„Paysera“ tapo pirmąja el. pinigų įstaiga Lietuvoje, turinčia IBAN sąskaitas

2016 03 22 Šaltinis: Elektronika.lt

Elektroninių mokėjimų sistema „Paysera“ lipa ant kulnų bankams – nuo šiandien jos klientai turi galimybę naudotis IBAN tipo sąskaitomis. Tai padarė mokėjimus per šią sistemą tokius pat įprastus kaip per bankus.

„Turime ne vieną privalumą prieš bankus – nemokamus pervedimus tarp sistemos naudotojų ir į visų Europos Sąjungos šalių bankų sąskaitas fiziniams asmenims, keliasdešimt kartų pigesnius pervedimus kitomis valiutomis, atsiskaitymus išmaniaisiais telefonais. Verslui siūlome keliolika skirtingų įmokų surinkimo būdų. Tačiau daugumai klientų buvo nepatogu, kad neturėjome IBAN formato sąskaitų: pervedant pinigus iš bankų tekdavo užpildyti kiek sudėtingesnę mokėjimo formą, mokant iš „Paysera“ sąskaitos pinigų gavėjas matydavo ne pinigų siuntėjo, o „EVP International“ sąskaitą. Dabar šių nepatogumų darant neskubius pervedimus ar gaunant pinigus neliko“, – sako Kostas Noreika, mokėjimų sistemą „Paysera“ plėtojančios bendrovės „EVP International“ generalinis direktorius.

IBAN (angl. International bank account number) – tai privalomas tarptautinis banko sąskaitos numerio standartas, pagal kurį bankai įskaito pinigus į gavėjo sąskaitą. 2016 m. sausio 1 d. Lietuva prisijungė prie elektroninių mokėjimų eurais erdvės SEPA, kuriai priklausančiose šalyse vidaus ir tarptautiniai pervedimai atliekami per IBAN tipo sąskaitas naudojant vienodą mokėjimo nurodymo ir sąskaitos išrašų formatą.

Kiekvienam „Paysera“ klientui, iki galo pabaigus identifikacijos procesą, automatiškai suteikiama IBAN tipo sąskaita – papildomai daryti nieko nereikia. Atliekant neskubius pervedimus eurais SEPA šalyse, naudojamas IBAN sąskaitos numerio formatas, o skubiems pervedimams kaip ir anksčiau – „EVP International“ sąskaitos numeris. Ir toliau skubūs pervedimai per „Paysera“ bus kelis šimtus kartų pigesni nei bankuose. Skubūs tarpbankiniai pervedimai bankuose kainuoja 10–40 eurų, o „Paysera“ juos atlieka vos už 0,29 euro.

„Ir toliau stengiamės savo klientams suteikti daugiau privalumų nei bankai. Net ir standartiniai pervedimai iš IBAN sąskaitos pas mus beveik 3 kartus pigesni nei bankuose (0,15 ir 0,41 euro). Skubūs pervedimai atliekami kiekvieną dieną, net ir savaitgaliais bei švenčių dienomis nuo 8:00 iki 20:00 val. Pervedimas gavėją pasiekia per 30 min. O pinigai iš vienos „Paysera“ sąskaitos į kitą nukeliauja akimirksniu bet kuriuo paros metu“, – tvirtina K. Noreika.

Atgal į sąrašą
Į viršų