Po verslo misijos Turkmėnistane bus kuriamas bendras e-valdžios mokymo centras

2010 09 24 Šaltinis: Asociacija Infobalt

Informacijos šaltinis: Asociacija “Infobalt”

 

Asociacija “INFOBALT” ir Turkmėnistano valdžios atstovai sutarė dėl strateginio bendradarbiavimo ir ateityje planuoja kurti bendrą e-valdžios mokymo centrą. Rugsėjo 14–17 dienomis vykusioje verslo misijoje “INFOBALT” susitiko su Turkmėnistano vicepremjeru T. Džaparovu, Ekonomikos vystymo, Finansų, Ryšių ir IT ministrais bei Centrinio banko prezidentu. Verslo misija organizuota kartu su viešąja įstaiga “Eksportuojančioji Lietuva”.

Verslo misijos dalyviai pritarė Turkmėnistano valdžios atstovų išreikštam norui kurti bendrą e-valdžios mokymų centrą, kuriame būtų dalinamasi Lietuvos patirtimi kuriant e-valdžią ir apmokomi Turkmėnistano viešojo sektoriaus darbuotojai sėkmingai naudotis IT sprendimais viešajame sektoriuje.

“Turkmėnistanas yra sparčiai auganti, uždara ir pasaulinės krizės beveik nepaliesta rinka, kurios vienas iš prioritetų šiuo metu yra elektroninės vyriausybės diegimas. Lietuvos IT verslo atstovai dalyvaudami verslo misijoje turėjo galimybę užmegzti ryšius su Turkmėnistano Vyriausybės vadovais, pademonstruodami unikalius ir jau įvertintus sprendimus bei pristatyti save kaip patikimus partnerius”, – sako verslo misijoje dalyvavęs J.E. Kęstutis Kudzmanas, LR Ambasadorius Azerbaidžane ir Turkmėnistane.

Susitikimuose su Turkmėnistano valdžios atstovais buvo aptartos galimybės Turkmėnistano studentams atlikti praktikas Lietuvos IT įmonėse. Taip pat į Lietuvą pakviesta Turkmėnistano tarpžinybinė e-vyriausybės darbo grupė. Verslo misijos metu pristatytas nacionalinis stendas tarptautinėje parodoje “TurkmenTEL” ir specialiai Turkmėnistanui parengta elektroninės valdžios koncepcija.

“Ši verslo misija tapo sėkminga investicija plėtojant partnerystę su Turkmėnistanu, kurio rinka kiekvieną dieną vis labiau atsiveria, be to, keičiasi šalies politinis kursas. Susitarimas dėl bendro centro kūrimo užtikrins ilgalaikę partnerystę, kuri turės teigiamos įtakos unikalių Lietuvoje sukurtų IT sprendimų, inovacijų eksportui. Esame labai dėkingi Ambasadoriui Azerbaidžane ir Turkmėnistane J.E. Kęstučiui Kudzmanui – verslo ir viešojo sektoriaus susitelkimas ir aktyvus darbas garantuoja puikius rezultatus plečiant eksporto galimybes”, – sako asociacijos “INFOBALT” viceprezidentas Gediminas Mikaliūnas.

“Susitikę su Turkmėnistano aukščiausių valstybės institucijų atstovais pristatėme asociacijos “INFOBALT” specialiai šiai šaliai sukurtą e-Valdžios vystymo koncepciją, kuri sulaukė itin didelio susidomėjimo. Tikime, kad šis vizitas bei pateiktos rekomendacijos bus stiprus postūmis pradėti strateginį bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Turkmėnistano Informacinės visuomenės kūrimo srityje”, – teigia asociacijos “INFOBALT” viceprezidentas Aidas Kavaliauskas.

“Lietuvos įmonės pristatė IT kompanijų unikalius sprendimus, kurie jau yra pelnę Europos pripažinimą ir yra įgyvendinami įvairiose pasaulio šalyse. Po misijos akivaizdu, kad galima tikėtis efektyvesnio abipusio bendradarbiavimo. Dalyvaudami tokiose parodose, konsoliduojame Lietuvos verslininkų pajėgumus ir skatiname inovacijų eksportą”, – sakė misiją organizavusios “Eksportuojančioji Lietuva” generalinis direktorius Paulius Lukauskas.

Verslo misijoje Turkmėnistane dalyvavo devynios Lietuvos informacinių technologijų įmonės: ALNA, CID BALTIC, ERP, INTA, INFORMACINĖ RAIDA, FORBIS, MERAKAS, RITTAL, SEKASOFT. Misija organizuojama įgyvendinant asociacijos “INFOBALT” parengtą Lietuvos IT sektoriaus eksporto vystymo 2010 – 2012 metais programą.

Apie asociaciją “INFOBALT”:

Asociacija “INFOBALT” atstovauja nacionaliniam IRT sektoriui, vienijančiam 130 Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų įmonių bei mokslo ir studijų institucijų. Pagrindinis asociacijos “INFOBALT” uždavinys – sukurti geriausias prielaidas IRT pramonės augimui, kuris būtų naudingas Lietuvos žmonėms, viešajam sektoriui bei verslui. “INFOBALT” tiesiogiai bendradarbiauja su Europos, JAV ir kitų valstybių nacionalinių IRT sektorių organizacijomis.

Apie VšĮ “Eksportuojančioji Lietuva”:

VšĮ “Eksportuojančioji Lietuva” strateginiai tikslai: didinti Lietuvos prekių ir paslaugų eksportą, remti smulkųjį ir vidutinį verslą, skatinti Lietuvos verslo konkurencingumo augimą. Daugiau informacijos: http://www.verslolietuva.lt/

Atgal į sąrašą
Į viršų