“Prototechnika” ES finansuojamų projektų rengimo patirtį pritaiko kitoms įmonėms

2011 08 09 Šaltinis: UAB „Prototechnika“

Informacijos šaltinis: UAB “Prototechnika”

Verslo valdymo sistemas kurianti ir diegianti bendrovė “Prototechnika” ėmėsi dar vienos veiklos. Sėkmingai ES lėšomis finansuojamus savo projektus įgyvendinanti įmonė šią patirtį pasitelkia rengdama projektus kitoms bendrovėms. Už tokią paslaugą “Prototechnika” nusprendė taikyti sėkmės mokestį. Ir neapsiriko – priemonės “E-verslas LT” antrajame kvietime su “Prototechnikos”specialistų pagalba dalyvavo 8 įmonės, visi 8 projektai gavo ES finansavimą.

Margarita Friman, “Prototechnikos” projektų konsultantė, įsitikinusi, kad tokią sėkmę lėmė įmonės patirtis. Bendrovė jau 20 metų kuria ir diegia IT sistemas Lietuvos verslui. Jos kuriama programinė įranga lanksčiai pritaikoma prie įmonių veiklos specifikos – klientams siūlomos ir standartinės programos, ir individualiai kuriami sprendimai. Būtent todėl “Prototechnikos” specialistai į ES paramą pretenduojančių įmonių veiklos specifiką ir poreikius geba įvertinti įvairiais pjūviais.

“Pirmiausia įvertiname, ar įmonei apskritai verta rengti projektą – ar ji atitinka visus keliamus reikalavimus. Tada padedame sukonkretinti inovacijos gaires, numatome, kokių veiklą optimizuojančių sprendimų bendrovei reikia šiuo metu ir kokių sistemų prireiks po kelių ar keliolikos metų. Beveik 20 “Prototechnikos” klientų diegia ar jau įdiegė ES lėšomis finansuojamus sprendimus – žinome, kokie reikalavimai keliami tokiems projektams, kokia yra jų vertinimo ir administravimo tvarka. Be to, ir patys esame gavę ES finansavimą – savo įmonės veiklos procesus tobuliname pagal priemonę “E-verslas LT” ir “Procesas LT” gautomis lėšomis, o mokslinius tyrimus atliekame pasitelkę “Intelektas LT” finansavimą”, – sako M. Friman.

Specialistė pasakoja, kad projektai rengiami ir “Prototechnikos” klientams, ir iki tol jokių verslo santykių su “Prototechnika” neturėjusioms įmonėms. M. Friman atskleidžia, kad taip klojami pamatai tolimesniam bendradarbiavimui – dalis įmonių, įsitikinusių “Prototechnikos” kompetencija ir profesionalumu, vėliau pasirenka ir bendrovės diegiamus verslo valdymo bei apskaitos sprendimus.

“Įmonėms patrauklu ir tai, kad už projekto rengimą mokamas sėkmės mokestis, t. y. už tokią paslaugą reikia mokėti tik tada, jei skiriamas ES finansavimas”, – sako projektus rengianti “Prototechnikos” konsultantė.

Žvelgia į perspektyvą

Informacinių sistemų diegimą koordinuojantis “Prototechnikos” Vilniaus projektų grupės vadovas Robertas Komarovič sako, kad projektus rengiantys specialistai įvertina ne tik tikimybę gauti finansavimą, bet ir naudą, kurią sistema atneš po kelerių metų.

Anot jo, rengiant projektą itin svarbu įžvelgti jo perspektyvą. Sėkmės atveju finansavimas projektui bus gautas tik po metų, o mažiausiai pusmetį truks sistemų diegimas. Todėl svarbu, kad sistemos efektyviai veiktų ne vienerius metus. “Yra pavyzdžių, kai įmonė nusprendžia tobulinti projektus, kurie vėliau tampa visai nebeaktualūs. Pavyzdžiui, transporto paslaugas teikianti bendrovės rengė prekių išmuitinimo proceso tobulinimo projektą. Pasikeitė situacija – išmuitinimo nebeliko, todėl projektas tapo nebeįgyvendinamas”, – pasakoja “Prototechnikos” Vilniaus projektų grupės vadovas.

“Prototechnika” primena, kad šį rudenį šalies įmonės galės teikti paraiškas Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramai gauti pagal priemonę “E-verslas LT”. Tikimasi, kad trečiasis šios priemonės kvietimas bus skelbiamas rugpjūtį, o finansavimo sąlygos dažniausiai būna skelbiamos vieną ar dvi savaitės iki kvietimo.

“Prototechnika” įgyvendina 6 ES lėšomis finansuojamus projektus. Įmonė sėkmingai dirba su 3 projektais pagal priemonę “Intelektas LT”, vienu pagal “E-Verslas LT” ir vienu pagal “Procesas LT”. 3 projektai pagal priemonę “Idėja LT” jau baigti. Įmonės darbuotojai kvalifikaciją kelia pagal priemonę “Žmogiškųjų išteklių tobulinimas įmonėse”.

Apie UAB “Prototechnika”UAB “Prototechnika” jau 20 metų kuria naujus informacinių technologijų sprendimus ir įrankius verslui, aktyviai vykdo mokslinę ir tiriamąją veiklą, bendrovė turi daugiau nei 900 verslo klientų Lietuvoje ir užsienyje. Neseniai “Prototechnika” šalies verslui pasiūlė pirmąją apskaitos sistemą internete “NetSkaita-Account” ir duomenų analizės sprendimą “SkaitaIntelligence”. Bendrovės diegiamų “Skaitos” programų šeimą sudaro buhalterinės apskaitos sprendimas smulkioms įmonėms “Lengva Skaita”, verslo valdymo ir optimizavimo sprendimas “EuroSkaita”, darbo užmokesčio programa “PersonaloSkaita”, darbo su klientais sprendimas “CRM Skaita”, e. parduotuvių sprendimas “WWW Skaita”, automatizuoti gamybos ir sandėlio valdymo sprendimai, viešojo sektoriaus įstaigoms sukurta apskaitos programa “Biudžetų Skaita” ir didelės įmonės individualius procesus valdanti programa “Skaita Solution”.

Atgal į sąrašą
Į viršų