Pavojai kompiuterių saugumui kyla ir vasarą

2009 07 29 Šaltinis: UAB NOD Baltic

Informacijos šaltinis: UAB “NOD Baltic”

Vasarai įsibėgėjant vis daugiau žmonių veiklą ofise derina su mobiliu darbu už jo ribų – kavinėje, parke ar kitose viešose vietose, kuriose įrengtos belaidžio interneto zonos (angl. Hot Spot). Belaidžio interneto prieigos leidžia ne tik darbuotis, bet ir pramogauti – naršyti po internetą, dalintis nuotraukomis ar tiesiog plepėti su draugais. Tačiau pasaulinė saugumo sprendimų kūrėja ESET įspėja, kad naudojimasis internetu viešose interneto prieigose nėra toks pats saugus kaip namie ar ofise – čia internetiniai nusikaltėliai (angl. hacker) turi daug daugiau galimybių naudotojus apgauti.

“Sukčiavimo būdu prisijungus prie tinklo ir nukreipus duomenų srautą kita linkme, žmonės gali būti apgauti ir pasisavinami asmeniniai jų duomenys. Interneto naudotojas gali manyti, kad prisijungė prie banko svetainės, o iš tiesų savo slaptažodžius siųsti programišiui” – sakė Jolanta Leškytė, ESET saugumo sprendimams šalyje atstovaujančios bendrovės “NOD Baltic” pardavimų vadovė.

Pasak jos, viena iš pavojingesnių grėsmių, naudojantis viešomis bevielio yra vadinamosios “tarpininko atakos” (angl. man in the middle atack), kuomet programišiai sukuria savo valdomus tinklus, skirtus pakeisti tikruosius, legaliuosius. Pasinaudoję jais jie gali ne tik mėginti pavogti slaptažodžius, tačiau taip pat rengti atakas prieš aukos kompiuterį – naudojant naujas, dar nežinomas spragas ar šnipinėjimo programas.

Pasak jos, viešosios belaidžio interneto zonos negali būti tokios saugios kaip kad privatūs tinklai, tačiau yra būdų kaip savo kompiuterį apsaugoti kiek įmanoma daugiau.

“Nesvarbu ar pramogaujate ar darbuojatės, tam, kad pasiektumėte savo elektroninio pašto dėžutę internete naudokite apsaugotas svetaines, kurios prasideda “https”. Taip pat patartina vengti jungtis prie interneto svetainių, kuriose reikėtų atskleisti jautrią asmeninę informaciją”, – teigė Jolanta Leškytė. Naujoji ESET antivirusinės programos versija taip pat leidžia keisti tinklo apsaugos lygį ir automatiškai blokuoti visus įeinančius duomenų srautus.

Norint saugiai dirbti viešosiose belaidžio interneto zonose tai pat patariama išjungti bendrųjų failų ar katalogų naudojimą, pasitikrinti ar tikrai naudojate ugniasienę, apsaugą nuo kenkėjiškų programų ir jūsų kompiuterį apsaugančią antivirusinę programą.

Prieš pradedant darbus keliaujant, skaitant pasaulio naujienas sėdint kavinėje ar oro uoste pasaulinė saugumo sprendimų kūrėja ESET pataria atlikti keletą papildomų veiksmų, kurie padėtų garantuoti jūsų saugumą. Visų pirma, įsitikinkite ar jūsų interneto naršyklės versija yra naujausia, kadangi kenkėjiškų programų kūrėjai pirmieji išsiaiškina naršyklių spragas ir stengiasi jomis pasinaudoti. Taip pat rekomenduojama reguliariai keisti savo slaptažodžius bei nenaudoti vienodo slaptažodžio keliems prisijungimams – savo dukros vardo, ar gatvės, kurioje gyvenate, pavadinimo. Jei turite daug slaptažodžių, ir jums sunku juos visus atsiminti – nenaudokite užrašų knygutės, kad juos užregistruoti, o pasitelkite programinę įrangą, kuri leis juos visus saugiai saugoti USB rakte.

Taip pat patariama prie kompiuterio jungtis ne administratoriaus, o labiau apribotomis asmeninio profilio teisėmis. Prieš išsinešant kompiuterį iš namų siūloma pasidaryti atsargines savo dokumentų ir nuotraukų kopijas, kurios gelbės pavogus ar sugadinus kompiuterį išsinešus. Svarbu patikrinti ar apsaugos ir skenavimo sistema yra atnaujinta ir turi informaciją apie naujausius kenkėjiškų programų tipus, taip apsaugant vartotojo sistemą nuo naujausių grėsmių.

Apie “NOD Baltic”

Pažangius programinės įrangos sprendimus šalyje pristatanti bendrovė “NOD Baltic” siūlo ne tik ESET antivirusinę programinę įrangą “NOD32”, bet ir papildomus apsaugos sprendimus, taip pat modernius programinius įrankius patogesniam kasdieniam darbui.

“Nod Baltic” turi išskirtines pasaulinės kompiuterinio saugumo priemonių įmonėms bei vartotojams kūrėjos ESET, įkurtos 1992 metais, atstovavimo teises Lietuvoje, o PDF tipo bylų redagavimui ir peržiūrai skirto įrankio “Fox IT PDF” – ir Latvijoje. Daugiau informacijos apie bendrovę galima rasti tinklalapyje http://www.nodbaltic.lt/.

Apie ESET

ESET sukurta antivirusinės įrangos sistema “NOD32”, pelniusi daug apdovanojimų, saugo nuo žinomų ir nežinomų kompiuterinių virusų, šnipinėjančių bei kitų kenksmingų programų realiuoju laiku. ESET buvo įtraukta į “Deloitte” sudaromą 500 sparčiausiai augančių įmonių sąrašą. ESET būstinė įsikūrusi Bratislavoje (Slovakija), kompanija turi filialus San Diege (JAV), Prahoje (Čekija), Buenos Airėse (Argentina). Jos atstovai veikia daugiau negu 80-yje šalių. Daugiau informacijos http://www.eset.com/.

Atgal į sąrašą
Į viršų