijas. Š.m. pirmą pusmetį “Prototechnikos” autorinių programų priežiūra, lyginant su pernai metų tuo pačiu laikotarpiu, didėjo 33%.

Bendrovės kuriamų “Skaitos” programų šeimą sudaro buhalterinės apskaitos sprendimas “Lengva Skaita”, verslo valdymo ir optimizavimo sprendimas “Euro Skaita”, darbo užmokesčio programa “Personalo Skaita”, darbo su klientais sprendimas “CRM Skaita”, e. parduotuvių sprendimas “WWW Skaita” ir individualius įmonės procesus valdanti programa “Skaita Solution”. “Prototechnikos” klientai be standartinės išteklių valdymo sistemos gali įsigyti mobilaus vadybininko sprendimą ir “Skaitą” papildančią sandėlio valdymo specializuotą programinę įrangą.

Š. m. I pusmetį bendrovės apyvarta augo 10% ir sudarė 3,8 mln. Lt. 2007 m. I pusmetį ji buvo 3,5 mln. Lt. 2007 m. bendrovės apyvarta sudarė 7,1 mln. Lt, 2006 m. – 6,7 mln. Lt.

Daugiau informacijos:

Kęstutis Skukauskas, UAB “Prototechnika” direktorius plėtrai, tel. (85) 2139111, +370 687 12262, e.paštas:kestutiss@prototechnika.lt, tinklalapis: www.prototechnika.lt

Atgal į sąrašą
Į viršų