Pasaulyje sparčiai daugėja nešiojamosios elektronikos prietaisų

2016 02 24 Šaltinis: Elektronika.lt

Pasaulinė informacinių technologijų tyrimų bendrovė prognozuoja, kad šiemet į pasaulio rinką bus išleista beveik penktadaliu daugiau nešiojamųjų elektronikos prietaisų nei pernai – iš viso į rinką šiemet turėtų patekti apie 274,6 mln. vienetų nešiojamosios elektronikos. Tai nulems ir susidarančių elektronikos atliekų kiekio didėjimą.

Tarptautinė asociacija „WEEE forumas“ išplatino IT tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Gartner“ prognozes, kurios liudija, kad šiemet nešiojamųjų išmaniųjų prietaisų pardavimai pasaulyje išaugs 18,4 proc. ir pasieks 274,6 mln. vienetų. 2015 metais nešiojamųjų elektroninių prietaisų buvo parduota 232 mln. vienetų. „Toks spartus į rinką išleidžiamos elektronikos kiekio augimas rodo, kad didės ir susidarančių atliekų kiekis. Turime būt pasiruošę augančioms užduotims“, – sako „WEEE forumo“ narės VŠĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija“ (EGIO) bei Gamintojų ir Importuotojų Asociacijos vadovas Alfredas Skinulis. Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad daugėjant nešiojamosios elektronikos atliekų, padaugės ir nešiojamųjų akumuliatorių bei baterijų, kuriuos privalu perdirbti pagal keliamus reikalavimus.

Europos Sąjungos direktyvos, kurių įgyvendinimą Lietuvoje prižiūri Aplinkos ministerija, numato kasmet didėjančias elektronikos ir baterijų atliekų surinkimo užduotis. Vien į nešiojamąją elektroniką montuojamų nešiojamųjų akumuliatorių už 2016 metus ES šalyse teks surinkti net 45 proc. skaičiuojant nuo to kiekio, kiek išleidžiama į ES šalių rinką.

EGIO yra vieninteliai tikrieji WEEE forumo nariai Lietuvoje. WEEE forumas yra asociacija, jungianti 39 elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimo ir perdirbimo sistemas, veikiančias įvairiose Europos šalyse. Forumo misija yra suteikti galimybę bendradarbiavimui tarp įvairių šalių atliekų surinkėjų ir perdirbėjų, dalintis gerąja praktika ir taip didinti organizacijų narių veiklos efektyvumą siekiant ilgalaikės plėtros gerinant aplinkosauginę situaciją.

Atgal į sąrašą
Į viršų