Paslauga MokiPay – Lietuvą garsinanti inovacija

2011 07 08

Informacijos šaltinis: vtv.lt

Lietuvoje vyksiančiame 2011 m. Europos vyrų krepšinio čempionate („EuroBasket 2011“) mūsų šalies ir užsienio sirgaliai galės pasinaudoti unikalia mobiliųjų mokėjimų paslauga „MokiPay“, sukurta Lietuvos bendrovės „MokiPay Europe“. Ši paslauga yra oficiali čempionato atsiskaitymo sistema. Lietuva – pirmoji šalis pasaulyje įdiegusi šią paslaugą plačia apimtimi.

Nuo rugpjūčio pirmosios pradėsianti veikti inovatyvi mobiliųjų mokėjimų paslauga leis atsiskaityti „EuroBasket2011“ arenose ir miestų prekybos vietose mobiliuoju telefonu, naudojant bekontaktę NFC (angl. Near Field Communication) technologiją. Bendrovei „MokiPay Europe“ ryšio infrastruktūrą teiks mobiliųjų telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“.

Paslauga pirmiausia galės naudotis „Omnitel“ abonentai ir „Omnitel Extra“ išankstinio mokėjimo paslaugos vartotojai. Šiuo metu „MokiPay“ veikia dešimtyse Vilniaus ir Kauno kavinių, klubų bei restoranų. Iki Europos vyrų krepšinio čempionato planuojama įrengti ne mažiau nei 2000 mokėjimo terminalų visoje Lietuvoje. Čempionato metu planuojama pasiūlyti specialias „Mokipay“ pakuotes užsieniečiams.

„Mobilieji mokėjimai – naujas technologijų plėtros etapas. Iš pradžių atsirado asmeniniai kompiuteriai, internetas, mobilieji telefonai, mobilusis internetas. Dabartinis technologijų vystymosi etapas – mobilieji mokėjimai. Tai nauja komforto suteikianti paslauga, be kurios jau po kelių metų nebeįsivaizduosime savo gyvenimo, kaip dabar jį sunkiai įsivaizduojame be įprasto ar mobiliojo interneto. Naudojantis šia paslauga už pirkinius ir paslaugas sumokama tiesiog pridėjus prie terminalo mobilųjį telefoną, turintį specialų lustą. Iki šiol pasaulyje buvo sukurta daug mobiliųjų mokėjimo sistemų, skirtų atsiskaityti nedidelėmis pinigų sumomis. Mes sukūrėme unikalų sprendimą, galintį patvirtinti mokėjimą neribotomis sumomis.  Be to, tai  tiesiog patogiau nei atsiskaitant kredito kortele ar grynaisiais pinigais. Tai – grynųjų pinigų ir lojalumo kortelių pakaitalas, – sakė „MokiPay Europe“ įkūrėjas Markas Zbarskis. – Lietuva turi visas galimybes būti pasauline lydere mobiliųjų mokėjimų srityje. Tai įrodo mūsų gebėjimas diegti paslaugą anksčiau nei ji pasirodys pasaulinėse 2012 m. Londono olimpinėse žaidynėse.“

Lietuvos bendrovės, pristatančios savo paslaugą, aplenkė ir „Google“, kuri dar tik ruošiasi pradėti teikti laukiamą „Google Wallet“ atsiskaitymų paslaugą.

„Mes teikiame inovatyvias paslaugas, kurių pageidauja mūsų klientai. Todėl džiaugiamės, galėdami būti ryšio infrastruktūros tiekėjais ir pasiūlyti savo klientams novatorišką mobiliųjų mokėjimų paslaugą“, – sakė Omnitel“ prezidentas Antanas Zabulis.

„Europos vyrų krepšinio čempionatas Lietuvoje – pirmiausia daugybė teigiamų emocijų. Bet to, tai savotiška Lietuvos paroda, kurios metu galime pademonstruoti Europai ir pasauliui geriausia, ką turime. Inovatyvi mobiliųjų mokėjimų paslauga bus vienas tų dalykų, apie kuriuos čempionato žiūrovai pasakos ir savo namuose“, – sakė  „EuroBasket 2011“ organizacinio komiteto vykdantysis direktorius Mindaugas Špokas

NFC technologija į mobiliuosius telefonus dar tik diegiama, pasaulyje yra palyginti nedaug telefonų, kuriuose būtų integruotas specialus NFC lustas. Todėl „MokiPay“ pagamino specialius NFC lipdukus su lustais, dėl kurių mobiliųjų mokėjimų paslauga galima naudotis beveik bet kuriuo mobiliuoju telefonu.

Užregistravus lipduką „MokiPay“ sistemoje, jis bus susietas su abonento SIM kortele.

Atsiskaitymui naudojama speciali „Mokipay“ sąskaita, kurią galima papildyti pavedimu ar kortele. Ši sąskaita nėra susijusi su mobiliojo ryšio sąskaita. Jau netrukus „MokiPay“ bus integruota į visų bankų sąskaitą, kad atsiskaitymas ir pinigų valdymas būtų dar patogesni.

Atgal į sąrašą
Į viršų