Pažangiems IT studentams – “Microsoft Lietuva” stipendijos

2008 11 18 Šaltinis: Microsoft Lietuva
Informacijos šaltinis: UAB “Microsoft Lietuva”
 
Informacinių technologijų bendrovės “Microsoft Lietuva” įsteigtas stipendijas IT studentams su negalia laimėjo keturi būsimi šios srities specialistai. Kauno technologijos universiteto magistrantas Vytenis Darulis, Kauno kolegijos studentas Dainius Navickas, Vilniaus universiteto studentas Martynas Remeika ir Alytaus kolegijoje besimokantis Edgaras Janušauskas dalysis 10 tūkstančių litų stipendijų fondą.

Vertinant paraiškas stipendijoms bendrovei “Microsoft Lietuva” talkino Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS). Trečius metus iš eilės teikiamų stipendijų laimėtojams vienerius metus bus mokamos mėnesinės išmokos. Laimėtojai lapkričio 17 dieną paskelbti Taikomosios dailės muziejuje surengtoje Tarptautinės studentų dienos konferencijoje.

“Informacinės technologijos atveria daug galimybių, leidžia paprasčiau bendrauti, dirbti ir mokytis. Skirdami stipendijas studentams su negalia siekiame juos paskatinti integruotis visuomenėje, aktyviau naudotis informacinėmis technologijomis ir išlikti savo srities pirmūnais. Tikimės, kad parama bus ne tik jų pastangų įvertinimas, bet ir paskata siekti užsibrėžto tikslo ateityje”, – sako “Microsoft Lietuva” vadovas Mindaugas Glodas.

Anot M. Glodo, kai kurie šių studentų jau dabar yra puikūs specialistai ir informacinių technologijų žinovai. Tikimasi, jog ateityje jie prisidės kuriant šalies ar kiekvieno iš mūsų gerovę.

“Studentai buvo atrinkti atsižvelgiant į aukštus jų studijų rezultatus, aktyvumą dalyvaujant profesinėse olimpiadose ir konkursuose, taip pat aukštųjų mokyklų rekomendacijas. Savo rezultatais šie jauni žmonės įrodo, kad negalia nėra kliūtis gerai mokytis, tobulėti. Papildomas dėmesys šiems studentams suteiks daugiau motyvacijos siekti savo tikslų. Tikiuosi, kad ši graži “Microsoft Lietuva” iniciatyva kaip ir kitos kompanijos “Unlimited Potential” programos tęsis dar daug metų”, – sako LSAS prezidentė Indrė Vareikytė.

“Microsoft Lietuva” stipendijų iniciatyva rengiama nuo 2006 m. bendradarbiaujant su LSAS, kuri įgyvendina finansinės paramos socialiai pažeidžiamiems Lietuvos studentams programą. Pirmaisiais iniciatyvos metais stipendijos buvo suteiktos dviems pažangiems IT studentams su negalia. Išaugus norinčiųjų gauti stipendijas skaičiui, nuspręsta stipendijų skaičių padidinti iki keturių.

Apie “Microsoft”:

1975 metais įkurta korporacija “Microsoft” (Nasdaq “MSFT”) yra pasaulinė programinės įrangos, IT paslaugų ir sprendimų, padedančių efektyviau išnaudoti asmenines bei verslo galimybes, lyderė. 2003 metais Lietuvoje įsteigtas vietinis korporacijos padalinys – UAB “Microsoft Lietuva”, kuris organizuoja programinės įrangos platinimą ir įgyvendina infrastruktūrinius IT projektus valstybiniame sektoriuje bei visų dydžių verslo įmonėse. Šiuo metu kompanija bendradarbiauja su maždaug 150-čia Lietuvos IT įmonių, tapusių jos veiklos partneriais. “Microsoft Lietuva” taip pat aktyviai vykdo socialiai atsakingas programas, bendradarbiaudama su Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija, aljansu “Langas į ateitį” bei neįgaliųjų asociacijomis ir draugijomis.

Į “Microsoft Lietuva” struktūrą taip pat įeina “Microsoft Business Solutions” grupė, kuri siūlo integruotas finansų ir verslo valdymo sistemas, padedančias organizacijoms efektyviau analizuoti veiklos procesus bei priimti pelningesnius sprendimus.

Atgal į sąrašą
Į viršų