Per dvidešimt metų – iki debesų kompiuterijos

2010 11 30 Šaltinis: UAB „Prototechnika“

Informacijos šaltinis: UAB “Prototechnika”

Į debesų kompiuterijos erą įžengusi verslo valdymo ir apskaitos sistemų kūrėja UAB “Prototechnika” turi 969 klientus, 60 darbuotojų, yra sukūrusi apie 20 programų ir dar daugiau jų versijų. Šiandien sunku patikėti, kad prieš 20 metų veiklą pradėjusi įmonė kažkada turėjo vos 2 darbuotojus, o pirmąją programos “Skaita” versiją sukūrė 1993 m., kai dar reta bendrovė turėjo kompiuterį.

Šiandien “Prototechnika” aktyviai kuria naujus informacinių technologijų projektus, sparčiai plėtoja debesų kompiuterijos programas, aktyviai dalyvauja ES paramos fondų skelbiamuose konkursuose.

“Jau kuriame debesų kompiuterija grįstą verslo valdymo sprendimą “NetSkaita”. Bandome apskaitos programą internete “NetSkaita-Account”. Debesų kompiuterijos principu sukurta programa leidžia Lietuvos apskaitos bendrovėms visą klientų apskaitą tvarkyti internete, o jų klientams reikiamus duomenis siųsti bei pasiimti vos prisijungus prie sistemos iš bet kurios pasaulio vietos. Šiuo metu kuriame ir kitas šiais principais paremtas sistemas. Debesų kompiuterija yra labai svarbus IT sistemų evoliucijos etapas, kurį šiandien išgyvena viso pasaulio bendrovės. Jau įsisukome į šį naujovių gūsį ir matome plačius veiklos horizontus”, – sako vienas bendrovės įkūrėjų Kęstutis Skukauskas, “Prototechnikos” direktorius plėtrai.

Specialistas svarsto, kad sėkmingai dirbti 20 metų, t. y. nuo pat Nepriklausomybės pradžios, užsitarnauti klientų pasitikėjimą bei įsitvirtinti pozicijas Lietuvos IT sektoriuje padėjo profesionalus bendradarbiavimas su klientais bei darbuotojų lojalumas ir kompetencija.

“Šiuo metu mūsų įmonėje yra 60 darbuotojų, iš jų 30% dirba daugiau kaip 10 metų, o 63% – daugiau kaip 7 metus. Vidutinis mūsų darbuotojo darbo stažas yra 8 metai. Per įvairias krizes ir šalies ekonomikos nuosmukius išlaikėme visus specialistus, dėl finansinių priežasčių neatleidome nė vieno darbuotojo”, – sako K. Skukauskas.

“Prototechnika” nuolat kuria naujus sprendimus ir įrankius verslui, aktyviai vykdo mokslinę ir tiriamąją veiklą. Bendrovė taip pat pirmauja tarp kitų Lietuvos bendrovių pagal projektų skaičių, kuriems skirta ES parama. “Prototechnika” šiandien turi 9 tokius projektus. Trys projektai buvo įgyvendinti pagal priemonę “Idėja LT”. Šiuo metu vykdomi trys projektai pagal priemonę “Intelektas LT”, po vieną projektą pagal priemones “E–Verslas LT” ir “Procesas LT”, dar vienas projektas – “Žmogiškųjų išteklių tobulinimas įmonėse”.

“Prototechnikos” diegiamų “Skaitos” programų šeimą sudaro buhalterinės apskaitos sprendimas smulkioms įmonėms “Lengva Skaita”, verslo valdymo ir optimizavimo sprendimas “EuroSkaita”, darbo užmokesčio programa “PersonaloSkaita”, darbo su klientais sprendimas “CRM Skaita”, e. parduotuvių sprendimas “WWW Skaita”, viešojo sektoriaus įstaigoms sukurta apskaitos programa “Biudžetų Skaita” ir didelės įmonės individualius procesus valdanti programa “Skaita Solution”.

Atgal į sąrašą
Į viršų