„Protingų namų“ sprendimai žengė į Rusiją

2013 10 29 Šaltinis: ELSIS, UAB; Elektronika.lt

Informacijos šaltinis: ELSIS, UAB; Elektronika.lt

Lietuvoje „Protingi namai“ atrado savo nišą ir kasdien tampa vis populiaresni, tačiau šios lietuvių vystomos inovacijos neapsiribojo Lietuva ir siekia įsitvirtinti Rusijos rinkoje.

Šiuo metu Rusijoje įgyvendinamas unikalus projektas, kurio tikslas – 1930 metais statytą namą paversti „protingu namu“, jo gyventojams teikiančiu daugybę privalumų. Pasak UAB „Elsis TS“ komercijos skyriaus vadovo Edmundo Gruzdžio, tai pirmasis tokio pobūdžio projektas Sankt Peterburge.

„Sankt Peterburge įgyvendinamas projektas unikalus tuo, kad yra vykdomas taip vadinamame „senojo fondo“, t. y. senos statybos, daugiabučiuose namuose. Iki šiol buvo daug kalbų apie tokių sistemų poreikį, tačiau dažniausiai jos diegiamos naujuose modernios statybos daugiabučiuose namuose“, – sako E. Gruzdys.

„Elsis SPB“ generalinio direktoriaus Kęstučio Žiedelio teigimu, šiuo metu daugelis Sankt Peterburgo gyventojų energetinių resursų apskaitai yra įsidiegę individualius skaitiklius, tačiau duomenų surinkimas ir perdavimas atsakingoms institucijoms galimas tik rankiniu būdu. Tai sukuria daugybę nepatogumų – įrengtų namo įvadinių skaitiklių duomenys nesutampa su gyventojų deklaruotais, todėl išrašomos didelės sąskaitos už bendro naudojimo energetinius resursus, o vėliau vykdomi perskaičiavimai.

„Mūsų projekto tikslas – palengvinti gyventojų kasdienybę, įrengiant „protingo namo“ sistemą. Įgyvendinus šį projektą visų skaitiklių parodymų surinkimas bus automatizuotas. Didžiausias sistemos privalumas yra tai, kad gyventojams bus užtikrintas resursų apskaitos skaidrumas ir atvirumas. Jie matys nebe „plikus skaičius“, bet galės internete sužinoti tikslias energijos sąnaudas, jas palyginti, analizuoti. Sistemos tikslas – sukurti kiek įmanoma daugiau aiškumo“, – tvirtina K. Žiedelis.

„Išmaniajame name“ diegiama specializuota kontrolės sistema surenka skaitiklių duomenis ir išsiunčian juos į komunalinio ūkio serverius. Sistemos darbą prižiūrės specialius mokymus baigęs darbuotojas, kuris avarijos atveju tiesiogiai matys, kur ji įvyko ir gaus sistemos instrukcijas kaip toliau elgtis“, – sistemą pristato K. Žiedelis.

Pasak K. Žiedelio, įdiegta sistema, avarijos atveju pati informuos avarines tarnybas ir inžinierius, kurie sutvarkys gedimą. Atsiradus vandens nuotėkiui butuose ir techninėse namo patalpose, vandens tiekimas bus užblokuotas automatiškai, taip apsaugojant butus nuo užliejimo. Sistema – daugiafunkcinė, todėl padės reguliuoti ir elektros sąnaudas, į sistemą numatyta integruoti ir priešgaisrinę bei apsaugines signalizacijas, perspėjančias gyventojus ir specialias tarnybas.

„Šiame projekte bandome parodyti ateitį, todėl diegiame tik reikalingiausias funkcijas. Namas palaipsniui bus visiškai modernizuotas, jo valdymas – automatizuotas“, – teigia Kęstutis Žiedelis.

Panašius – energetinių resursų apskaitos ir valdymo projektus – „Elsis TS“ įgyvendina Lietuvoje, Latvijoje ir Ukrainoje.

Atgal į sąrašą
Į viršų