Pagrindinė kliūtis Baltijos šalių įmonių IT pokyčiams – jų biudžetai

2013 09 11 Šaltinis: Elektronika.lt

Informacijos šaltinis: Elektronika.lt

EMC korporacija apklausė IT sprendimų priėmėjus Baltijos šalyse, kokius iššūkius, susijusius su dideliais duomenimis (angl. Big Data) ir IT pokyčiais jie mato savo įmonėms.

76 proc. respondentų Baltijos šalyse atsakė, kad geresnis duomenų valdymas pagerintų sprendimų priėmimą įmonėse, 40 proc. teigia, kad įmonių vadovybė pasitiki duomenų valdymo sistemų pateiktomis įžvalgomis, kaip priimti iš tiesų veiksnius verslo sprendimus.

Nors tik 22 proc. apklaustųjų įmonių teigia šiandien pasiekusios konkurencinių pranašumų naudodamos didelių duomenų analitinę technologiją, 44 proc. mano, kad sėkmės ateityje sulaukus įmonės, pasitelkusios Big Data technologijas. 44 proc. respondentų atsakė, kad didelių duomenų valdymo technologija įrodys esanti gyvybiškai svarbi identifikuojant kibernetines atakas ir apsisaugant nuo jų. Tai itin opi problema Baltijos šalyse, kur tik 45 proc. apklaustų įmonių buvo įsitikinusios, kad galės atstatyti prarastus duomenis, jei to prireiktų.

Nors duomenų valdymas suprantamas kaip konkurencinis pranašumas, trečdalis (35 proc.) apklausoje dalyvavusių įmonių atsakė šiuo metu neketinančios diegti didelių duomenų valdymo technologijos. Kaip ir didžiajai daliai verslo sprendimų priėmimų, svarbiausias lemiamas faktorius yra įmonės biudžetas (77 proc.). Kitas svarbus kriterijus – sėkmingų pavyzdžių rinkoje nežinojimas ar neįrodytas investicijos pelningumas (53 proc.).

Baltijos šalių įmonės ir toliau lieka inovatyvios IT srityje, teigia EMC. Pokyčius įmonių IT ūkiuose daugiausia lemia verslo procesų (operacijų) efektyvumo siekimas (59 proc.), naujų sprendimų ir produktų kūrimas (36 proc.).

Dvi iš trijų (66 proc.) verslo įmonių Baltijos šalyse į investicijas IT srityje žvelgia kaip į strateginį įrankį pasiekti bendrovės tikslams. Tiek pat jų mano, kad per artimiausius trejus metus iššūkiu bendrovėms taps turimų sistemų atitikimas sparčiai kintančioms IT technologijoms.

56 proc. apklausos dalyvių atsakė manantys, kad jų įmonės specialistai turi pakankamai įgūdžių ir žinių, kad sėkmingai įgyvendintų verslo prioritetus. 47 proc. sutiko, kad pagrindinė kliūtis įgyvendinant verslo prioritetus yra vidinė įmonės kultūra.

„Šis tyrimas rodo, kad įmonės Baltijos šalyse įžvelgia vis daugiau didelių duomenų analitinės technologijos privalumų. Dabar jau ne tik įmonių vadovybės pradeda suprasti, kokius konkurencinius pranašumus gali suteikti ši technologija. Duomenų valdymas – svarbiausia IT pokyčių sritis, o šie pokyčiai Baltijos šalyse jau prasidėjo, pvz., didelė dalis Baltijos šalių įmonių jau ėmė naudoti debesų kompiuterija ir virtualizacija paremtus verslo sprendimus“, – komentuoja EMC Baltijos regiono vadovas Sergejus Butenko.

EMC apklausoje dalyvavo 106 Baltijos šalių įmonių IT vadovų ir IT specialistų, užsiregistravusių į kasmetinį pasaulinį EMC forumą. Baltijos šalys buvo pirmosios apklausos dalyvės, šiemet tokia apklausa bus atlikta ir dar daugiau nei 30 pasaulio šalių.

Atgal į sąrašą
Į viršų