Policijoje įdiegti “Ashburn International” mokėjimo terminalai

2009 09 30 Šaltinis: UAB "Ashburn International"

Informacijos šaltinis: UAB “Ashburn International”Mokėjimo kortelių ir lojalumo sistemų sprendimus diegianti bendrovė “Ashburn International” kartu su didžiausiu Lietuvoje banku SEB sėkmingai įgyvendino projektą, kuris suteiks galimybę visuose šalies policijos komisariatuose atsiskaityti mokėjimo kortelėmis.

Valstybės išlaidų nepareikalavęs projektas bus visiškai pabaigtas per artimiausias savaites. “Ashburn International” sukūrė specialią programinę įrangą, įdiegs moderniausius mokėjimo terminalus “Hypercom Artema”, juos prižiūrės, apmokys policijos darbuotojus jais naudotis.

“Mūsų sprendimas pagal mokesčio sumą leidžia automatiškai apskaičiuoti komisinį mokestį, mokamą bankui už atsiskaitymą mokėjimo kortele. Skirtingai nei atsiskaitant parduotuvėje, čia komisinis mokestis bus skaičiuojamas “ant viršaus”, o ne įtraukiamas į paslaugos kainą”, – sako Darius Simanavičius, “Ashburn International” komercijos direktorius.

Jo teigimu, tai pirmasis žingsnis siekiant supaprastinti atsiskaitymą už valstybės institucijų paslaugas. Pradėjus plačiau naudotis mokėjimo terminalais, laiko sutaupys ir gyventojai, ir policijos darbuotojai. Be to, gyventojų įmokos valstybės biudžetą pasieks greičiau.

“Mokėjimo kortelės jau daugelį metų yra tapusios įprastu atsiskaitymo būdu daugelyje prekybos ir paslaugų teikimo vietų. Valstybės institucijose tai dar pakankamai naujas reiškinys, tačiau pastaraisiais metais ši patogi atsiskaitymo forma vis labiau naudojama ir įvairiose viešojo sektoriaus įstaigose, kuriose gyventojai nuolatos moka įvairias įmokas”, – sakė SEB banko Mokamųjų kortelių departamento direktorė Audronė Narkauskienė.

Šiuo metu mokėjimo terminalai veikia Vilniuje esančioje Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnyboje. Per dieną jais vidutiniškai atliekama iki dešimties mokėjimo operacijų. Ne vėliau kaip per mėnesį tokie mokėjimo terminalai bus įdiegti dar maždaug 60-yje policijos komisariatų visoje šalyje.

Sumokant baudą mokėjimo kortele už padarytą pažeidimą, bus taikoma panaši tvarka, kaip ir mokant grynaisiais banko padalinyje: jeigu mokama SEB banko kortele, įmokos surinkimo mokestis yra 3 litai, jeigu kito banko kortele – taikomas 3 litų mokestis ir 1 proc. nuo mokamos sumos.

SEB banko duomenimis, 2009 m. rugpjūčio mėn. vairuotojai už kelių eismo taisyklių pažeidimus mokėjimo kortelėmis atsiskaitė 8,9 tūkst. kartų – beveik 2 kartus daugiau nei atitinkamu laikotarpiu pernai.

“Penkių kontinentų” grupei priklausanti “Ashburn International” buvo viena pirmųjų Lietuvos bendrovių, kuriai dar 2007 m. suteiktas tarptautinis PCI DSS sertifikatas. Auditas dėl sertifikato pratęsimo bendrovei jau trečią kartą sėkmingai atliktas ir šiais metais.

“Ashburn International” elektroninių mokėjimų ir lojalumo sistemas, atitinkančias EMV standartus, kuria ir diegia nuo 1998 m. Įmonė sėkmingai įgyvendina bendrus projektus su komerciniais bankais, didžiausiomis mažmeninės prekybos, mobiliojo ryšio bendrovėmis, degalinių operatoriais.

Atgal į sąrašą
Į viršų