Pakeltų “Oracle” kainų Lietuva kol kas nepajus

2009 07 21 Šaltinis: JMSYS

Informacijos šaltinis: JMSYS

Pasauliniu lygiu pakeltos tarptautinės informacinių technologijų korporacijos “Oracle” kai kurių produktų kainos Lietuvos rinkai didelės įtakos neturės. Tai teigia vienos didžiausių Lietuvoje informacinių technologijų kompanijų JMSYS ekspertai.

“Lietuvoje tiesiog nėra didelių, pasauliniu suvokimu, duomenų bazių, kurioms tvarkyti ir prižiūrėti būtų naudingos diagnostikos arba derinimo (angl. Diagnostics Pack arba Tuning Pack) priemonės, kurių kainas padidino “Oracle”, – teigia JMSYS generalinis direktorius Audrius Krikštaponis. – Be to, yra pigesnių kitų gamintojų priemonių, kurių funkcionalumas panašus. Taip pat kol kas duomenų bazių specialistų kainos Lietuvoje yra nedidelės, todėl vis dar labiau apsimoka samdyti specialistą negu pirkti tokio pobūdžio priemones”.

Tačiau ekspertai sutinka, kad palaipsniui duomenų bazių efektyvumas ir patikimumas vis daugiau priklausys nuo jų stebėjimo ir derinimo priemonių.

A.Krikštaponis pastebi, kad pabrangus vadinamiesiems diagnostikos ir derinimo paketams, gerokai išplėstas ir jų funkcionalumas bei galimybės.

“Manau, kad tai natūralus dalykas – “Oracle” investavo į produktų naujų versijų kūrimą, todėl ir padidino kainas. O kalbėti apie tai, kad tai susiję su kitos didelės kompanijos “Sun Microsystems” įsigijimu ir naudojimuosi užimama rinkos dalimi, neverta”, – sako A.Krikštaponis.

Nuo liepos 1 dienos tarptautinė korporacija “Oracle” 40 proc. padidino savo duomenų bazių diagnostikos, derinimo ir konfigūracijos valdymo paketų kainas nuo 3,5 tūkst. iki 5 tūkst. JAV dolerių.

Taip pat nuo 11,5 tūkst. iki 17,5 tūkst. JAV dolerių “Oracle” pakėlė geografinių duomenų paketo, skirto geografinių duomenų valdymui, kainą.

Atgal į sąrašą
Į viršų